Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z września 2003

Na jesienne wieczory...

27 września 2003 / Osada / autor Kanclerz Grenadier

Zapraszam do czytania i głosowania na ulubione opowiadania. Termin głosowania przedłużam do końca października. Autor najlepszego waszym zdaniem opowiadania otrzyma prestizową nagrodę "Złotą Łuskę", której fundatorem jest zaprzyjaźnione z nami mocarstwo CD Projekt. Przypominam, że pierwszą nagrodę w głosowaniu jury otrzymała Mirabell. Teraz pora na Was, czytelnicy. A że jesienna pora sprzyja czytaniu... Pergaminy ze zgłoszeniami ma skryba, który czeka na Was w Misternych Rękopisach w Osadzie.

Dowódca i Kandydat

25 września 2003 / autor Komendant Giater

Do AW wstąpiło dwóch nowych Adeptów, choć jedne z nich to wojownik powszechnie znany, o utrwalonej reputacji. W Forcie Adeptów, po zaliczeniu wyników z PAH4 - mapa 2 obecnego sezonu, nastąpiło kilka zmian pozycji. Szczegóły w AW.

Piękny jubileusz!

23 września 2003 / Jaskinia Behemota / autor Hetman jOjO

Nie tak dawno święcilim 500 000 odwiedziny Jaskini... Kilka dni wcześniej rocznicę powstania Osady...
A dziś obwieszczam, że Jaskinia jutro obchodzić będzie swoje piąte urodziny!!!
To właśnie 25.IX.1998 roku pojawiła się w necie pierwsza wersja strony o hirołsach... Zmian, które przez te pięć lat przeszła nie przewidywał nikt! Ale bez tego pierwszego, małego kroku nie doszlibyśmy do obecnej postaci Jaskini
Zachęcam do poczytania dekretu.
Jutro proszę o świąteczną dekorację całej Jaskini! Niech Imperator widzi naszą wdzięczność, a świat cały radość z okazji tak pięknego jubileuszu! Dla ciekawych mały dodatek do poczytania

Memo - reaktywacja

22 września 2003 / Osada / autor Gromowładny Ra-V

Witajcie. Po trzymiesięcznej przerwie w działaniu - MeMo znow gotowe do akcji!
Poprawiłem trochę skrypty i mam nadzieję, że zlikwidowałem większość uciążliwych problemów.
Memo dostępne jest ze strony głównej pod przyciskiem HeroesLandu.
Dobrej zabawy !

O kluczach jesio raz...

21 września 2003 / autor Hetman jOjO

Raz jeszcze proszę o cierpliwość, wyrozumiałość itp. Mechanizmy, które mają pozwolić na kompetentne zarządzanie IJB wymagają dostrojenie (dopiero od tygodnia możliwe są praktyczne działania... - wcześniej problemy z FTPem), aby były gotowe nie na jeden tydzień, ale na znacznie dłużej!
Å»adne zgłosznenie nie zostanie bez odpowiedzi! Klucze będą znów przekazywane godnym tego osobom! Ale muszą zostać przygotowane!
Proszę zauważyć, jak wzrosła aktywność Jaskini od chwili udostępnienia poprawnego mechanizmu zarządzania FTPem (nawet bractwa mają swoje strony! :) ). TO samo się stanie, gdy kolejny problem techniczny - precyzyjne dostrojenie mechanizmu zarządzania kluczami - zostanie szczęśliwie rozwiązany! Dżinn pracuje nad tym bez wytchnienia! Q Chwale Jaskini! Dajcież nam szansę...
Dziękuję za zrozumienie...

Strony Brackie? Tak! Już niedługo...

19 września 2003 / autor Hetman jOjO

Po kłopotach technicznych, nie tylko aktywność serwisów wzrosła (wielkie dzięki!), ale jest już możliwość działań bractw IJB. dostępna jest domena Kapituły - na razie tylko Kodex i linki do stron brackich, ale zacznie się niedługo napełniać!
Ponadto możecie zacząć sprawdzać, czy aby nie pojawią się niedługo efekty działalności bractw: Klan Czarnej Gwiazdy Bractwo Czerwonego Smoka Zrzeszenie Osobliwych Osadników
Kiedy to będzie? Zależy od samych braci i sióstr, ale pytać zawsze można :) - to na pewno podziała na nich stymulująco!

Nowa solucja do HoMM II

18 września 2003 / autor Warlock Sewrey

Dzięki pracy Eldacara dział HoMM II wzbogacił się o kolejną solucję - tym razem dotyczy ona kampanii Archibalda. Na pewno okaże się bardzo pomocna dla tych, którzy zechcą przypomnieć sobie "stare wojny" pomiędzy Archibaldem a Rolandem. Zapraszam

Mamy komletny Trybunał!

15 września 2003 / autor Hetman jOjO

Zgodnie z art. 4. Dekretu o trybie wyboru Ławnika Ludowego ogłaszam wszem i wobec, iż Jaskiniowcy uczestniczący w wyborach największem poparciem obdarzyli Mr.Pool...a.
Zatem funkcję Ławnika Ludowego, przez sześć księżyców (liczonych od dnia złożenia przysięgi) sprawować będzie Mr.Pool....
Q Chwale Imperium!

Bogowie upominają się o daninę.

15 września 2003 / Jaskinia Behemota / autor Hetman jOjO

Aby nasze Imperium było właściwie chronione, musimy od czasu do czasu złożyć ofiary dla bóstw opiekuńczych. Właśnie nadszedł czas składania darów.
Aby zjednać sobie przychylność bóstwa imieniem NASK trzeba w jednej z jego świątyń złożyć godną sumę w złocie.
Jako, że musi to być ofiara z serca złożona, zwracamy się do Was - Mieszkańcy Imperium, z prośbą o datki na ten wielce chwalebny i szczytny cel. Każdy dukat się liczy!
Kązden, który na ofiarę coś dorzuci otrzyma tytuł Protektora i tym samym zasiędzie w Loży Honorowej.
Z oczywistych powodów datki będą przyjmowane tylko od osób pełnoletnich. Zainteresowani proszeni są o pilny kontakt mailowy z Miszą (misza@heroes.net.pl).

Nowe bramy do <b>F</b>undamen<b>t</b>ów dla budowniczych Im<b>p</b>erium

14 września 2003 / autor Dżinn ixcesal

Trzy z hakiem miesiące Dżin ixcesal spędził w zakamarkach Imperium. Mieszkańcy zatrzymywali się często przyglądając jego dziwnej z pozoru pracy. Ten zaś nie zauważał nikogo pochłonięty dziwnymi rytuałami, niezrozumiałym dla pozostałych mamrotataniem, otwieraniem i zamykaniem wirtualnych bram. Dzisiaj Dżin wyszedł na światło dzienne, nieświadom czasu jaki spędził w zakurzonych piwnicach.
Mieszkańcy zbiegli się szybko na wieść o tym, iż ixcesal po tak długim czasie wyległ na słońce, zapewne coś musiało się wydarzyć.
- Wszystkich budowniczych Imperium pragnę poinformować, iż uruchomione zostały nowe wrota prowadzące do fundamentów naszego domu. Jeśli magia nie została pomieszana, od tej pory każden z was bez problemu będzie mógł prowadzić prace przy swoich budowach... - wymamrotał Dżin. - Pozwólcie teraz, że zdrzemnę się nieco, gdyż wydawa mi się, iż niejedną noc nie przespałem.
Szczegóły dotyczące nowego serwera ftp dostępne są tutaj (tylko dla budowniczych IJB).

Usprawnienia i nowe pliki do pobrania...

12 września 2003 / autor Gromowładny Ra-V

Mieszkańcy Krainy WoG za namową odwiedzających ich gości przygotowali małe udogodnienie dla wszystkich tych, którzy preferują przeglądać zasoby Krainy WoG z podpisami lokacji na stronie głownej. Po odejściu z Krainy i ponownym do niej powrocie mieszkańcy pamiętaja, którą wersję wybrał odwiedzający i szybciutko stawiają lub zdejmują napisy :)
Dla wygody gości poprawili także funkcjonowanie działu "Opinie i Komentarze" i starsze posty mozna teraz przegladać poprzez system wygodnych linków.
Do działu "Download i Instalacja" dodali także do pobrania trzy programy pomocne przy przeglądaniu plików z danymi (.lod) Heroes III (ModHomm3, DefView i ResEdit).

Anioły Powróciły

08 września 2003 / autor Geomanta Ururam Tururam

"Anioły Powróciły" - to tytuł mapy do Heroes IV Winds of War, której światowa premiera ma miejsce dziś w Krypcie. Zachęcam niejako podwójnie do ściągniecia i rozegrania tego scenariusza: raz - jako jeden ze Strażników Krypty; dwa - jako autor wzmiankowanej mapy.

Wielki dzień!

08 września 2003 / Jaskinia Behemota / autor Hetman jOjO

Dziś Jaskinię Behemotha odwiedzono po raz 500 000!!!
Łza się w oku kręci, gdy przypomnieć sobie dzień, gdy licznik przekręcił się na 100 000... Ileż tu się zdarzyło wspaniałych rzeczy, a ileż dzięki Jaskini...
Dzięki Ci, Behemocie!
Wielkie dzieło Behemota, naszego miłościwie nam panującego Imperatora zmieniało się przez lata i zmienia nadal. Odwiedzających zaś przybywa co dnia!
Imperatorze! Chwała Ci!

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.