Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z kwietnia 2010

Jeszcze świeższe Najświeższe Nowiny

25 kwietnia 2010 / Osada / autor Crazy

Ponad doba minęła już, od kiedy w środku Osady stanęło wysokie ogrodzenie zasłaniając mieszkańcom widok na centralny punkt krainy - drzewo nowin. Zaciekawienie Osadników było niemałe - całą noc i cały dzień zza palisady dochodziły dźwięki piłowania, mieszania farby i przybijania nowych gwoździ. Kiedy ogrodzenie zostało w końcu zdemontowane oczom zgromadzonego tłumu okazało się wypielęgnowane drzewo z nowymi, pięknymi tablicami na ogłoszenia.

Echonośna Rozgłośnia, czyli Beerhemot FM ponownie w eterze

24 kwietnia 2010 / Osada / autor Opiekun Osady Tullusion

Tak, Wasze oczy Was nie mylą. Już w najbliższą sobotę, 24 kwietnia b. r.] redaktorzy Beerhemota FM postanowili raz jeszcze uraczyć Was swoimi jakże seksownymi głosami. Audycja rozpocznie się w okolicach godziny 21:00] - tak przynajmniej wyglądają plany na dzień dzisiejszy. Wszystkich stałych, zmiennych, czasowych i wiecznych słuchaczy zapraszam w tym czasie przy ognisko lub do tego wątku - podamy w nim szczegółowe instrukcje odbierania naszego podcastu.

Aktualizacja działu Heroes V

23 kwietnia 2010 / Heroes V / autor MiB

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu jaskiniowców dział "]Heroes V od dawna posiada najważniejsze informacje o samej grze - "]Zaklęcia, "]umiejętności bohaterów, czy "]jednostki nie stanowiły już dla graczy żadnej tajemnicy, a dzięki pracy "]Hellburna wiele "]ciekawych modów ujrzało światło dzienne. Oczywiście nigdy nie ma tak dobrze, aby nie mogło być lepiej - wciąż doskwierał brak opisu kampanii, zamków, czy bohaterów. I właśnie ta ostatnia lokacja została wreszcie ukończona. Od kilku dni dział opisujący "]bohaterów Heroes V dostępny jest dla wszystkich. Układ graficzny został skopiowany z odświeżonego dominium Heroes III (ach ta zazdrość!) i mam nadzieję, że tym razem również spełni swoje zadanie. Jeszcze nie wszystkie informacje są dostępne, ale wierzę, że ta sytuacja nie potrwa długo. Wszelkie uwagi można zgłaszać bezpośrednio do mnie (mib@heroes.net.pl). Ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej lokacji!

Powiadomienia o nowych pracach w Galerii

16 kwietnia 2010 / Osada / autor Arcymag Erin

Mimo późnej pory przed budynkiem Mistycznych Obrazów zebrało się kilka osób z łopatami, młotkami oraz taczką pełną desek. W kilka chwil przy jednej ze ścian powstała niewielka, półotwarta przybudówka. Obok wejścia ustawiono zaś tablicę, przypominającą tę, która znajduje się przed budynkiem Heroldii Imperialnej i służy mieszkańcom Jaskini Behemota do przypinania zleceń dla gońców - acz nieco mniejszą. Zaraz też w przybudówce zakwaterował się goniec - uwiązał konia do furtki, rozpalił niewielkie ognisko, przysiadł na taborecie (jednonogim, aby mu nie przyszło do głowy na warcie zasypiać) i zabrał się za późną kolację, nie oczekując najwyraźniej rychłych zleceń...

Wiosenne porządki

06 kwietnia 2010 / autor MiB

Pomimo świątecznego zabiegania jaki towarzyszył wszystkim przez ostatnie dni w Jaskini prowadzone były prace porządkowe. Ich efektem jest nowiutki, lśnięcy, kurio... wrrrrrróć... odświeżony górny pasek nawigacyjny, przyspieszone ładowanie statycznych plików oraz niewielkie zmiany w wyglądzie strony głównej.

Ogniska Literackie - reaktywacja

06 kwietnia 2010 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

W niedalekiej przyszłości postaramy się przywrócić tradycję Ognisk Literackich - pogawędek przy Ognisku poświęconych literaturze.
Tematy spotkań nie zostały ustalone, a ponieważ zależy nam na tym, aby temat zainteresowały większą rzeszę użytkowników decyzję pozostawiamy Wam. Wszelkie propozycje tematów na spotkania literackie możecie składać w tym wątku w Gorących Dysputach

Geronci...

06 kwietnia 2010 / autor Sulia

... tylko czy aby na pewno? :) Niektórym być może stuknie już więcej niż 6 lat w Jaskini, dlatego uważajcie przy wznoszeniu toastów w Karczmie.
Zapraszam do zapoznania się z sylwetkami naszych staruszków i bardzo im dziękuję za te długie maile z opisem ich działań w JB, które otrzymałam w odpowiedzi na swój apel.
Wasze zdrowie! Obyśmy jak najczęściej wpadali na siebie wędrując korytarzami Jaskini Behemota.

Relacja z wizyty Neila Gaimana w Polsce

04 kwietnia 2010 / autor Strażnik słów Moandor

22 marca Neil Gaiman gościł w Polsce z okazji premiery swojej najnowszej książki - baśni pt. Odd i lodowi olbrzymi oraz wznowienia w pięknej twardookładkowej edycji Chłopaków Anansiego. Spotkał się z czytelnikami w gmachu warszawskiego empiku Junior.
Poniżej możecie obejrzeć krótką relację z wizyty pisarza w Warszawie. Neil Gaiman o swoich książkach, pobycie w Polsce i polskich czytelnikach
Możecie obejrzeć również relację z Czatu Wirtualnej Polski z Neilem Gaimanem

Kwietniowy Czas Imperium

01 kwietnia 2010 / autor Strażnik słów Moandor

Prace nad nowym numerem zaczynają nabierać tempa. Do redaktora naczelnego powoli spływają pierwsze teksty. Od wczoraj działa również strona domowa Czasu Imperium, którą będziemy systematycznie uzupełniać. Zaglądajcie regularnie. Wygląd jest na razie tymczasowy.
A póki co, w oczekiwaniu na kolejny numer, zapraszam wszystkich do lektury aktualnego, wydania Czasu.
A kolejny Czas już pod koniec kwietnia. W tym miesiącu wyjdzie w terminie.
Z pozdrowieniem, Redakcja

Otwarta implementacja Heroes 2

01 kwietnia 2010 / autor MiB

Od kilku miesięcy oczy fanów sagi HoMM zwrócone są na projekt "]VCMI. Dzięki stabilnemu rozwojowi, stałemu kalendarzowi kolejnych wydań oraz ogromnemu zaawansowaniu prac wielu graczy upatruje w nim nadzieję na złapanie drugiego oddechu przez sagę. Jednak gdy wszyscy ekscytują się VCMI u naszych wschodnich sąsiadów grupa programistów postanowiła stworzyć podobny projekt, tylko dla Heroes 2...

Heroes VI alfa!

01 kwietnia 2010 / autor MiB

Żart Prima Aprilisowy]
W zeszłym roku informowaliśmy o prawdopodobnym starcie prac nad szóstą odsłoną sagi. Jaskółkami zwiastującymi to wydarzenie miała być "]oferta pracy dla Lead Game Designera w projekcie "Heroes of MM" zamieszczona w serwisie gamasutra.com oraz znaleziona przez fanów reklama VI ukryta w dziennikach developerów Clash of Heroes. Niestety przez kilka miesięcy nie pojawiły się żadne nowe wieści o ewentualnych pracach, aż do wczoraj... Żart Prima Aprilisowy]

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.