Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z marca 2010

Pazur Behemota 3. edycja turnieju!

29 marca 2010 / autor MiB

Turniej Pazur Behemota jest drugim, po konwentowej Arenie On-line, cyklicznie organizowanym turniejem Heroes III rozgrywanym w realu. "]Dwie "]pierwsze edycje turnieju organizowane były w Kętach, jednak w tym roku organizatorzy postanowili przenieść zmagania do Krakowa! Turniej odbędzie się 14-15 maja 2010] w Klubie Studio (teren Miasteczka Studenckiego AGH) jako jedna z atrakcji tegorocznego BAITu. Więcej informacji pojawi się wkrótce, tymczasem organizatorzy zapraszają na forum turnieju. Ponieważ turniej niejako wyrósł z Jaskini (organizatorem i pomysłodawcą pierwszegj edycji był "]Mosqit) cieszy nas niewątpliwy sukces tej imprezy. Zachęcamy do śledzenie informacji związanych z turniejem - gdy tylko coś więcej będzie wiadomo - poinformujemy o tym!

Minął rok...

25 marca 2010 / autor Sanctum

Na zewnątrz świeciło piękne słońce, jednak Sanctum nie zamierzał opuszczać dziś siedziby Imperialnej Kroniki. Na zewnątrz wiosna, jednak w gabinecie Kronikarza czas zatrzymał się jesienią zeszłego roku.

Rozstania i powroty

18 marca 2010 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Thomeheb powoli budziło się z zimowego snu. Śnieg przegrywał nierówną walkę ze słońcem i ciepłym wiosennym wiatrem z każdą minutą oddając kolejne przyczółki. W koronach drzew dało się dostrzec co raz więcej ptaków, których radosne trele budziły o poranku mieszkańców stolicy Imperium Jaskini Behemota. MiB szparkim krokiem szedł w kierunku sali spotkań Wysokiej Rady. Dzień wcześniej rozesłał do wszystkich Radnych finansowe podsumowanie minionego roku, propozycje korekty nowego budżetu, plan rozbudowy Heroldii Imperialnej, wniosek projektowy na rozbudowę dominium Might and Magic oraz prośbę Irydusa o zgodę na rozpoczęcie hodowli pokemonów. Był wyraźnie zadowolony z wykonanej pracy, o czym informował cały otaczający go świat szerokim na całą twarz uśmiechem oraz pogwizdywaniem...

Aktualizacja działu Heroes III!

07 marca 2010 / Heroes III / autor MiB

Dzięki pracy "]Konquera nowa odsłona działu "]Heroes 3 została dziś wzbogacona o opisy jednostek! Autor oprócz szczegółowych charakterystyk jednostek ze wszystkich zamków, jednostek neutralnych oraz machin oblężniczych, przygotował również dodatkowe opisy każdej jednostki i machiny. Ponadto dzięki przejrzystej szacie graficznej dostrzeżenie różnic pomiędzy podstawową a ulepszoną formą jednostki jest banalnie proste. Wznieśmy "]toast za autorów i owoce ich pracy!

Jaskiniowy system awansów - zmiany

06 marca 2010 / autor Sulia

Coś ją obudziło. Zanim otworzyła oczy, uważnie wsłuchała się w otaczające ją dźwięki. Ptaki… odnalazła winowajców i uśmiechnęła się na samą myśl, iż wiosna coraz bliżej. Nie mam ochoty wstawać elfka uniosła głowę, z myślą o ułożeniu jej w wygodniejszej pozycji na drugim końcu poduszki. Ale poduszki nie było tam, gdzie powinna się znajdować. Głowa elfki wylądowała na czymś nieprzyjemnie twardym. Sulia otworzyła oczy i ze zdziwieniem ujrzała przed sobą stos książek, papierów i piór. Uniosła głowę i rozejrzała się dokoła. Była w głównym gabinecie Pretorii. Przy drugim biurku spał Nuk, a na krześle niedaleko przeciągał się właśnie biały ogromny kot. Jedno z czterech okazałych okien było lekko uchylone, pozwalając porannym promieniom słońca, jak i rześkiemu powietrzu, dostać się do środka. No tak. Rozmowy do późnych godzin nocnych czy też wczesnych porannych. Ale chyba skończyliśmy. Sul odszukała wzrokiem plik porządnie ułożonych pergaminów opatrzonych pieczęcią Pretorii. Był tam, gdzie go wczoraj zostawiła. Sul przeciągnęła się z zadowoleniem, ponownie oparła ręce na biurku i ułożyła na nich głowę najwygodniej jak umiała. Mam jeszcze cały dzień. Teraz muszę się wyspać.

Might and Magic w przeglądarce

04 marca 2010 / autor Arcymag Erin

Might and Magic: The Secret of the Inner Sanctum, wersja z 1992 roku na konsolę NES, w przeglądarce - czy trzeba kogoś jeszcze zachęcać? Gra dziś znana nielicznym, nawet wśród fanów nowszych produkcji spod znaku MM, choć to od niej wszystko się zaczęło. Napisana przez Jona Van Caneghema niemal w pojedynkę i wydana w roku 1986 na komputer Apple II, sprawia, że nawet jedenastoletnie HoMM III wydaje się całkiem nowe...

11 lat Heroes III!

04 marca 2010 / Heroes III / autor MiB

Dokładnie 11 lat temu miała miejsce europejska premiera trzeciej odsłony sagi Heroes of Might and Magic]. 4 marca 1999 roku Restoration of Erathia trafiło na sklepowe półki, szybko zyskując status kultowej strategii turowej, które to miano dzierży po dziś dzień. Choć w ciągu tej dekady pojawiły się kolejne odsłony sagi oraz kilka konkurencyjnych tytułów, to właśnie trójeczka ze swoją anachroniczną, bajkową szatą graficzną zagościła na dobre w sercach graczy na całym świecie. W wielu krajach, w tym i Polsce, stale organizowane są najróżniejsze turnieje, w których udział biorą dziesiątki graczy. Jednocześnie fani co i rusz starają się odświeżyć rozgrywkę tworząc patche i mody zmieniające mechanikę gry, wygląd jednostek, czy dodające nowe zamki. Po 11 latach od wydania nie cichną spory dotyczące zmienionej w ostatniej chwili fabuły sagi - wielu graczy nie może się pogodzić z poświęceniem ciekawego połączenia fantasy i s-f na ołtarzu marketingu. Wszystko to świadczy dobitnie o niegasnącej popularności "]Heroes of Might and Magic III. Życzę wszystkim fanom, w tym i sobie, kolejnych równie udanych części sagi! "]Wznieśmy toast na cześć hirków!

Porażka Ubisoftu

04 marca 2010 / Heroes V / autor MiB

Jeszcze nie ucichły echa "]fali krytyki pod adresem nowych zabezpieczeń gier ze stajni Ubisoftu, a samo rozwiązanie zostało skompromitowane. Jak donosi cd-projekt na pokonanie wbudowanych w Silent Hunter V mechanizmów crackerzy potrzebowali zaledwie doby. Pokazuje to dobitnie jak nieskuteczne jest to rozwiązanie. Co to dużo mówić - jest to naprawdę spektakularna porażka Ubisoftu.

VCMI ciągle żywe i ma się dobrze!

02 marca 2010 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Twórcy tego projektu kazali czekać nam okolo 3 miesięcy na kolejną wersję oznaczoną numerkiem 0.8]. Tym razem skupiono się na możliwościach wygrania lub przegrania scenariusza, zaimplementowaniu trybu "gorące krzesła" oraz kilku rzeczach związanych z informacjami o królestwie i graalem. Ponadto, twórcy poprawili około 70 błędów względem poprzedniej wersji. Wszystkich zainteresowanych projektem zapraszam na jego oficjalną stronę, gdzie można pobrać najnowszą wersję projektu.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.