Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z kwietnia 2004

Ginterlen nadal liderem TOnline

29 kwietnia 2004 / autor Komendant Giater

Rozgrywki ligowe TOnline nabierają rozpędu. Prawie wszyscy uczestnicy rozegrali przynajmniej jedna potyczkę. Oczywisty jest, że na tym etapie o kolejności decyduje w dużym stopniu ilość rozgrywek. Otwartą pozostaje kwestia, czy osoby, które maja na końcie po 1-2 potyczki mogą zagrozić liderom tabel? W pierwszej lidze przoduje Ginterlen, który na 6 rozgrywek odniósł 5 zwycięstw! Jedną porażkę na swym koncie ma również lider II ligi grupy A - Nataku. Natomiast w grupie B II ligi prowadzi Xexilex, który na 4 rozgrywki odniósł 4 zwycięstwa!

Wspomnienie

29 kwietnia 2004 / autor Komendant Giater

- Zrobione - rzekł skryba, zamykając Ksiegę "Solucje Heroes III - The Shadow of Death", którą właśnie uzupełnił o wspomnienia Sewreya z kampanii powszechnie znanej jako 0śNowy początek0Å¥. Zapraszam do lektury i... może ponownego przeżycia przygód Gem?

Promocja Załogi

26 kwietnia 2004 / autor Admirał Tarband

Niedawno wyruszyliśmy z portu.
Załoga na pokładzie na baczność stoi w oczekiwaniu na Admirała.
Tarband w mundurze odświętnym.
-Marynarze, Bosmanie.
Niespodziewane listy z Pałacu Imperatora dotarły wczoraj do mnie późnym wieczorem. Strapiłem się mocno. Nieoczekiwanej korespondencji nie lubię bo to zawsze kłopoty oznacza. Mówca ze mnie żaden więc odczytam co następuje.
Namiestnik Imperatora, Hetman jOjO na moją prośbę zgodę wyraziwszy.
Za zasługi na rzecz Linkowni godność
Mata otrzymuje Mr Rabbit
Żeglarza otrzymuje Jenova
Żeglarza otrzymuje Mecku
Q Chwale
- Niech wasza służba będzie wzorem dla innych Marynarzy.
A teraz rozejść się. Namariee

Czy gr. B II ligi TOnline pierwsza skończy rozgrywki?

26 kwietnia 2004 / autor Komendant Giater

Rozgrywki ligowe TOnline toczą się już od kilkunastu dni. Jednak ze względu na różne trudności (m. in. techniczne) stopień ich zaawansowania w każdej lidze/grupie jest różny. W I lidze oraz w gr. A II ligi przeprowadzono ok. 22-25% wszystkich rozgrywek. Pod tym względem przoduje jednak gr. B II ligi, w której odbyło się już 46% gier! Trudno jednak jeszcze na tym etapie wskazywać liderów, bo nie wszyscy jeszcze wystartowali i tabele mogą się w sposób zasadniczy zmienić. Aktualne wyniki i tabele na Arenie.

Aktualizacja PAH4

25 kwietnia 2004 / autor Arbiter Raj

Aktualizacja PAH4
Dziś długo oczekiwana aktualizacja mapę 01 wygrał zajka, drugie miejsca zajął Lzo a trzecie Vincetn, Gratulacje.
Ale mapa 01 pokazał też jak heroes 4 posiada dużo błędów:(.
Szczegóły na arenie...(Ważne)

Bohaterowie, jakich jeszcze nie było

23 kwietnia 2004 / autor Acid Dragon

Sagamosa, utalentowany programista i grafik tworzący dla WoGa publicznie zaprezentował przedsmak wyników swoich prac nad nowym systemem dla bohaterów. Wprowadza on coś zupełnie nowego do gry wraz z nowymi poziomami, umiejętnościami, a nawet zaklęciami. Tego jeszcze nie było! Czytajcie (i zobaczcie!) więcej w Krainie WoG

W TOnline przeprowadzono kolejne rozgrywki.

22 kwietnia 2004 / autor Komendant Giater

W I lidze Ginterlen pokonał McGregora 2-1 dzięki czemu ponownie wysunął się na 1 mieisce. W II lidze gr. A Zielevitz wygrał 2-0 z Worlddragonem i uzyskał trzypunktową przewagę nad drugim w tabeli Nataku, natomiast w gr. B Pavel rozegrał swój pierwszy pojedynek, niestety przegrany 2-1 z Xexilexem. To kolejne zwycięstwo dało Xexilexowi również 3 punktowa przewagę nad drugim Spaniardem.
...i po południu kolejne 2 rozgrywki w II lidze. W grupie A Nataku pokonał Worlddragona 2:0, a w grupie B Gorm potwierdził przegraną 0:2 z moonmanem. Obie tabele już po aktualizacji.

Nowe wyniki i poprawki w tabelach Tonline

20 kwietnia 2004 / autor Komendant Giater

Koordynator rozgrywek TOnline, Ginterlen, przedstawił kolejne wyniki rozgrywek: Ginterlen - Thant 2-0 Spaniard - Slayer 2-0
Dzięki wygranej nad Thantem, Gintelen zrównał się punktami z prowadzącym w I lidze eMTim. Podobnie w II lidze gr. B, Spaniard pokonując Slayera, dogonił w punktacji Xexilexa, jednak Spaniard ma o jedną rozgrywkę więcej i wydaje się, że ważna będzie bezpośrednia rozgrywka miedzy nimi.
Z tabel wyników, usunięto wynik rozgrywki moonman - Gorm, ze względu na, jak to uzasadnia Gintelen, na brak potwierdzenia wyniku wymaganego Regulaminem rozgrywek ligowych turnieju TOnline.
Zarówno w pierwszej jak i w drugiej lidze (szczególnie gr. A) są wojownicy, którzy jeszcze nie przeprowadzili, żadnej walki. Ich wyniki mogą znacznie wpłynąć na końcowe lokaty. Ciekawe, czy trzymają w zanadrzu jakieś błyskotliwe posunięcia taktyczne?!

Aktualizacje tabel ligowych w TOnline

19 kwietnia 2004 / autor Komendant Giater

Aktualizacje tabel w rozgrywkach TOnline odbywać się będą możliwie jak najczęściej. Podyktowane jest to dowolnością w kolejności i terminach prowadzenia rozgrywek. Równolegle, w tym sezonie ligowym, przedstawiane są tabele ligowe zestawiane przez LEVE04˘go na Forum w Kantynie AW.
A dziś - mała aktualizacja tabeli II ligi gr. A.

Anioły Górą!

19 kwietnia 2004 / autor Geomanta Ururam Tururam

Ogłoszone zostały wyniki konkursu kartograficznego "Gloria" na MapHaven. Wyniki powinny bardzo ucieszyć polskie środowisko fanów Heroes (podobnie jak niezwykle wręcz ucieszyły niżej podpisanego!), bowiem dwie główne nagrody zdobyła mapa polskiej produkcji...
Czytajcie w Almanachu Wieży Kartografów!

Heroes III na Pocket PC

19 kwietnia 2004 / Heroes III / autor Geomanta Ururam Tururam

Serwis Games-Art poinformował ostatnio o projekcie zaimplementowania Heroes III na Pocket PC. Jeśli projekt ów się powiedzie, to każdy posiadacz tegoż urządzenia będzie mógł mieć swojego własnego kieszonkowego "Herosa". Więcej szczegółów (i obrazków!) można znaleźć na stronie Games-Art. Zainteresowani pracą w ramach tego projektu mogą pisać na: pocketheroes@mail.ru.

Imperialna sonda - poziomy jednostek

18 kwietnia 2004 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Wznawiamy cotygodniowe sondy IJB na temat nadchodzącej gry Heroes of Might and Magic V.
Tematy ankiet i dyskusji są uzgadniane z Ambasadorami Ubisoftu, zaś podsumowania są przekazywane twórcom HeroesV. To doskonała okazja dla mieszkańców Jaskini i naszych Gości, by wpłynąć (choćby i nieznacznie!) na kształt gry.
Dzisiejsze zagadnienie poddane pod dyskusję to: Poziomy jednostek w H5. Zapraszamy wszystkich do wyrażenia swojego na ten temat zdania!

Arena wita TOnline

18 kwietnia 2004 / autor Komendant Giater

Obecna edycja turnieju online (TOnline) ruszyła zgodnie z zapowiedziami. Rozgrywki prowadzone są w systemie ligowym, którego zasady określa REGULAMIN.
W tym sezonie w lidze pierwszej rywalizuje (wyjątkowo)9. graczy. Liga druga podzielona jest na dwie grupy - A i B, w której gra odpowiednio 9. i 8. zawodników. Na Arenie można zapoznać się z wynikami ich starań. Na forum, w Kantynie AW, można poczytać o przebiegu walk i o wielu innych związanych z tymi rozgrywkami sprawach.

Dwa kolejne portrety autorstwa Miszy

13 kwietnia 2004 / autor Komendant Giater

W Galerii (przy Bibliotece) można podziwiać kolejne dwa portrety autorstwa Miszy. Osoby przedstawione na nich to: Neela z rasy dżinów i tajemniczy Kacperek, którego pochodzenie chyba sam portrecista najlepiej może przedstawić. Zapraszam wszystkich, zarówno fanów Miszy jak i tych co jeszcze jego portretów oglądać nie mieli okazji, do odwiedzin w Galerii.

Alleluja!

10 kwietnia 2004 / autor Hetman jOjO

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!
Alleluja!

W tym dniu wspaniałym życzę wszelkiego szczęścia poddanym JIM Behemotha Wielkiego oraz gościom odwiedzającym nasze strony.

Equilibris po polsq???

01 kwietnia 2004 / Heroes IV / autor Hetman jOjO

Tak, czemu nie?
Wcześniej nawiązane kontakty z Teamem Equilibris owocują oficjalną propozycją polonizacji tego moda.
Po raz kolejny Jaskinia może pokazać innym swoje możliwości, zrobić coś konkretnego dla fanów HoMM oraz sama się wzbogacić o nowy serwis.
Więcej w serwisie H4.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Wszystkie zamki poza Inferno posiadają układankę złożoną z 48 puzzli. Inferno ma ich 49.