Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z kwietnia 2002

Budowle ze Stronghold

27 kwietnia 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Dziś uaktualniłem sekcję o budowlach Stronghold w dziale 'Miasta'. Oprócz grafik wszystkich budynków zamieściłem tam również tłumaczenia nazw, występujące w polskiej wersji językowej Heroes IV. W najbliższym czasie w Jaskini pojawią się opisy pozostałych miast. Zapraszam!

Patch do Heroes IV PL

CD Projekt opublikował patcha naprawiającego błędy w polskiej wersji Heroes IV. Można go znaleźć TUTAJ.

Turniej H4 rusza...

27 kwietnia 2002 / autor Hetman jOjO

Co prawda na razie w formule Mapa Tygodnia, ale jednak!
To być może pierwszy na świecie turniej H4 :)
Dzięki zaangażowaniu Rastlina, a także współpracy z Drogiem (z Mauzoleum) powstał Turniej Mapa Tygodnia. Wszystkie szczegóły na Arenie!

Seria Heroes będzie kontynuowana!

26 kwietnia 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

W środę 3DO podało do wiadomości, że w planach wydawniczych są expansion packi do Heroes IV i w dalszej przyszłości piąta część gry. Pracą nad dodatkami kierować będzie John Van Caneghem (człowiek, który stworzył grę, pocżąwszy od King's Bounty, a skończywszy na czterech częściach Heroes'ów).

Sprawa patchy

3DO donosi, że patch naprawiający błędy jest już prawie gotowy, nie będzie on jednak zawierał jeszcze trybu gry wieloosobowej.

Masowe zwolnienia w New World Computing

25 kwietnia 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Podczas mojej nieobecności pojawiło się w sieci sporo newsów dotyczących Heroes, jednak ta wiadomość wydaje mi się najważniejsza. 3DO w wyniku problemów finansowych zwolniło ponad 2/3 pracowników New World Computing (m.in. Jennifer Bullard, która pracowała przy Heroes jako 'associate designer' i była swego rodzaju łącznikiem między NWC a fanami). To nie wróży dobrze Heroes'om. Mimo iż Christian Vanover, jeden z nielicznych pozostałych ze 'starej' ekipy, zapewnił, że NWC 'żyje', to nie wyobrażam sobie istnienia gry bez ludzi, którzy od lat ją tworzyli. Co przyszłość przyniesie serii Heroes, na pewno niedługo się okaże.

Powrót bestii!

24 kwietnia 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Po dwutygodniowej przerwie witam ponownie wszystkich Jaskiniowców! Chciałbym móc powiedzieć, że moja nieobecność na sieci spowodowana była grą w Heroes IV :), jednak sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Od netu odseparowały mnie (nie po raz pierwszy zresztą) problemy sprzętowe. W zasadzie do tej pory nie bardzo wiem, co jest ich przyczyną, ale dzięki cierpliwości firmy komputerowej, której jestem klientem, to się niedługo wyjaśni. Dzięki, z kolei, zastępczemu komputerowi z tejże firmy mogę teraz wstukiwać na stronkę te słowa. :) Tak czy inaczej jestem :) Cieszy mnie fakt, że oglądalność Jaskini nie ucierpiała zbytnio pod nieobecność Imperatora. Co więcej, mamy kolejny fenomenalny rekord oglądalności! 15 kwietnia stronę odwiedziło 1459 osób! Już dziś łączna ilość odwiedzin w kwietniu jest 1,5 raza większa od oglądalności w marcu! Dziękuję wszystkim odwiedzającym Jaskinię i jak zwykle zachęcam do dalszego bicia rekordów :)

Echa powrotu

11 kwietnia 2002 / Osada / autor Bard WWalker

Posłaniec stanął w Tawernie na chwilę jeno, pismo karczmarzowi rzucił i zaraz w dalszą pospieszył drogę.
Kilka minut później list wisiał już przybity do drzwi Tawerny. Kto czytać umie na drzwiach owych kilka nowin o bardzie WWalkerze odnaleźć może...

NT trwa nadal

09 kwietnia 2002 / autor Rastlin Arch

Informuję wszystkich, że turniej NT nie skończył się w dniu przyznania nagrody a trwa nadal. Jeśli macie ochotę jeszcze powalczyć to nie widzę żadnych przeciwwskazań aby to robić.

Recenzja Heroes IV na GameSpy

09 kwietnia 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Kolejna recenzja Heroes of Might and Magic IV pojawiła się na sieci. Tym razem grę ocenił serwis GameSpy. Gra otrzymała 84%, a autor recenzji motywuje to tym, że czwórka została wydana ze zbyt dużą ilością błędów. Trudno się sprzeciwić biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie błędy są głównym tematem rozmów na forum dyskusyjnym 3DO od czasu wydania Heroes IV. Artykuł z GameSpy możecie znaleźć tutaj.

Mutliplayer patch do Heroes IV

07 kwietnia 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Już w przyszłym tygodniu pojawi się patch umożliwiający grę w Heroes IV przez sieć. Nie wiadomo, czy poza multiplayerem, patch będzie naprawiał dotychczas wykryte błędy. A tych, wnioskując z opinii graczy, jest dużo. Miejmy nadzieję, że chociaż sam multiplayer nie będzie wymagał kolejnego patcha...

Rekord za rekordem!

Oglądalność Jaskini rośnie z dnia na dzień! Ostatni tydzień jest jak do tej pory najaktywniejszym tygodniem w czteroletnim życiu Jaskini. Łącznie w dniach 1.04. - 7.04.2002 odwiedziły stronę 7163 osoby, z czego w niedzielę aż 1227. Rekord dzienny oglądalności został pobity w zeszłym tygodniu aż dwa razy. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy odwiedzają Jaskinię i zachęcić do dalszego bicia rekordów :)

Mamy zwycięzcę

06 kwietnia 2002 / autor Rastlin Arch

I stało się konkurs NT dobiegł końca!!! Na ostatnią przed zakończeniem konkursu aktualizacje swe wyniki przysłało pięciu zawodników. Wielkim zwycięzcą został Titan Tase gromadząc 7215pkt w 78 scenariuszach.

A jednak się kręci...

04 kwietnia 2002 / autor Hetman jOjO

Na Świętach niektórzy pograli i są zmiany:
Witam serdecznie w naszym gronie kadeta Timura.
Wreszcie Colon zdobył piąty tytuł mistrzowski i tym samym zaszczytny tytuł Lorda. Gratulacje! Lord Gutek i Lord Zelbag co nieco podesłali, dzięki czemu poszli w górę w statystykach.
Oby tak dalej!!!

Recenzja Heroes IV na GameSpot

03 kwietnia 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Tym razem GameSpot podjął się ocenienia Heroes of Might and Magic IV. Gra otrzymała 8.8/10 punktów. Trochę dziwi mnie fakt, że autor recenzji dał tylko 7/10 punktów za grafikę. Sądząc ze screenów (i na razie tylko ze screenów) myślę, że grze należy się co najmniej 9/10. Artykuł możecie znaleźć tutaj.

Siatka pola walki w Heroes IV

02 kwietnia 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Od czasu pojawienia się Heroes of Might and Magic IV na rynku, gracze narzekali na brak siatki pola bitwy, cieniowania pól, nad którymi znajduje się kursor i cieniowania obszaru, który jest w zasięgu ruchu aktywnego oddziału (odpowiednio: grid, cursor shadow i movement shadow). Maranthea podała dziś do wiadomości, że będzie to najprawdopodobniej uwzględnione w patchu. Gracze również narzekają na brak multiplayera w początkowej wersji gry (NWC zdecydowało się wydać grę bez opcji gry przez sieć, a opcje multiplayer udostępnić później w postaci darmowego patcha). Multiplayer do czwórki powinien pojawić się w ciągu miesiąca. Swoją drogą, trochę śmiesznie komentować wydarzenia ze świata gry, której się jeszcze nie ma. :) Niemniej postaram się relacjonować je Wam jak najdokładniej.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jednostki stojące tuż obok jednorożca zyskują 20% odporności na magię.