Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z lipca 2012

Więcej „GŁP” w Kronice

27 lipca 2012 / autor Architectus

Kronikarz Sanctum roztropnie, aliści żwawo, wracał z przechadzki po udekorowanej w sposób konwentowy Osadzie do piętrowego budynku, gdzie znajdowało się jaskiniowe archiwum. Firmament nad zabudowaniami, zaklejonymi różnokolorowymi, raptem dopiero co przyklejonymi, plakatami, tracił dzienną jasność, a świetliste gwiazdy niepowstrzymanie pojawiały się na wyznaczonym miejscu w bezmiarze przestrzeni, niczym łuczywka zapalane przez przychylnych jaskiniowcom Starożytnych. Postąpił pierwszy krok na dębowy, cokolwiek wytarty przez dwojako biegających jaskiniowców, schód, a wtenczas doszło jego uszu gromkie kichnięcie...

Tydzień został

24 lipca 2012 / autor Imbryczkolot Field

- Ile? - zapytał krótko Field.
- 43 - odpowiedział Tarnum wylegując się w malinowym chruśniaku rzuconym przez niezbyt chyba przytomnego architekta krajobrazów w Eonte. Elf skinął głową, po czym machnął ręką. Impy tylko na to czekały.
Chwilę później połowa Imperium była oblepiona plakatami przypominającymi o zbliżającym się końcu rejestracji na IX Konwent. Nikt i nic się nie uchroniło - włącznie z koroną Imperatora.

Mateusz Zwycięzcą Trójboju!

23 lipca 2012 / Osada / autor Laysander

Udział wzięło trzech...
Każdy zajął miejsce na podium...
Ale to Mateusz znalazł się na jego najwyższym stopniu! Nieco niżej przycupnął Hayven, na trzecim miejscu Irhak. Trochę na uboczu honorową pozycję sympatycznego, całkiem aktywnego, obserwatora przyjął Silveres. Gratuluję i dziękuję Wam bardzo za udział. Choć w wąskim gronie - było warto.
Korzystając z okazji pragnę zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w Turnieju w makao, zbliżającym się szybkimi krokami. ;)

Koszulki przyjechały!

16 lipca 2012 / autor Imbryczkolot Field

Na tarasie jednego z muzeów Sutury było dziś wyjątkowo słonecznie.
- O, smoczek. Jaka... odmiana - stwierdził Tarnum patrząc na nowe projekty od niejakiego sir Christiana di Orra, najlepszego stylisty z Thomeheb.
Sir Christian popatrzył na akolitę spod byka.
- Messere, jeżheli uważhasz, żhe smok jest pomysłem niedobhrym, to sugehruję koszulkę z faehrie...
- Żadnych faerie! - wrzasnął Tarnum. - A skąd w ogóle wziąłeś modela?
Field stojący obok z filiżanką przedniej jaśminowej herbaty skinął głową w zachodnim kierunku:
- Jak to, skąd?
W tym momencie po lewej stronie rozniósł się kobiecy krzyk
RATUNKU! Nad dachami stolicy unosił się smok trzymający w łapach jakąś księżniczkę.
- To my mamy jeszcze dziewice? - zdziwił się akolita, na co sir Christian znacząco chrząknął.

Nowości filmowe

12 lipca 2012 / Osada / autor Irydus

W Gorących Dysputach panowało niemałe poruszenie. W okół stolika filmowego, kręciło się niezwykle dużo ludzi. Od samego rana, beholdery sprzątające uwijały się, aby wypucować stolik na błysk. Stary elficki cieśla skręcał nowe stołki, a tkaccy czeladnicy rozwijali czerwony dywan, ciągnący się, od stolika aż po drzwi. Coś ważnego miało się dzisiaj wydarzyć...

DLC przed patchem

12 lipca 2012 / autor As Gier Irhak

Premiera "Piratów Dzikiego Morza" już się odbyła. Jak już wspominaliśmy ów DLC zawiera m.in. nową kampanię (a raczej kod odblokowujący do H6) z dobrze nam znanym Cragiem Hackiem, mapę Księżniczka VARN-u oraz dodatki do gry Duel of Champions - 2 nowe karty i 25 tys. sztuk złota. Cena to ok. 40zł i... wymaga posiadania H6 w wersji 1.5].
EDIT - patch już jest dostępny. Dokładna zawartość opisana na forum Ubisoftu.

Finał I. Mistrzostw Jaskini w warcaby!

11 lipca 2012 / Osada / autor Irydus

Dwunastu graczy stanęło w szranki o prestiżowy tytuł Jaskiniowego Mistrza Warcabów.
Czterech półfinalistów wyszło z fazy grupowej.
Dwóch finalistów w piątek, o godzinie 20:00 wieczorem zagra o Mistrzostwo.
Zwycięzca będzie tylko jeden... Kto nim zostanie? Przekonaj się sam obserwując ostateczne starcie na żywo.

Forum Duel of Champions otwarte!

06 lipca 2012 / autor Archidyplomata Kameliasz

Field i Kameliasz obserwowali to miejsce od dawna. Co jakiś czas jakaś postać tam wchodziła, nikt jednak nie wychodził. Z każdym otwarciem drzwi na ulice Thomeheb wydobywał się zapach miodu pitnego, piwa, fajek, a także dziwne plaśnięcia czegoś bliżej nieokreślonego na stół.
Na wietrze zachybotała tabliczka z zakrwawionym Kensei. Uważniej patrząc, można było zauważyć, że Nadze na obrazku pozostała wyłącznie jedna ręka.
- Wygląda to podejrzanie - powiedział Kameliasz.
- Nic dziwnego, że mieszkańcy mają złe przeczucia. Trzeba to sprawdzić. - odparł Field i ruszył w kierunku podejrzanej speluny.
Grododzierżca otworzył drzwi i wszedł do środka, a Bazaltovy za nim. Ujrzeli mnóstwo stolików. Przy każdym siedziały dwie osoby i grały w karty.
- Co? Zwykła szulernia? - powiedział Kameliasz do Fielda.
-Nie taka zwykła! - dobiegł głos zza kontuaru. Stał tam stary, pomarszczony mężczyzna. W rękach trzymał dwie talie. - Czekałem na was, panowie. Rozkręciłem już nieco ten interes, teraz wasza kolej. - Nieznajomy wręczył karty mężczyznom, odwrócił się i ruszył w kierunku drzwi.
- Jak to "nasza kolej"? O czym ty mówisz? - wykrzyknął Kameliasz.
- Od dzisiaj prowadzicie Szulernię "Pod Jednorękim Kensei", panowie! - powiedział starzec i wyszedł...

Witajcie w geruzji!

01 lipca 2012 / autor Nuk

Nuk czuł się nieswojo. W końcu nie każdy ma szansę prowadzić Galę Gerontów i przyznawać sobie samemu awans, prawda? Atmosfera napięcia i oczekiwania, wypełniająca dźwiękoszczelny green room Sali Chwały, nie ułatwiała zebrania myśli podczas ostatnich przygotowań. Odświętną szatę Straży udało się łatwo naprawić zaklęciem, ale mag wiedział, że czegoś jeszcze brakuje… Grobowe milczenie przerwało wejście Tullusiona:
- Wszystko gotowe, Komendancie, możemy zaczynać.
Przyszli Geronci zdążyli już ustawić się przy dębowych wrotach, dzielących ich od wiecznej glorii i, co oczywiście mniej ważne, nielichej emerytury. Drzwi głośno zaskrzypiały, ukazując oczom znamienitych gości srebrzystą poświatę historycznej już komnaty. W tym momencie Nuk rozwiązał zagadkę brakującego elementu. Gdy wstąpił na trybunę, na jego głowie zmaterializowała się czapka ze srebrnym kluczem – symbolem Pretorii. Teraz mogła już przemówić historia…

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jeśli zahipnotyzujemy jednostkę znajdującą się za murami zamku nie będzie ona mogła otworzyć nam bramy.