Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z września 2015

Dwa streamy od Ubisoftu

24 września 2015 / Heroes VII / autor Silveres

Ponieważ premiera Heroes 7 zbliża się naprawdę wielkimi krokami (już 29. września!), Ubisoft postanowił zorganizować jeszcze dwa streamy w nadchodzących dniach. Pierwszy z nich odbędzie się w piątek (25.09) o 15, a drugi w poniedziałek (28.09) o godzinie 18. Pierwszy stream] będzie sesją Q&A dla Limbic Entertainment i odbędzie się na ich oficjalnym kanale Twitch. Drugi] natomiast będziecie mogli podziwiać na kanale Ubisoftu, a będzie on zwyczajnym gameplay'em początku kampanii.
Przypominamy, że wciąż można wygrać własną kopię Heroes 7 (a także edycję kolekcjonerską!) w konkursie Jaskini Behemota. Zapraszamy po więcej szczegółów.

Drugi etap Konqrsu

20 września 2015 / Osada / autor Silveres

W budynku Kroniki Imperialnej - tymczasowo okupowanym przez Zarząd Konqrsu Zajawkowego - światło paliło się jeszcze długo po tym, jak reszta Thomeheb dawno zapadła w sen. To Tabris i Silveres dzielnie przekopywali się przez kolejne nadesłane arkusze pełne propozycji zajawek. Ten pierwszy z nosem w indeksie już istniejących, natomiast drugi palcem ubabranym we fioletowej farbie oznaczał niezgodne z regulaminem. - O. Ta jest naprawdę dobra - przerwał ciszę elf - Sam bym zagłosował. Słuchaj tego... Kot nigdy nie dowiedział się na którą zajawkę chciał zagłosować Silveres, gdyż pierwsze promienie wschodzącego słońca wpadające przez okno przypomniały im, że już czas...
Drugi etap II Konqrsu Zajawkowego właśnie wystartował. Tym razem Jaskiniowcy będą wybierać spośród swoich własnych propozycji te, które na stałe zimą znajdą się przy Ognisku. Konqrs trwa do 01.10.2015, godz. 23:59.

Zakończenie bety oraz wywiad z Terrym Rayem

18 września 2015 / Heroes VII / autor Silveres

Premiera gry jest już tuż, tuż, druga beta została zamknięta, więc - wzorem pierwszej - Ubisoft przygotował grafikę prezentującą statystyki z niej. Wybraliśmy kilka tych, naszym zdaniem, najciekawszych, by je Wam zaprezentować. Oprócz tego warto wiedzieć, że na Radzie Cieni pojawił się wywiad z Terrym Rayem, scenarzystą Heroes IV, którego część można przeczytać w rozwinięciu.

Koncert Paula Romero w Polsce!

09 września 2015 / Heroes VII / autor Tabris

Na dzień 24 października zapowiedziany został koncert Paula Romero - kompozytora muzyki do każdej z części HoMM. Występ odbędzie się w Toruniu, w ramach 13 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest.
[yt:http://www.youtube.com/watch?v=L7svIWQj0CQ]
Szczegóły wydarzenia w rozwinięciu nowiny.

Stream z niespodzianką

08 września 2015 / Heroes VII / autor Włodarz Hellburn

Na ubisoftowym kanale Twitch przedstawione zostały podstawy i możliwości edytora map. Z ważniejszych rzeczy, które zostały omówione można wymienić: - Dowolność w tworzeniu obiektów (lokacji, artefaktów) oraz bohaterów (importowanie grafik, nadawanie funkcji) - Generator map losowych będzie obecny, ale tylko w edytorze map (z powodów technicznych) - Można modyfikować oświetlenie mapy (dzień/noc) - Możliwość tworzenia kampanii (maks. 7 map) - Edytor będzie bardzo przystępny dla zwykłego użytkownika, ale będzie też zawierał potężniejsze narzędzia dla zaawansowanych modderów i mapmakerów.
Dodatkowo, Julien ogłosił, że w jego posiadaniu znalazły się scenariusze do dwóch kampanii, które nie znalazły miejsca w Heroes 4. Historie te miały się koncentrować na bohaterach Genevieve Seymour oraz Dogwoggle. Postanowiono więc odtworzyć je w Heroes 7] oraz udostępnić w sieci za darmo] dla każdego, kto kupi grę (pierwsza kampania przed końcem tego roku, druga na początku 2016). Ponadto, w paczce znajdzie się także 68 portretów bohaterów Georga Almonda - osoby odpowiedzialnej za bohaterów z Heroes 3 i 4. Jest tu kilka niespodzianek takich jak Jojosh w wersji Heroes 3 ;). Projekt nosi nazwę The Lost Tales of Axeoth].
Najlepsze jednak pozostawiono na koniec. Z okazji 20-lecia serii Heroes Julien przeprowadził wywiad z Jonem Van Caneghemem (start 1:26:45). Podczas rozmowy padło wiele pytań: o początki Heroes, elementy sci-fi i frakcję Forge, pochodzenie Aniołów lub ulubione gry serii. Bardzo się cieszymy, że Mistrz Caneghem wciąż śledzi losy marki M&M. Taki wywiad to gratka dla każdego fana ;).

Podziemny pokaz, spotkanie z fanami

07 września 2015 / Heroes VII / autor Włodarz Hellburn

Dni Might & Magic za nami. Tak jak zapowiadaliśmy pojawiła się tam nasza jaskiniowa reprezentacja, a także wielu sympatyków i użytkowników naszego wortalu, jak również i grono osób związanych z Kwasową Grotą. Z ramienia Ubisoftu spotkać można było Erwana Le Breton (brand manager), Arnauda "Ubi-Nox" Fremont (community manager) oraz panią Martę Krajewską z Limbic Entertainment.
O szczegółach wydarzenia możecie przeczytać w rozwinięciu nowiny.
Wracając jednak do wersji beta... Dziś skończyły się testy, a jutro o godzinie 18 na oficjalnym kanale Ubisoftu odbędzie się stream prezentujący możliwości edytora map Heroes 7 (nie zabraknie także kilku "wielkich niespodzianek"). Prowadzącym ma być Julien Pirou znany również jako Marzhin - główny projektant Heroes 7.

20 lecie serii Heroes, Beta przedłużona!

02 września 2015 / Heroes VII / autor Włodarz Hellburn

Kilka dni temu - 31 sierpnia - serii Heroes stuknęło 20 lat]. Z tej okazji Jaskinia Behemota życzy całej heroesowej społeczności i samej sobie, by cykl ten trwał przynajmniej drugie tyle, żeby nadchodząca siódma część] okazała się udanym produktem... a także wielu miło spędzonych godzin przy wszelakich innych grach serii! I wielu wygranych bitew ;).
Korzystając z okazji - przedstawiamy również garść informacji dotyczących Heroes VII]. Oficjalna strona gry została wzbogacona o modele i rodzaje bohaterów, przykładowych herosów (portrety z imionami) oraz interaktywny skillwheel (który w momencie pisania tego tekstu ma problemy z działaniem). Strona jest jednak systematycznie pod tym względem aktualizowana i wkrótce wszystko powinno prawidłowo funkcjonować. Ponadto, ogłoszono dziś, że beta zostaje przedłużona do 7 września. Macie więc jeszcze 5 dni by przetestować grę oraz przesłać ewentualne raporty jej twórcom. Premiera gry nie została jednak przesunięta...
Ponadto, przypominamy również o M&M Days, które odbędą się 5 września w Krakowie. Wstęp wolny. :) Koncert zaczyna się o godzinie 10 rano, w kinie Kijów (al. Krasińskiego 34). Oprócz słuchania muzyki, będzie można również zagrać w betę oraz doświadczyć prezentacji fanowskich portalów internetowych - w tym poznać osoby stojące za Jaskinią Behemota oraz naszym sojusznikiem - Kwasową Grotą. :) Zapraszamy!

Szczerbata Szczęka minionych wakacji

01 września 2015 / Osada / autor Silveres

Silveres miał nadzieję, że Tabris w czasie jego nieobecności należycie opiekował się Szczerbatą Szczęką. Dobrze pamiętał, że nie znosi ona wizyt u dentysty, owiec, jabłek, ludzi, stawonogów, małp, kotów, ognia, dywanów, okien, drzew, krzewów, książek i... właściwie wszystkiego. Za to bardzo ceni sobie krówki ciągutki i swoje złośliwości. - Wróciłe... - elf urwał i stanął jak wryty. Ujrzał Szczękę zamkniętą w słoiku, zakneblowaną jabłkiem, i Tabrisa podjadającego jej ulubione słodycze. - Powiedziała, że jestem gruby - kot wzruszył tylko ramionami.
Start kolejnej - tym razem letniej - edycji konkursu piękności satyrycznego Jaskini Behemota.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.