Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z sierpnia 2008

Urlop...

22 sierpnia 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

*łup* drzwi z hukiem zatrzasnęły się za "]Crazy`m - Przepraszam, przeciąg - uprzedził narzekanie Diabła. Lecz odpowiedziała mu tylko cisza. - Dziwne... zawsze był wcześniej niż ja. Zastanawiałem się nawet, czy on tutaj przypadkiem nie sypia. Gnom podszedł do sporych rozmiarów stołu i zaczął rozkładać swoje papiery. Po chwili do sali przybyli "]Aerilien, "]Sulia oraz "]Enleth.
Każde z nich dziwiło się dlaczego "]MiBa wciąż nie ma wśród nich.
- Coś jest nie tak, nie pozwoliłby sobie na takie spóźnienie - stwierdziła Aerilien - Ostatnio i owszem, był mocno zapracowany, ale zawsze wywiązywał się ze swoich obowiązków - dodał Enleth - Pewnie zatrzymały go jakieś ważne techniczne sprawy - zasugerowała Sulia - Nie, z pewnością bym o tym wiedział - odparował Arcymag. I gdy tak dyskutowali do sali wśliznął się diabełek i podszedł do stołu. Odchrząknął, by zwrócić na siebie uwagę Wysokiej Rady.
- Pseplasam, ale pan MiB plosił aby Wam to pzekazać - podał pomiętą kartkę Kasztelanowi i skierował się ku drzwiom. Kasztelan rozłożył list i odczytał nierówne litery, kreślone w pośpiechu [quote]Biorę urlop. 2-3 miesiące. Niech Enleth przejmie moje obowiązki. W sprawach technicznych pytać Diabełka! [/quote]

Ognisko Latyre....eeee....ackie

22 sierpnia 2008 / Osada / autor Darkena

- No idę, już idę, nie pchaj mię - Darki niechętnie wgramoliła się na podest, trącana delikatnie przez Dinah - Niech cię tego... W tym momencie elfka zwróciła twarz w stronę tłumu osób stojącego tuż przy podeście. Porównałaby ich w tym momencie do terakotowej armii...gdyby wiedziała, co to w ogóle jest. Wolała więc porównać ich do czegoś, o czym na pewno wiedziała, a mianowicie do kołków, słupów soli i tym podobnych zjawisk. Mówiąc w skrócie: tłum był raczej nieruchawy, milczący i wpatrzony w jeden punkt, którym, ku przerażeniu Darkeny była ona sama. Postąpiła nieśmiało dwa kroki do przodu, spojrzała niepewnie za siebie i napotkawszy zachęcające spojrzenie smoczycy wyprostowała się i zwróciła do ludu tymi słowy:
- No czeeeeść. Bo wiecie, kazali mi cosik wygłosić i...gdzie ja to mam...

Patch 3.1 dla Dzikich Hord

20 sierpnia 2008 / Heroes V / autor Arcymag Erin

CD Projekt opublikował wczoraj patch 3.1 dla polskiej wersji Tribes of the East - jednak ci, którzy od razu postanowili go pobrać i zainstalować zawiedli się, ponieważ, na skutek niedopatrzenia ze strony wydawcy, instalacja patcha okazała się niemożliwa.
Na szczęście, dostępny jest już poprawiony patch (89.3MB), który instaluje się i działa prawidłowo.

Razer wygrywa Puchar Jaskini

20 sierpnia 2008 / autor Kumbat

Z czwórki finalistów, którzy przyjechali na Konwent najlepszy okazała się Razer. Pokazując bardzo wysoki poziom pokonał w półfinale Jansena, a dwa dni później, w finale, samego Black Mosesa.
Emocji nie brakowało. Oto jak wyglądały wszystkie trzy spotkania pucharu:

Nowi Mieszkańcy

20 sierpnia 2008 / autor Nuk

Nuk przysypiał w swoim nowym pretoriańskim gabinecie, kiedy usłyszał głośne pukanie do drzwi. Po chwili zwlekania się z łóżka otworzył je i ujrzał zdenerwowanego Herolda: - Nareszcie ktoś mnie wpuścił. Wszyscy chyba jeszcze odpoczywają po długich konwentowych naradach… - rzekł Herold. W tym momencie półelf mu przerwał: - Ja też. Co tam masz? – Mag wskazał na plik dokumentów trzymanych przez gościa. - To lista osób, którym nie przydzielono jeszcze mieszkań – możesz coś z tym zrobić?
Dzisiaj w gronie Mieszkańców mam zaszczyt powitać: rivelva Kaco, smoka – rycerza Artariona, tytana Setisha, nekromantów Nebiriosa i Neverwintera oraz elfy Ericka i Irydusa.
Gratulacje !

Konwentowe Podsumowanie

19 sierpnia 2008 / autor Mistrz Islington

Młody Mistrz otworzył oczy, nie można tutaj mówić o przebudzeniu. On po prostu je otworzył. Odkąd wrócił z dalekiej podróży ciągle spał, nie myśląc nawet o jedzeniu, czy innych bardziej wysublimowanych czynnościach.
- Panie - do pokoju wszedł posłaniec - Ludzie przesyłają listy, dużo listów. - A więc koniec odsypiania - postanowił mag wstając z łóżka. Zmęczenie miał wypisane na twarzy, tylko w oku widać było cień satysfakcji. Siadł nad pismami, czytając co jakiś czas zaśmiewał się pod nosem przypominając sobie kolejną śmieszną sytuację, czy dowcip. To wszystko utwierdzało go w przekonaniu, że to był niesamowity czas, który niestety dobiegł końca. Jednak nie przerosło to młodego Mistrza, który wyjął kalendarz i spokojnie zaczął wykreślać dni do następnego spotkania.

V Konwent Jaskini Behemota dobiegł końca, więc czas na pewne podsumowanie, co aby każdy wiedział ile i co i jak ;)

Wieści z Byczyny i Polanowic

15 sierpnia 2008 / Jaskinia Behemota / autor Sulia

Konwent Hot News!!! Prosto z Polanowic wasza szalona reporterka donosi - właśnie trwa turniej w H3 - sensacyjne rozstrzygnięcia. W pierwszej rundzie los przydzielił arcymistrzowi Wojradowi godnego przeciwnika - Islington wygrał jeden z pojedynków, co podrażniło zeszłorocznego wicemistrza i w finałowej rozgrywce nie dał szans przeciwnikowi. Wojrad z drugiej rundzie spotka się z samym Mosesem. Ta wieść wywołała w Polanowicach i Byczynie dreszcz emocji. Tłumy podekscytowanych kibiców już zbierają się pod polanowicką szkołą w oczekiwaniu na ten przedwczesny finał. Szczegóły wkrótce! Na konwent przyjechało do tej pory prawie 50 uczestników. Jeszcze dziś wieczorem odbędzie się biesiada w grodzie rycerskim. Macie jeszcze szanse na niego dotrzeć! A jutro - WIELKI FINAŁ TURNIEJU!

Przedkonwentowy "Czas Imperium"

08 sierpnia 2008 / autor DruidKot

Do Konwentu czasu niewiele, dlatego też i 29 numer Czasu Imperium przed Konwentem nie jest zbyt obszerny - za to niemal w pełni poświęcony zbliżającemu się świętu Jaskini.
Dziękuję gorąco wszystkim, którzy interesowali się losem tego numeru, a zwłaszcza Grenadierowi, który sam zaoferował swą pomoc i zgodził się napisać artykuł na temat, którego moim zdaniem jeszcze publicznie nie poruszano, to jest odsłonił przed nami kulisy narodzin idei konwentowania oraz przygotowań do pierwszego Konwentu.
Numer ten ubogi jest w stałe rubryki, ale nawet mimo tego można znaleźć debiut - zapraszam do Magicznego Warsztatu Konstruktora. Anielski felieton Nie tylko dla Gerontów tym razem poświęcony jest świętowaniu. Swój Tryptyk Głupców uzupełnił także Tullusion. Możecie też sami porównać, czy oczekiwania tych, którzy jadą po raz pierwszy różnią się od przewidywań konwentowych weteranów. Gorąco polecam również wywiad z Vandergahastem, jednym z organizatorów tegorocznego Konwentu.
Miłej lektury i przede wszystkim świetnej zabawy w Byczynie!

Zmiany w Pretorii

08 sierpnia 2008 / autor Sulia

- Gotowy? – Sulia zerknęła na towarzysza z niepokojem. Półelf kiwnął głową. – Nie jesteś przekonujący – uśmiechnęła się i popchnęła maga w kierunku olbrzymich drewnianych drzwi. – Musisz sam je otworzyć. Taki zwyczaj – elfka nie zamierzała ułatwiać mu zadania. Kiwnięcie było jeszcze bardziej niewyraźne niż poprzednie. Mag podszedł do jednego ze skrzydeł, uniósł głowę z rozpaczą… - Sul, ile jeszcze macie tych zwyczajów? Zanim dotrzemy na uroczystość, mogę zrezygnować. - Ech – Sulia westchnęła. – Niech Ci będzie. Koniec zabawy. – Pretorianka uśmiechnęła się do maga pokrzepiająco, by następnie odwrócić się i skinąć głową na podążających za nimi heroldów. Dwóch z nich ruszyło w kierunku drzwi. – Przygotuj się. Zaczynamy. Czekają na nas w Sali Chwały. – Nuk wyprostował się, a nagle poważna elfka przygładziła jedną ze swych najlepszych sukien.

Konwent i cała reszta

04 sierpnia 2008 / autor Mistrz Islington

W obozie panowała pełna mobilizacja. Słońce nie raczyło jeszcze wstać a wszyscy krzątali się w popłochu. Ktoś rozpalił na nowo ognisko, ktoś wybrał się po wodę, kilkoro posłańców opuściło obóz aby powrócić do niego pod wieczór. Przy jednym z namiotów stała niewielka grupka rozziewanych postaci.
- Mamy problem - rozpoczął Codhringher - Wreszcie jakaś nowość! - zaśmiał się Islington. Niestety nikomu do śmiechu nie było. - Wszyscy zjeżdżają się na obchody 10- lecia naszej społeczności - odparł Van - Kogo widziałeś? - spytał Morgraf - Wszyscy! Minotaury, Krasnoludy, Ludzi, Elfy, Smoki! - zaczął wymieniać czarodziej - Spokojnie - Islington położył mu ręke na ramieniu - Spiszmy tych Wszystkich

Dzisiejszego dnia powstała oficjalna Lista Obecności Oficjalnej (LOO) ;) na Konwencie (LOOnK)
Dodano też nowe zdjęcia do Galerii Turniejowej oraz zdjęcia Spichlerza
"]Strona Konwentowa została ponownie zaktualizowana. Mamy nadzieję, że znajdują się tam wszystkie niezbędne informacje, jeśli nie prosimy o kontakt z którymś z organizatorów.
Udało się zamówić autobus, który bezpłatnie przewiezie nas spod Internatu do Grodu Rycerskiego, a potem odwiezie z powrotem.
Zamknięty został oficjalny Plan Konwentu, chętnych zapraszam do zapoznania się z nim.

Czy zbliża się następca WoGa?

01 sierpnia 2008 / Heroes III / autor Dagon

Pytanie może się wydawać retoryczne, ale tak nie jest. Już od kilku miesięcy trwają prace nad kolejnym nieoficjalnym dodatkiem do legendarnej, trzeciej części Heroesów. Projekt ów nosi nazwę "Horn of the Abyss" (HotA).
W założeniach, nowy dodatek ma zawierać wiele usprawnień, zarówno w stosunku do standardowej wersji Heroesów jak i do najlepszego jak do tej pory moda jakim jest WoG.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: W Stajni na mapie przygody można za darmo ulepszyć Kawalerzystów na Czempionów.