Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z listopada 2006

Polowanie na Lazurowego Smoka

27 listopada 2006 / Osada / autor Skryba Morgraf

Barbarzyńcy czasem polują na smoki. Nic nowego. Co jednak się stanie gdy barbarzyńcy będą niezbyt rozgarnięci, dołączy się do nich błędnego rycerza bez piątej klepki, na czele postawi trzeciorzędnego maga z przerostem ambicji a na dokładkę dorzuci się elfa z piórem i kawałkiem pergaminu? Ano będzie „Polowanie na Lazurowego Smoka”.
Chcesz wiedzieć co sądzą ci co przeczytali? „Guinea musi być wielkim geniuszem skoro napisał taką opowieść,po prostu jest tam wszystko co trzeba w dobrej opowieści i tyle.„ Kumbat]
„Pełne humoru,lekkie i przyjemne w czytaniu. Akcja wartka i wciągająca. Komiczne postaci, wesołe przyśpiewki, oraz cała masa dowcipu w innych formach, sprawiły że chwile spędzone nad lekturą owego opowiadania zleciały mi szybko, i w żadnym wypadku nie były stracone.„ Farmerus]
Więcej opinii znajdziesz w komentarzach do dzieła.
Jeżeli lubisz się pośmiać, jeżeli masz trochę dystansu do fantasy, jeżeli nie straszna ci komedia absurdu koniecznie przeczytaj „Polowanie na Lazurowego Smoka” autorstwa wielce szacownego Guinei.

Rozpoznawanie Jaskiniowców/Weteranów/Osadników/Rezydentów

19 listopada 2006 / autor MiB

"]Nasze forum wzbogaciło się o "]nową opcję. Od dziś ponownie jest w stanie rozpoznać, czy mieszkaniec posiada status Rezydenta/Mieszkańca/Jaskiniowca/Weterana lub Osadnika. Jednak w związku z wprowadzeniem tej funkcji pojawiły się "]pewne wątpliwości mnie nurtujące, o których rozwianie (bądź potwierdzenie) proszę Was, dordzy mieszkańcy. Poświęćcie więc chwilę swego cennego czasu na wyrażenie swej opinii w "]temacie. Wszak to dla Was forum jest sukcesywnie rozbudowywane o nowe funkcje!

Głosowanie na nazwę stolika Heroes V

18 listopada 2006 / autor MiB

Przez kilkanaście ostatnich dni mieszkańcy Imperium przysyłali nowe pomysły na nazwę "]stolika Heroes V. Dziś "]temat z propozycjami został zamknięty i przyszedł czas na wyłonienia najlepszego pomysłu na nazwę. I znów zwracamy się do Was z tym zadaniem, Została utworzona "]ankieta, w której możecie oddawać głosy na poszczególne propozycje. "]Czymprędzej więc biegnij i oddaj głos w ankiecie!

Baśnie z Lasu Kłów

18 listopada 2006 / Osada / autor Skryba Morgraf

Gdy Sandro przekazał mi pomysł reklamowania opowiadań z już istniejących zbiorów, stanąłem przed nie byle jakim dylematem. Które z dzieł wartych polecenia wybrać? Wtedy przyszło olśnienie: „Baśnie z Lasu Kłów”...
Czy trzeba reklamować „Baśnie z Lasu Kłów”... pióra niezrównanej Mirabell? Trzeba, bo wielka sztuka potrzebuje reklamy, by nowy czytelnik wiedział, że tu właśnie znajdzie prawdziwe pisarskie piękno. Posłuchajcie tylko co mówią ci co przeczytali.
Cirilla napisała tak: „opisy są magiczne, ogromnie oddziałują na wyobraźnię, budują klimat, pomagają oderwać się od codzienności i powrócić do wykreowanej w opowiadaniu rzeczywistości, wciągają w świat przedstawiony jak wiry w nurt rzeki.„ Wytrawny czytelnik Farmerus stwierdził: „Twoje opowieści są chyba jedynymi, których czytając w myślach nie poprawiam ("tu napisałbym inaczej", "to bym zmienił", "tego bym tak nie pokazał") - są dokładnie takie, jakie być powinny. „ Niezmiennie lakoniczny (ale zawsze dogłębny) w swych ocenach Hadżdżi Dawud az Gossarah ujął swe odczucia prosto: „Interesujaca, barwnie i plastycznie opowiedziana historia.”

Zostań Osadnikiem!

14 listopada 2006 / Osada / autor Sandro

Wszedłszy do Karczmy zwyczajowo skierowałeś swe kroki w stronę szynkwasu. Uwagę twą zwróciło jednak osobliwe poruszenie panujące przy jednym z potężnych słupów podtrzymujących belkowany strop przybytku. Gawiedź zebrała się wokół przybitego doń ogłoszenia i rozgorączkowanym głosem komentuje jego treść. Zafrapowany, ruszasz w tamtą stronę, i rozpychając ciżbę starasz się odczytać "]znaki wykaligrafowane na afiszu...

2 runda turnieju Rising Star zakończona

12 listopada 2006 / autor Kumbat

Zostało przed nami już tylko 8 zawodników, coraz bliżej finału, emocje rosną. Wyniki 1/8 finału:
myping vs Chwieju 1:0 Jansen vs Kumbat 1:0 Lukbastion vs Bandzior 0:1 Dacza5 vs Black Moses 0:1 Biszcz vs Ripsonar 1:0 damian9 vs tkrol 0:1 Dunpeal vs rafka 1:0 jaro vs Hood 1:0

PAH3 - tydzień 11

12 listopada 2006 / autor Eru

Zwycięzcą jedenastej tygodniowej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został Thant. Gratulujemy!
Więcej w Akademii.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi. Tutaj można zapoznać się z regulaminem oraz podyskutować, a stąd ściągnąć kolejne mapki.

Flagi wciągnąć!

10 listopada 2006 / Jaskinia Behemota / autor Chorąży Ingham

Choć Imperium wyludniło się ostatnimi czasy, na głównym placu Thomeheb zebrało się wielu jego mieszkańców. Każdy czekał, każdy czuł, że to ważny dzień. Z każdej piersi wyrywało się serce, czuło dumę. Po porannej mszy, oddaniu czci Mahadevie, zadowoleni i rozmarzeni mieszkańcy czekali na ciąg dalszy wydarzeń.
Nad bramami Thomeheb, na basztach imperatorskiego zamku, jak również w każdym innym mieście i wiosce Imperium Jaskini Behemota zawisły flagi imperialne. Czerwień i czerń na białym krzyżu rozpięte przypominały ideały Imperium - rycerski honor, męstwo, odwagę. Każdy mieszkaniec Imperium nosi te ideały w sercu.
Ingham na głównym placu Thomeheb odprawił uroczysta mszę, pobłogosławił wszystkich zgromadzonych i życzył, aby dane było Imperium przyżywać za rok, jak każdego dziesiątego dnia jedenastego księżyca, piąty Dzień Flagi. Q Chwale Jaskini!

O przyszłości Jaskini dysputa

10 listopada 2006 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Od dłuższego czasu w "]Jaskini Behemota trwają prace nad przywróceniem jej do dawnej świetności. Wielu miekszańców pracuje w pocie czoła, abyśmy mogli codziennie cieszyć się działającym serwisem. Niemniej jednak od kilku dni w części Imperium dostępnej tylko dla "]Jaskiniowców toczy się "]dysputa nad przyszłością Jaskini. Dziś ta "]dyskusja (w niezmienionej formie), została przeniesiona do "]Karczmy, by wszyscy mieszkańcy Jaskini mogli wypowiedzieć się w tej kwestii. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w "]dyspucie wszystkich zainteresowanych przyszłością wortalu. Przyszłość Jaskini zależy również o Ciebie! Nie czekaj zatem i już teraz "]wyraź swoją opinię!

Ruch w Osadzie

07 listopada 2006 / Osada / autor Skryba Morgraf

W dniu dzisiejszym w późnych godzinach wieczornych z Nieśmiałych Debiutów do Misternych Rękopisów przeniesione zostały następujące dzieła: „Jeździec” opowiadanie stworzone przez Infero, „Opowieść Księżycowa” autorstwa niezastąpionej, niedoścignionej Mirabell, „Potęga klapków kanarkowych” autorstwa miłościwie nam panującego Grododzierżcy Sandro. Do „(Nie)Poważnych poematów” trafiły: „Perła” przez Cirillę spisana, „Monolog(liryczny?)” pióra sławnego Aiwelosse.

Remont CoMM skończony

05 listopada 2006 / autor Crazy

Z zapuszczonego i rozpadającego się dominium Crusaders of Might and Magic już od kilku tygodniu roznosiły się dziwne dźwięki, niechybnie zwiastujące jakieś zmiany.
Dzięki uprzejmości Sir Iwana od dzisiaj możemy spokojnie przeglądać dział CoMM bez zwracania uwagi na paskudne krzaki porastające wszystkie ściany. Także błędy w strukturze budynku nie będą już przeszkadzały w swobodnym przechadzaniu się po serwisie.

PAH3 - tydzień 10

05 listopada 2006 / autor Eru

Zwycięzcą dziesiatej tygodniowej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został frezerino. Gratulujemy!
Więcej w Akademii.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi. Tutaj można zapoznać się z regulaminem oraz podyskutować, a stąd ściągnąć kolejne mapki.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.