Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z lutego 2004

Prac remontowych cd.

29 lutego 2004 / Jaskinia Behemota / autor Hetman jOjO

Dzisiaj nastapi archiwizacja wszystkich danych z serwera. Abu po jutrzejszym rozruchu nie zginęły dane, które mogły by się pojawić, forum zostanie zablokowane. Zablokowany również będzie dostęp do FTP. Dobrze by było gdyby nikt nie wrzucał nic do baz serwisowych.
W związku z konserwacją serwera hostującego Jaskinię Behemota, zaistniała konieczność czasowego zablokowania forum i FTP. Proszę nie aktualizować danych w bazach serwisowych. Prace mogą potrwać do 1.03.2004 (do godzin wieczornych).

Planowe przerwy w pracy serwera...

28 lutego 2004 / Jaskinia Behemota / autor Hetman jOjO

z przyczyn technicznych serwer q4.pl na którym stoi Imperium został odłączony (w piątek), a dziś ponownie został pomyślnie podłączony. Uspokojam zaniepokojonych, że było to planowe i w pełni opanowane działanie.
Równocześnie uprzedzam, że w poniedziałek planowana jest wymiana dysku na serwerze, co również wymaga czasowego odłączenia serwera.
Wszystkie te niedogodności powinny zaowocować wydajniejszą pracą serwera, większym bezpieczeństwem i komfortem.

Wywiad z Jonem Van Caneghemem

25 lutego 2004 / Heroes IV / autor Geomanta Ururam Tururam

Jak wspominaliśmy wczoraj, Setzer z forum Heroes Round Table podał, że czasopismo Computer Gaming World przeprowadziło wywiad z Jonem Van Caneghemem, twórcą tak Herosów, jak i Might and Magic. Jak na razie bieżący numer CGW został jedynie rozesłany do prenumeratorów, za kilka tygodni ma się pojawić w obiegu.
U nas tłumaczenie wywiadu w dziale Heroes IV.

niestety, po raz kolejny...

25 lutego 2004 / autor Acid Dragon

Niestety, z niedawnej wypowiedzi Fnorda na forum WoG dowiadujemy się, że przybliżona data wydania patcha 3.58 została ponownie przełożona. Nowa wersja moda miała ujrzeć światło dzienne w pierwszym kwartale 2004 roku, ale z powodów różnych tak się nie stanie. Obecnie nie pozostaje nic innego, jak ogłosić, że patch 3.58 będzie wydany... w drugim kwartale 2004.
(więcej w krainie WoG)

Jon Van Caneghem o Heroes V

24 lutego 2004 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Jon Van Caneghem, twórca serii Heroes oraz M&M, udzielił wywiadu czasopismu Computer Gaming World. Zapytany o to, czy będzie współpracował z Ubisoftem przy produkcji Heroes V odpowiedział: Ubisoft skontaktował się ze mną w sprawie Heroes V. Tworzą tę grę wraz z jedną ze swoich rosyjskich grup programistycznych. Obecnie dyskutujemy, czy jest sens, żebym angażował się w ten projekt.

Pierwsza nominacja

23 lutego 2004 / autor Kanclerz Grenadier

Z wielka satysfakcją oznajmiam, że Tarband obejmuje szefostwo grupy sportowej Konwentu. Na pewno dobierze sobie współpracowników, z którymi dopracuja szczegóły tej cześci programu zlotu. W planach mamy także reaktywowanie FC Pazur Behemota, który zmierzy się na boisku piłkarskim z reprezentacją Byczyny. Zawodnicy są więc poszukiwani...

Q Chwale Imperium!

23 lutego 2004 / autor Hetman jOjO

W Twierdzy Smoka od kilku dni najważniejszy był obserwator. Właściwie to Obserwator, bowiem on pierwszy miał dostrzec powracające poselstwo. Oczywiście nikt nie zastanawiał się nad tym, że nawet, gdyby wypatrzył oczy na śmierć, to i tak nie mógł ani o sekundę przyśpieszyć powrotu ambasadorów, za to niemal co minutę ktoś go pytał: "jadą? widać ich?".
Droga do Thomeheb wiła się niemal prostą linią aż po strzępiące horyzont pagórki. Każdy ruch na niej był z głównego donżonu Twierdzy Smoka doskonale widoczny. W nocy polegano na sygnałach świetlnych i właśnie rozpalone ognisko tuż po północy dało znać, że posłowie wracają. Mieli jeszcze do pokonania wiele mil, ale wieść po twierdzy rozeszła się błyskawicznie i wokół bramy już w nocy zgromadził się tłum.
Wreszcie poselstwo dotarło do Twierdzy. Wypatrywano na twarzach ambasadorów jakichś znaków i nie zawiedziono się. Zawodowi dyplomaci nie kryli wzruszenia. Zresztą przywieźli ze sobą aż nadto widoczny znak powodzenia ich misji - buńczuk, będący wyrazem uznania i honoru dla władców oraz wielki sztandar, który od tej pory miał łopotać dumnie nad Twierdzą.
- Rodacy, zapewne już wiecie, już się domyślacie. Przywozimy wam wieści bardzo pomyślne, od dziś jesteśmy poddanymi Jego Imperatorskiej Mości Behemota...
Dalsze słowa zagłuszył wrzask tłumu. Niemal na ramionach zaniesiono posłów przed gmach pałacu Wielkiej Rady Twierdzy.

Taki był finał negocjacji, które kilka tygodni temu na prośbę Twierdzy Smoka rozpoczęły się w sprawie inkorporacji, czyli przyłączenia Twierdzy do naszego Imperium. Po wstępnej akceptacji idei rozpoczął się proces ustalania zasad, na jakich Imperium powiększa się o nowe terytoria i nowych poddanych. Dziś możemy zakomunikować, że pierwszy etap połączenia został zakończony. Teraz pora na integrację nowych ziem z Imperium, ale przede wszystkim witamy serdecznie nowych poddanych Imperatora, na chwałę Imperium.

Czas wybierać...

22 lutego 2004 / autor Hetman jOjO

Na podstawie Dekretu o trybie wyboru Ławnika Ludowego z 22. dnia, drugiego księżyca VII A.C.C. ogłaszam rozpoczęcie wyborów nowego ławnika ludowego z dniem dzisiejszym, tj. 22. dnia 2. księżyca VII A.C.C.
Odpowiedni dekret i szczegółowe przepisy wykonawcze zostały opublikowane tutaj.

Bramy szerzej otwarte...

22 lutego 2004 / autor Hetman jOjO

Od wieczora wokół Bramy Pretoriańskiej działy sie dziwne rzeczy. To na blankach sie pojawiały ognie św. Elma. Z każdą godziną coraz intensywniejsze. A to popod murami - mimo pory późno zimowej - zakwitły niezapinajmaj... znaczy się niezapominajki. Tudzież w samej strażnicy wino jakim się pretorianie raczyli - dość podły sikacz... - zmieniło sie w wytrawne brakadyjskie (jednak szkód z tego było co niemiara, bo organizmy niezwyczajne...). Wreście o północy z obu baszt buchnęły ognie greckie. I... Uspokoiło się...
Rankiem się wyjaśniło, że to sqtki uboczne intensywnego sklinania Bramy Pretoriańskiej przez Dżinna ixcesala. Efektem zamierzonym i osiągniętym było dopracowanie mechanizmu Bramy. Od dziś każden chętny, by żyć pod panowaniem Jego Imperatorskiej Wysokości Behemotha I Wielkiego, może łatwiej i wygodniej wniosek stosowny złożyć. Tutaj
Późnym wieczorem, co poniektórzy, mogli zobaczyć rozradowanego Hetmana wracającego z flaszką na kwaterę. We flaszce był pęczniejący z uzasadnionej satysfakcji Dżinn ixcesal...

Grudniowy rekord pobity

19 lutego 2004 / autor Geomanta Ururam Tururam

Mam niewątpliwą przyjemność zakomunikować, że dziś o godzinie 19:06 na Imperialnym Forum znajdowało się jednocześnie siedemnaście osób. Pobity zatem został (o jeden) dotychczasowy rekord z grudnia zeszłego roku.
Oby tak dalej, ku chwale Imperium Jaskini Behemota!

Heroes III vs. kolejny Eliksir Młodości!

18 lutego 2004 / autor Eremita Avatar

Wiele wód w rzekach już upłynęło kiedy świało dzienne ujrzało Heroes III: Odrodzenie Erathii... Cóż takiego jest w tej grze, że do tej pory wciąż rozpala wyobraźnię wielu ludzi rozsianych po wszystkich kontynentach? Gra doczekała się kilku oficjalnych dodatków, jednego nieoficjalnego, parę mini-modów. Parę lat później na półki sklepowe trafiła kontynuacja serii: Heroes IV. Jednak mimo naznaczonej piętnem czasu grafiki, H3 wciąż przyciąga rzesze fanów przed oblicze monitorów. Nie tak dawno Druid pl ogłosił (między innymi na naszych łamach) o pracach mających na celu odmłodzenie skostniałego wizerunku staruszki, a tu parę dni temu na głównym forum WoG pojawiła się informacja o nowym projekcie...

Two face - prawie niemożliwy!

18 lutego 2004 / autor Dżinn ixcesal

Pragnę poinformować, iż zostały zakończone prace nad systemem rezerwacji avatarów. Od tej pory raz dziennie, wybrane w profilach avatary przechodzę weryfikację, która: blokuje dostęp do avatarów wybranych przez kogoś w profilu, uwalnia do galerii avatary, które zostały zwolnione przez poprzedniego posiadacza. Oczywiście istnieje możliwość, że dwie osoby wybiorą ten sam avatar, zanim nastąpi jego rezerwacja. Liczymy jednak na zdrowy rozsądek mieszkańców Imperium.
Co robić, jeśli w galerii nie ma avatara, który chcielibyście wybrać? O tym napiszą portreciści.

Nowe twarze...

17 lutego 2004 / autor Dżinn ixcesal

Ech... taki widać nadszedł i na nas qniec tej poniewierki... Może to potrwa jesio z dzień libo dwa, ale sprawa avatarów, to teraz powinna być jeno kwestia poszukania nowych! dla nowych!
Każden proszony jest o odnowienie w swoim profilu własnego avatara. Dotychczasowe avatary są w Galerii: STARE. Osoby, które jesio nie mają avatarów (a tak z różnych przyczyn zdarzyć się może...) mogą ich szukać w innych galeriach.
Komentarze i uwagi w sprawie avatarów jak zwykle na Forum

Nowi Osadnicy

16 lutego 2004 / Osada / autor Sandro

Jako się rzekło bramy Osady zostały ponownie rozwarte, z donośnym zresztą skrzypieniem. Kilku co śmielszych Jaskiniowców sposobność tę postanowiło skwapliwie wykorzystać, co zaowocowało nowymi osobami na zaszczytnej liście Osadników.
Od tego pamiętnego dnia w naszym gronie znaleźli się już:
Przywódca elfów ognistych Mefix;
Adept magii życia i śmierci, DevilOkO;
Wychowanek Pilgrama, szukający zemsty za śmierć swej rodziny Bury;
Wieczny wędrowiec w osobie urodziwej i mądrej elfki zwanej Hexe;
Nieznany nikomu wojownik z odległej krainy imieniem Kriso;
Górski krasnolud z klanu Hylarów, Dancan;
Elfka z okolic Gór Sinych, Hisime;
Twórca i Imperator Bractwa Ognia, Mantus;
Ifrit, dawniej władca małego państwa, Hardack.
Witajcie! Miłej zabawy!

Miecze w dłoń!

16 lutego 2004 / autor Czarodziejka Ann

Wiadomość dla wszystkich wojowników Jaskini:
"Dla wszystkich spragnionych prawdziwej walki (ile można strzelać do ślepych tryglodytów) uruchamiamy dziś w Heroeslandzie Pojedynki. Jest to miejsce gdzie możecie znaleźć partnera do gry online - zostawić swoje ogłoszenie lub poszukać interesujących was propozycji innych graczy."
Serdecznie zapraszamy do Pojedynków .

Zagadki pilnie poszukiwane...

15 lutego 2004 / autor Gromowładny Ra-V

Sfinks potrzebuje pomocy! Dumny potwór poprosił nas o opublikowanie małego wezwania. Co też czynimy:
"Nawe zagadki pilnie poszukiwane. Potrzebni są chętni do pomocy przy uruchomieniu kolejnych kategorii zagadek:

 • Saga o Wiedźminie
 • Świat Dysku
 • Literatura fantasy
  W zamian oferuję łagodniejsze traktowanie w razie porażki."
  Zespół Heroeslandu także dołącza się do tej prośby.
  Wymyślone zagadki (wraz z 1 odpowiedzią poprawną i 4 błędnymi) prosimy wysyłać na adres: heroesland.zagadki@heroes.net.pl
  Wszystkim, którzy do tej pory pomogli nam i Sfinksowi w tworzeniu działu serdecznie dziekujemy!

 • Dziękuję wszystkim za wszystkie dobre chwile

  11 lutego 2004 / Osada / autor Kanclerz Grenadier

  Przez około rok, a był to czas bardzo interesujących doświadczeń, umieszczałem Wasze opowiadania w debiutach pod nieobecność Barda WWalkera. Był to honor i zaszczyt dla mnie, ale wszystko ma swój początek i koniec. Obowiązki kwalifikowania dzieł do Debiutów, ich przenoszenia, njusowania - odkąd Bard jest znowu z nami - wracają w jego prawowite ręce. Moim zadaniem będzie odtąd wspomaganie go w ewentualnym czytaniu waszych debiutów przed ich publikacją. Zatem jeszcze raz dziękuję wszystkim za współpracę.

  Ubisoft + Nival?

  11 lutego 2004 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

  Jakiś czas temu MuadDib, kierownik produkcji Heroes V odwiedzał w tajemniczym celu Moskwę... Tymczasem Gierojskij Ugałok donosi dziś, że w produkcji kolejnej części Herosów współuczestniczyć ma rosyjska firma programistyczna Nival Interactive... Szczegóły w dziale Heroes V.

  Koniec 8 sezonu PAH4

  07 lutego 2004 / autor Arbiter Raj

  Dodane do rankingu zostały mapy 05, 06 i m2 Po raz 3 turniej wygrał eMTi Gratulacje dobrej passy. Drugie miejsce zajął Chester, któremu idzie coraz lepiej, gdyż zmniejszył różnice punktów do pierwszego miejsca w porównaniu ze 7 sezonem. Trzecie miejsce zajął Wufej, który tez poprawił swoją lokatę w porównaniu z 7 sezonem.
  Dziękuje wszystkim za udział turnieju.
  Szczegół poszczególnych map na arenie.

  Statystyki..., statystyki...

  05 lutego 2004 / Osada / autor Lopez

  Już dawno tego nie było, a więc mała porcja informacji o dziełach i oceniających:
  Łączna ilość ocen wszystkich zgromadzonych w Osadzie dzieł literackich wyniosła 5469, z czego na poszczególne działy przypadło: - opowiadania - 3152 - poematy - 1537 - dzieła porzucone - 400 - debiuty - 380
  Ilość wszystkich dzieł osiągnęła 198, a ilość oceniających - 175.
  Średnia ocena dla wszystkich dzieł to 4,22 przy czym: - opowiadania - 4,48 - poematy - 4,09 - dzieła porzucone - 3,36 - debiuty - 3,47
  16 osób oceniło więcej niż 100 utworów. 38 osób ma na swoim koncie 3 lub mniej oceny.
  Oceniający są najbardziej zgodni w ocenie poematu 'O pewnej nieszczęśliwej miłości' i opowiadania 'Historia Wersalusa', natomiast najwięcej sprzeczności budzi poemat 'Ze zbioru "Strofy Pijanego Mnicha"' oraz opowiadanie "Ekskretyment'.
  Wszystkim piszącym i oceniającym dziekujemy za już i zachęcamy do 'jeszcze' ;)

  ach te muzy... :)

  04 lutego 2004 / Osada / autor Bard WWalker

  Chciałbym podtrzymać piękny zwyczaj ogłaszania w tym miejscu nowych dzieł literackich - tak przecież przydatny czytelnikom, miły twórcom i ciągłe bicie serca Osady potwierdzający. Dziś kilka poematów, short i kontynuacja opowieści rozpoczętej wcześniej - szczegóły w Osadzie

  Archiwum

  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007
  • 2006
  • 2005
  • 2004
  • 2003
  • 2002

  Rok:

  Miesiąc:

  Forum

  Osada

  Śledź nas na

  Czy wiesz, że...

  Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.