Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z listopada 2002

Kolejna promocja na stopień: Dowódca

29 listopada 2002 / autor Komendant Giater

Po ogłoszeniu ostatnich wyników na Arenie (H4111202 i H3111202) kilku Adeptów zwiększyło swój dorobek punktów DOŚ. Adeptka Ann przekroczyła 7 500 DOŚ i na mocy Rozkazu 07/5 A.C.C. została promowana na stopień: Dowódca. Adept Qter szybko zbliża się do kolejnej promocji. Już wkrótce możemy mieć w szeregach pierwszego Lorda Dowódcę. Na wyróżnienie zasługuje również Adept Sturm Brightblade, który włączył się do turnieju H4 i tym samym zdobył pierwsze punkty DOŚ. Szeregi Adeptów zasilił Moandor. Serdecznie witamy.

Szukasz avatara?

24 listopada 2002 / Osada / autor Hetman jOjO

Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu, które wykazali Ann oraz Ra-V, sprawa avatarów ukazała się w nowym świetle. Każdy osadnik, który do tej pory miał problem z znalezieniem swojej twarzy, od dziś raczej będzie miał problem z wybraniem jej spośród setek nowych propozycji. Wielkie Wam dzięki, Ann i Ra-V za trud włożony q Chwale Jaskini

Aktualizacja

20 listopada 2002 / autor Komendant Giater

Małe zamieszanie w rankigu: trzech Adeptów, dzięki swej waleczności zdołało awansować o jedno oczko, są nimi: Adept Dracon, Adeptka Ann oraz Adept Zuzek.
Serdecznie witamy kolejnych Adeptów, którzy dołączyli do naszej armi. Od dnia dzisiejszego tytułem Kadeta Akademii mogą się szczycić: Adeptka Jenova oraz Adept Elfor. Å»yczymy samych sukcesów w bojach i rychłego awansu.
Komendanturę martwi BRAK aktywności Adeptów: XyRoNeK, Raistlin Majere, Sturm Brightblade, Qri, Astral, Bomber, Król Skorpion. W obec powyższego zawiadamia się, że ww. Adepci powinni wykazać się aktywnością na Arenie pod groźbą wykluczenia z szeregów Adeptów Akademii Wojennej.

Dwóch nowych Adeptów

17 listopada 2002 / autor Komendant Giater

Tym razem liczba Adeptów naszej Akademiii powiększyła się o dwóch nowych dzielnych wojowników: druida Bombera i zgłębiającego tajniki Magii Chaosu Króla Skorpiona. Serdecznie witamy i życzymy sukcesów na polach Areny.
Jednak by osiągac sukcesy trzeba być aktywnym w turniejach, a ostatnio tylko Adept Qter taką aktywność wykazał w turnieju H1. Czekamy na doniesienia z pozostałych turniejów i zachęcamy do większej aktywności.

Kwartet nowych Gawędziarzy!

15 listopada 2002 / Osada / autor Bard WWalker

Aż cztery nowe opowiadania! Aż cztery osoby ujawniają po raz pierwszy swe literackie talenta! Zapraszam do Osady każdego miłośnika opowiadań fantasy!
Dla gospodarzy stolików i wypowiadających się okreslone zostały szczegółowe reguły anty-spamowe. Poczytajcie koniecznie opisy lokacji Gorące Dysputy i Namiot Mówców.

Heroes of Might and Magic III za 19,90 PLN!

15 listopada 2002 / Heroes III / autor Hetman jOjO

Kolejna gra ze słynnej sagi Heroes of Might and Magic trafiła do taniej serii gier komputerowych! Od wczoraj, w sklepach z grami w całej Polsce można kupić Heroes of Might & Magic III w serii eXtra Klasyka za jedyne 19,90 złotych! Dodatkowo w każdym pakiecie z grą dokładany jest gratisowo dodatek Armageddon's Blade!!! niusa nadesłał CDProjekt

Aktualizacja tytułów Mówców i Mędrców

14 listopada 2002 / Osada / autor Bard WWalker

Po kilkudniowej nieobecności zaktualizowałem tytuły. Nadane przed chwilą oraz nie ogłaszane wcześniej to:
-- tytuły drugiego poziomu -- Prekursor Sandro Prekursor Aerilien Prekursor Milosz
-- tytuły pierwszego poziomu -- Krytyk Ururam Tururam Krytyk wersalus Krytyk Faramir Krytyk Kas Mówca Fuuzy
Zdobywcom serdecznie gratuluję i dziękuję za aktywne uczestnictwo w życiu Osady "Pazur Behemota"!

Nowy Adept

14 listopada 2002 / autor Komendant Giater

I znów liczba Adeptów powiększyła się! Tym razem tylko o jedną osobę, ale w najbliższych dniach należy spodziewać się kolejnych dwóch zgłoszeń. A dziś, serdecznie witamy Astrala.
Sporo emocji wywołuje sprawa punktów DOŚ, przyznawanych za udział w poszczególnych turniejach Areny. Zainteresowanych proszę o wypowiedzi w tym temacie. Niestety na razie jeszcze drogą mailową (może już niedługo założymy stolik w Osadzie).

Dziś wyrusza na wielką wyprawę Rastlin Arch

12 listopada 2002 / autor Hetman jOjO

Sprawy najwyższej rangi, decydujące o wszystkim, wymagają poświęcenia. Rastlin Arch: Lord Starego Turnieju, Arbiter Nowego Turnieju, pomysłodawca i twórca Pucharu Areny - odchodzi.
Mag, który swoimi czarami wykreował wspaniałe zawody, ściągnął ku Jaskini dziesiątki graczy (wielu z nich zostało z nami na innych polach), rozsławił imię Jaskini (a zwłaszcza Areny) na całym globie! Poznali nasze Imperium i dzięki Jego zaangażowaniu bawili się z nami gracze z Nowego Świata, Lusitani, Antypodów, Bolkana, Krainy Białego Niedźwiedzia i wielu innych. Swymi światłymi radami wspierał Imperatora, a później regenta, w zarządzaniu Imperium. Rastlin Arch odchodzi, miejmy nadzieję, że nie na zawsze! Jego dzieła są wielkie i nieśmiertelne!!! Z pewnością jednak, stać Go na więcej - w odpowiednim czasie!
Dziękuję Ci, Rastlinie - bom miał z Tobą najwięcej okazji do współpracy na Arenie! Dziękuję Ci, w imieniu całej Rady za Twe zaangażowanie i oddanie naszej sprawie! Dziękuję Ci, w imieniu dziesiątek i setek graczy, którzy kosztem Twojego wolnego czasu mieli kwile wspaniałej zabawy! (i tak tego nie docenią, ale ja to rozumiem, bom się też tym zajmował!) Dziękuję Ci, w imieniu Imperatora, za Twój wkład w rozwój Imperium! Dziękuję Ci i czekam, wraz z innymi, aż nadejdzie czas Twojego wielkiego powrotu!!!

Mniejsza ilość Adeptów

09 listopada 2002 / autor Komendant Giater

W dniu dzisiejszym zmniejszyła się liczba Adeptów o 2 osoby.
Nasze szeregi na własną prośbę opuścił Sandro.
Drugą osobą jest ten, którego imienia już nie godzi się w Imperium Jaskini Behemota wymawiać. Na skutek bulwersującego zachowania został on wydalony z całego Imperium. Jako Adept Akademii, za swe hańbiące zachowanie został oddany w ręce Gunnara - kata Akademii, a jego imię wymazano z annałów.

Infamis

07 listopada 2002 / autor Hetman jOjO

OlenkasLover Skazany na infamię, czyli utratę czci rycerskiej, prawa piastowania urzędów i wykonywania funkcji wymagających publicznego zaufania. Za czyn niegodny rycerza (szczegóły w niusach Jaskini z 7.XI.2002). Jego imię nie pojawi się nigdzie na Arenie, prócz Lochu Pogardy - miejsca wiecznej hańby. Równocześnie informuję, że infamis jest jak trędowaty. Osoba, która się z nim zadaje naraża na szwank swoją dobrą opinię.
przykro mi, że doszło do takich zdarzeń, ale mimo to zapraszam do zabawy w naszych arenowych turniejach...

Przeprosiny dla Ururama !!!

07 listopada 2002 / Osada / autor Bard WWalker

W imieniu Rady Starszych Jaskini Behemota składam najserdeczniejsze przeprosiny dla Ururama Tururama,
który został na łamach Osady niegodnie znieważony przez Olenkas Lovera.
człowiek, który zawsze podpisywał się "z Panem Bogiem" okazał się osobą niezdolną do okazania skruchy i postanowienia poprawy, które to działania są jak wiadomo podstawą funkcjonowania chrześcijanina. Mimo stanowczego działania Rady Starszych w tej sprawie nie podjął nakazanych mu kroków i usiłował szkodę jeszcze pogłębić.
W związku z tak fatalną postawą Olenkas Lover został wykluczony z grona mieszkańców Osady a wszystkie jego wypowiedzi, komentarze i tytuły zostały bezpowrotnie usunięte. Wymienianie jego imienia w Jaskini Behemota staje się odtąd surowo zakazane. Restrykcje zastosowane w serwisie Areny ogłosi w czasie najbliższym Hetman jOjO. Rada Starszych szczerze prosi Ururama Tururama, Asystenta, Mówcę i poważnego kandydata do Rady Starszych o przebaczenie za spóźnioną reakcję na zaistniałe zdarzenia (wina jest wyłącznie moja, gdyż posiadając najszersze mozliwości restrykcyjne byłem nieobecny w Osadzie kilka dni, jak również nie czytałem maili i nie widziałem co się stało).
Mamy nadzieję, że wyciągnięte konsekwencje oraz wyrazy zjednoczenia w słusznym oburzeniu usatysfakcjonują poszkodowanego a dla innych będą przestrogą.
PS: dla tych co zaczęli obawiać się o własne konta kilka dodatkowych wyjaśnień zamieściłem w Nowinach Osady.

Aktualizacja

06 listopada 2002 / autor Komendant Giater

Ostatnie doniesienia z Areny! Kilku Adeptów Akademii Wojennej, tj. Ann, gagatek, Qter, Sewery oraz Zuzek, dzięki swej waleczności, powiększyło swój dorobek DOŚ. Adept Zuzek awansował o jedno oczko, Adeptka Ann umocniła swoją pozycję i znacznie przybliżyła się do Adepta Blazyfigus, Adept Sewery w znacznym stopniu zwiększył swoją przewagę na Adeptem Ra-V.
Ci wszyscy, którzy jeszcze nie nadesłali swojego zgłoszenia, niech zrobią to teraz. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze Statutu Akademii Wojennej, następnie, wypełniony, należy odesłać do Giatera.

Drugi sezon Pucharu Areny ZAKOŃCZONY!

04 listopada 2002 / autor Rastlin Arch

Zwycięzca dokonał niebyłe, czego! Ukończył osiem map i na każdej z nich nie miał równego sobie przeciwnika. Mistrzem jest oczywiście LEVY. Drugie miejsce należy do gagatka,a trzeci jest Orekki. Dziękuję za udział wszystkim graczom oraz zapraszam do udziału w otworzonym już sezonie Pucharu Areny listopad-grudzień.

PA H3 - sezon 09/10 2002 zakończony!

03 listopada 2002 / autor Hetman jOjO

Pierwszy sezon Pucharu Areny na platformie Heroes III zakończony!
Wspaniały sukces odniósł Mr.Pool..., który mimo nie zaliczenia jednej z map, wygrał z miażdżącą przewagą!
Za spory sukces trzeba uznać fakt, że w dobie dominacji nowej wersji Heroes IV, ponad 20 graczy miało świetną zabawę jeszcze ze starą, dobrą trójeczką!

Pierwsza aktualizacja

02 listopada 2002 / autor Komendant Giater

Minął pierwszy tydzień działalności Akademii Wojennej. Prace nad jej wyglądem ciągle trwają, a już niedługo spodziewam się pierwszych opracowań dotyczących prowadzenia rozgrywek turniejowych.
Do Akademii zgłoszenia przysłały kolejne osoby: Sewry, Valturman, Sturm Brightblade, Qter, Qri oraz Sandro. Witajcie w szeregach Adeptów.
Na podstawie ostatnich klasyfikacji turniejów Areny, swój dorobek DOŚ zwiększyli Adepci: Sewrey, Qter, gagatek, ZUZEK oraz Ann. Dzięki temu Adepci: Qter i gagatek awansowali o 1 oczko, a Adept ZUZEK Rozkazem 06/5 A.C.C. otrzymał promocję na stopień: Dowódca! Serdecznie gratulujemy.
Formularz zgłoszeniowy w dalszym ciągu można pobrać ze Statutu AW. Po wypełnieniu należy odesłać go bezpośrednio do mnie.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.