Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z września 2014

Areny bez tajemnic!

28 września 2014 / Jaskinia Behemota / autor Włodarz Hellburn

Nie wiesz co to "Arena"? A może chciałaś/eś wziąć udział w turniejach, ale zasady aren wydawały Ci się skomplikowane? Czy marzysz o sławie i laurach? ... a może po prostu cenisz sobie szybką rozgrywkę?
Jeżeli na którekolwiek z powyższych pytań Twoja odpowiedź brzmiała "Tak" - mamy coś, co zostało stworzone wyłącznie z myślą o Tobie!
W rozwinięciu newsa prezentujemy filmy instruktażowe dla Areny Konwentowej 2.4 Heroes III] oraz Areny Heroes V]!

Q&A z Age of Heroes

27 września 2014 / Heroes VII / autor Crazy

Kilka dni temu Gary Paulini (producent) oraz Xavier Penin (główny designer) odpowiedzieli na jedenaście pytań zadanych przez serwis Age of Heroes. Dzisiaj, z pewnym opóźnieniem, publikujemy przetłumaczoną wersję tamtego postu.
Z odpowiedzi można się dowiedzieć na przykład czym będą jednostki wojenne, jak będzie wyglądało awansowanie bohatera i jakie są plany twórców co do edytora map.

Armia Światła - część druga

26 września 2014 / Heroes VII / autor Yuber

- Czołem znów, przyjaciele. Kontynuujmy nasz przegląd armii Świętego Imperium. Dziś pokażę Wam elitę cesarskich sił. Spójrzcie więc w kryształ snów i niech ich obrazy wypełnią Wasze umysły...
Na stronie Ubisoftu ukazały się kolejne koncepcje i grafiki jednostek Przystani. Poniżej znajdziecie je wraz z opisami po polsku.

Opowieści o Wojnie Dziesięcioletniej część trzecia

25 września 2014 / Heroes VII / autor Yuber

Dziś na oficjalnej stronie H7 pojawiła się trzecia część opowieści o Wojnie Dziesięcioletniej. Można przeczytać ją tam w oryginalnej wersji językowej; po rozwinięciu tego newsa zaś znajdziecie tłumaczenie. Trzy dni później zabiły dzwony w Flammschrein, lecz ich pieśń była ponura i smętna. Oznajmiały śmierć. Sandalphon skonał; mroczne ostrze przebiło jego serce... a o Murazel zaginął słuch.

Zasoby Ashanu

24 września 2014 / Heroes VII / autor Silveres

Za pośrednictwem Rady Cieni Ubisoft przekazał nam dzisiaj informacje na temat surowców, które znajdziemy w najnowszej odsłonie serii Might & Magic. Wiemy już, że przynajmniej niektóre różnią się od tych, jakie znaliśmy z poprzednich części...

Armia Światła - część pierwsza

22 września 2014 / Heroes VII / autor Silveres

- Witajcie ponownie, przyjaciele! Czcigodny Szef Wywiadu poprosił mnie dziś, bym przekazał Wam nieco informacji na temat armii Świętego Imperium. Jest kilka rzeczy, które musicie wiedzieć o żołnierzach i bestiach ich wspomagających - to oni stanowią serce imperialnych sił zbrojnych. Nie chcę jednak zanudzać Was długimi wywodami na ten temat, pozwólcie więc, że użyję telepatii, by znacznie lepiej wszystko zobrazować. Podejrzewam, że w ten sposób zrozumiecie znacznie więcej, aniżeli słuchając bajdurzeń starego człowieka... - tymi słowy Kaspar przywitał nas na blogu Ubisoftu, gdzie zaprezentowana została koncepcja na wygląd armii Przystani. Tych, którzy wciąż jeszcze się z nią nie zapoznali, lub mają problemy z rozumieniem języka angielskiego, zapraszamy do rozwinięcia newsa!

Konkurs krzyżówkowy - podsumowanie!

20 września 2014 / Jaskinia Behemota / autor Włodarz Hellburn

Ifryt nie spodziewał się takiej ilości listów. A już na pewno nie spodziewał się takiej ilości listów z prawidłowym hasłem. Westchnął - gdzieś to wszystko trzeba będzie umieścić. Rozglądnął się po swej komnacie i momentalnie jego uwagę przykuło szklane akwarium o kształcie kuli. Pływające tam rybki z niepokojem wypuściły kilka bąbelków powietrza...
Po kilkunastu minutach przygotowań (nie martwcie się, rybkom nic się nie stało), Hellburn wsypał wszystkie listy do naczynia. Klasnął, zanurzył dłoń w szklanym akwarium i...

Stworzenia Irollanu

19 września 2014 / Heroes VII / autor Hayven

Wahacie się, na którą z wersji Sylwanu zagłosować? Czy jest to spowodowane brakiem informacji na temat jednostek z poszczególnych line-upów? Nie musicie się martwić! W ciągu ostatniego tygodnia na stronie Heroes VII opublikowane zostały dwa artykuły, a w każdym z nich kilka jednostek z armii Sylwanu, wraz z opisami.
Jeśli nie interesują Was opisy w języku angielskim, a strona nie chce się załadować, zapraszamy do rozwinięcia :)

Świeże - i nieco mniej świeże - debiuty

14 września 2014 / Osada / autor Opiekun Osady Tullusion

W ostatnich dniach w Misternych Rękopisach pojawił się nowy, stale uzupełniany o nowe rozdziały zwój, zatytułowany Piekielny wędrowiec.
Przypominam, że do lektury i oceny pozostają następujące debiuty:
- Czytam życie; - The Risk; - Rogate Piosenki; - Światło w Ciemności; - English poetry by Hellburn; - Gwiazda Cienia; - Bez tytułu, nr 3; - Kroniki magii.

Sylvan vs. Forteca - znamy zwycięzcę!

12 września 2014 / Heroes VII / autor Silveres

Przez niemalże miesiąc mogliśmy być świadkami pojedynku między dwiema, starożytnym rasami Ashanu. Niestety w najnowszej odsłonie serii Heroes miejsce było tylko dla jednej z nich. Elfy stanęły w szranki przeciwko krasnoludom i - choć obie rasy znalazły swych sympatyków i zagorzałych obrońców - znamy już zwycięzcę. Szczegółowe informacje znaleźć można w rozwinięciu nowiny.

Opowieści o Wojnie Dziesięcioletniej część druga

10 września 2014 / Heroes VII / autor Hayven

Dziś na oficjalnej stronie H7 opublikowana została druga część opowieści o Wojnie Dziesięcioletniej. Jeśli wolicie - możecie przeczytać ją w oryginale, niemniej zapraszam do rozwinięcia, gdzie możecie poznać tę historię w naszej ojczystej mowie :) Wraz ze śmiercią Jezebeth Czwarte Zaćmienie dobiegło końca... Ale był to dopiero początek problemów w Imperium...

Krzyżówkowy konkurs z nagrodami!

06 września 2014 / Jaskinia Behemota / autor Włodarz Hellburn

Tę sobotę można było określić jednym słowem: leniwa. Czas leciał bardzo powoli, większość mieszkańców właśnie zaliczała swoją poobiednią drzemkę. Wydawało się, że nic nie może zmącić tej wszechobecnej ciszy i spokoju... Wtem rozległ się rozpoznawalny głos imperialnego herolda. Był tak donośny, że dało się go usłyszeć nawet w najdalszych zakątkach całej Osady.
- Słuchajcie, słuchajcie! Wielbiciele łamigłówek i łowcy nagród! Ogłaszamy...

Rozwiązanie IV Konqrsu Zajawkowego

06 września 2014 / Osada / autor Silveres

Zdezorientowany skrzat krążył wzrokiem między zebranymi nie mogąc się im nadziwić. A było czemu się dziwić, trzeba przyznać. Widok ognistego ifryta, gnoma dosiadającego dorodny okaz lamy, kota i elfiej hybrydy stojących ramię w ramię mógł wprawić w zdumienie i najbardziej obeznane w świecie istoty. Jednak do takich skrzat się bynajmniej nie zaliczał. Był to jego pierwszy tydzień w nowej pracy. Cóż, chyba będzie musiał się przyzwyczaić do takich widoków. Prężnie rozwijająca się firma kurierska posyła swych pracowników nawet do innych wymiarów. - Zamówienie numer 5167c, zamawiający to niejaki Włodarz Hellburn, na adres Osada 'Pazur Behemota' w Imperium Jaskini Behemota - wyrecytował dobrze znaną sobie formułkę. - Sto utkanych magicznie zaklęć, zamkniętych szczelnie w sześciu skrzyniach hermetycznych. Nie więcej, jak piętnaście sztuk na skrzynię. - Zgadza się - mruknął ifryt, który, czego nie trudno się domyślić, okazał się wspomnianym Hellburnem. - Okres gwarancji? - Jeden pełny rok nieprzestępny. - Mogę prosić fakturę? - Oczywiście. Już wypisuję.

Serwis o Heroes VII

04 września 2014 / Heroes VII / autor Crazy

Gnom siedział za swoim biurkiem, wielokrotnie większym niżby nawet największy z jego rasy potrzebował, i patrzył złym wzrokiem na swoich doradców, których zatrudnienie wymusił Hellburn. "Masz problem z pracą z ludźmi, jesteś nieprzyjemny w obyciu, na pewno przydadzą Ci się doradcy od pijaru". Co to ostatnie słowo oznaczało, Gnom nie wiedział. Zastanawiał się w tej chwili, czy Włodarz będzie bardzo zły, gdy w końcu nie wytrzyma i rzuci swoich konsultantów smokom na pożarcie.
- Wiem, że jeszcze ponad rok do premiery, że jest czas, można poczekać, ale nic mnie to nie obchodzi. Ja chcę, chcę, chcę, i już, mieć ten dział. Zaraz.
Kasztelan westchnął ciężko, patrząc za wybiegającymi z pokoju doradcami, i rzucił pod nosem "pewnie trzeba będzie zrobić samemu... gdzie ja znajdę porządnych ludzi w tych czasach? Ach! Już wiem!".

Nadchodzi zima

01 września 2014 / autor Nuk

Nuk leciał. Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszakże półelf słynął z umiejętności transformacji w szafirowego smoka, tym razem uczucie było jednak zupełnie inne, zapierające dech w piersiach. Mimo, iż przez ostatnie lata względnego pokoju Komendant Straży nie był zmuszony przyjmować tej formy, dzisiejszej nocy po raz pierwszy w życiu nie czuł, że jest półelfem w ciele smoka – dziś był smokiem z krwi i kości. Kołował nad Jaskinią, z gracją wykorzystując prądy powietrza, delektując się tchnieniem wiatru opływającym jego rozłożyste skrzydła. Imponujące wrażenie zaburzała magowi jedynie niewiedza przyczyny całego zdarzenia. Zaniepokojony, zanurkował w kierunku stolicy Imperium. Obraz, który ukazał się jego oczom znacznie odbiegał od tego, który miał wyryty w pamięci. Miasto przechodziło gruntowną przebudowę. Chaotycznie rozrzucone starożytne mury znikały w zatrważającym tempie, zastępowane przez nowoczesną architekturę Kasztelana i od niedawna intrygująco wytatuowanego Włodarza. Znajome twarze działały uspokajająco, ale smok czuł na sobie jeszcze jedno spojrzenie. Na dachu siedziby Pretorii zasiadała trójoka sowa, dziwnie przypominająca Tullusiona. Ułamek sekundy później Nuk stanął oko w oko z niezwykłym stworzeniem (choć w tej kategorii miało ono wyraźną przewagę) i usłyszał głos: - Nadchodzi zima. Nie jesteście gotowi. W tym momencie półelfa przebudził krzyk Tullusiona: - Komendancie, wstawaj! - Czyli to wszystko sen? – zapytał zdezorientowany jeszcze Nuk. - Nie mamy teraz czasu na pogawędki, w mieście grasuje dziki czarny smok, a my nie jesteśmy gotowi… O smoku słuch jednak zaginął. Niedługo później zdecydowanie rozbudzony Komendant Straży postanowił zadbać, aby najbardziej zasłużeni obrońcy Imperium przenieśli się do kwater w centrum stolicy, przeznaczonych dla Jaskiniowców wyższych rangą. Spokojny sen to podstawa - ostatecznie żyjemy tak, jak śnimy… ] W gronie Mieszkańców mam zaszczyt powitać: Izę Rex, Garrevatha i Yubera. Jesteście na początku długiej, lecz na pewno pełnej przygód i nowych doświadczeń drogi. Cieszymy się z Waszego przybycia i ożywiania naszych dyskusji głosem młodości. ] Srebrnym kluczem otwieram kwaterę nowego Jaskiniowca, Nekrosa. Tym samym jego głos nabiera ważności w Kawernie Jaskiniowców, gdzie toczymy zaciekłe dyskusje o najważniejszych sprawach dotyczących Imperium. ] Weteranami Jaskini mogą od dzisiaj tytułować się Hayven i Silveres. Wasza wytrwałość jest przykładem dla młodych Jaskiniowców, którzy będą z szacunkiem zasięgać Waszej rady. ] Najbardziej jednak cieszy mnie rozległe grono Gerontów, którzy są żywymi legendami tego miejsca. Z niemal każdym z Was miałem okazję współpracować, wielu poznałem bliżej i mogę jedynie życzyć sobie i Jaskini, abyście dalej dbali o klimat tego miejsca. Bazaltovy, Bubeusz, Denadareth, Douger, Haav Gyr, Hellburn, Hexe, Irydus, Jaskier, Kastylia, Kordan, Laysander, Logos, Mosqit, Nicolai, PenTus, Sevorn, Tarnoob, Tullusion, Wojrad – te nicki mówią same za siebie. ] Chwała Jaskini!

Szczerbata Szczęka ruszyła!

01 września 2014 / Osada / autor Silveres

Cała Karczma "Pazur Behemota" od kilku godzin drżała w posadach. Głęboko w ziemi, gdzieś w zapomnianych tunelach ciągnących się pod jej powierzchnią, coś się poruszyło. Żadne stworzenie nie potrafiłoby przeżyć w takim miejscu, nikt więc nie miał najmniejszych wątpliwości, co do mrocznego pochodzenia tej istoty. Natychmiast wezwano specjalistów... Znaczy. Chciano ich wezwać, ale zostali ostatnio pożarci. Posłano zatem po pół-specjalistów. - Jesteś pewny? - spytał Hayven, trzymając wieko klapy prowadzącej do podziemi. - Tak. Otwieraj - odparł Silveres. - Ale na pewno? - Na pewno. - I nie stanie się nic złego? - Najwyżej wszyscy umrzemy... - Właśnie... - Och, pokażcie mi to, mięczaki! - Ignis odepchnęła mężczyzn na bok i sama otworzyła przejście. Na nic zdały się słowa sprzeciwu, gdy następnie zsunęła się w dół. W mrok. W ciemność. W otchłań... - To chyba jest twoje - westchnęła, rzucając w Silveresa niewielką, bezzębną czaszką. - Szczerbata Szczęka, jedyna i niepowtarzalna. To tego szukałeś ostatnie cztery dni, prawda?

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Miesiąc Plagi nie występuje przed 28 dniami.