Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z marca 2007

King`s Bounty: The Legend

29 marca 2007 / autor MiB

W serwisie Celestial Heavens ukazała się informacja, że gra "Battle Lord", przygotowywana przez firmę 1C Company została przemianowana na "King`s Bounty: The Legend". Nie wiadomo, czy taka nazwa została zaakceptowana przez Ubisoft, który jest właścicielem praw do tytułów HoMM, MM i KB.
Niemniej jednak samym tytułem warto się zainteresować, gdyż zapowiada się ciekawa produkcja, łącząca w sobie elementy RPG (zastosowanie czasu rzeczywistego na mapie przygód) i klasycznych strategii turowych (walka w trybie turowym). Na stronie produktu można znaleźć kilka sscreenów z gry.

PAH3 - zwykła 5

25 marca 2007 / autor Eru

Zwycięzca piatej zwykłej mapki w Pucharze Areny Heroes 3 został Radclif. Gratulujemy!
Więcej w Akademii.
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapki.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi.
Regulamin dostępny jest na forum, a mapki w Kopalni. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej podpisanego lub na forum.

Powrót Heroespedii

20 marca 2007 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Serwis Celestial Heavens ogłosił ponowne uruchomienie Heroespedii - internetowej encyklopedii Heroes of Might and Magic. Heroespedia zniknęła z sieci w momencie, gdy CH zaczęło mieć problemy z hostingiem. Dziś serwis powrócił, ale ze względów wydajnościowych nie jest utrzymywany na łączach CH, lecz został przeniesiony do Wikii - internetowej składnicy serwisów opartych o oprogramowanie Wiki.
Jednocześnie Celestial Heavens informuje o istnieniu Polskiej wiki Might and Magic - wiki poświęconej grom z serii Might and Magic.
Zachęcam wszystkich do zaangażowania się w prace nad wspomnianymi encyklopediami - jest to szansa na zgromadzenie i uporządkowanie wiedzy o HoMM i MM.

PAH3

17 marca 2007 / autor Eru

Spóźnione wyniki Pucharu Areny Heroes 3: 4 mapkę zwykłą wygrał Elvis. 2 miesięczną zaś wygrali ex aequo Radclif wraz z Flashem. Gratulujemy!
Więcej w Akademii.
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapki.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, mniej lub bardziej chętnych, tych najlepszych, i tych co są troszeczkę gorsi.
Regulamin dostępny jest na forum, a nowe mapki można już od jakiegoś czasu zdobyć w Kopalni. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej podpisanego lub na forum.

Znów problemy techniczne

16 marca 2007 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Od kilku dni Jaskinia znów boryka się z problemami technicznymi. Objawiają się one głównie problemami z edycją profili oraz nie oznaczaniem tematów w "]Imperium jako nieprzeczytane. Wszystko (ponownie) sprowadza się do problemów z danymi użytkowników, które - według naszych ustaleń - nie wynikają z błędów naszych skryptów, ale ogólnych problemów serwera.
Niemniej jednak została podjęta decyzja o przeprowadzeniu pewnych prac porządkowych, które powinny poprawić działanie wortalu.
Prace zaplanowane są jednak dopiero na początek przyszłego tygodnia - do tego czasu proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

Wiosenne porządki

16 marca 2007 / autor Thant

Po miesięcznej przerwie nastąpiła kolejna dostawa nowych map!
Tym razem w komorze WoGa zagościło 5 map, a w komorze Heroesa III 11 map!
Więcej szczegółów w Diariuszu.
Map byłoby więcej, ale nastąpił drobny wypadek podczas porządków. Stąd prośba do osób, które przysłały swoje mapy w okresie 20 luty – 10 marca o ponowne przesłanie! Z góry dziękuję za wyrozumiałość!
Gorące podziękowania dla Tilogour’a], który zauważyły pewne niedociągnięcia! Dzięki jego pomocy pewne błędy zostały wyeliminowane.
Gorąco zapraszam do ściągania i grania!

Problemy z modami w wersji 2.1!

10 marca 2007 / Heroes V / autor MiB

Jak podaje serwis Celestial Heavens o wersji 2.1 dodatku Hammers of Fate mogą występować problemy w działaniu nieocifjalnych modów tworzonych przez społeczność graczy.
Powodem problemów są celowe] modyfikacje pliku *.exe dokonane przez Nival, które uniemożliwiają używanie modów w dotychczasowy sposób... ale nic nie jest idealne...

Zaklęcia

10 marca 2007 / Heroes V / autor MiB

Zawartość naszego "]serwisu Heroes V jest mocno nieaktualna - co do tego nie ma wątpliwości. Tym bardziej cieszy fakt, że nie wszystkim stan ten się podoba. Jedną z takich osób jest "]Nuk, który poświęcił trochę swojego czasu i przygotował dla nas "]opisy zaklęć, które możemy znaleźć w grze. Początkowo "]spis był okraszony grafikami zapożyczonymi z serwisu Celestial Heavens, jednak dzięki aktywności kolejnego użytkownika - "]Aerisa - od dziś "]lista dysponuje własnymi grafikami.

Nowe rękopisy

06 marca 2007 / Osada / autor Skryba Morgraf

Od wielu dni skryba przechadzał się brzegiem morza wyczekując na kolejną wiadomość od Aiwellosse. Zamyślony wpatrywał się w gładką jak stół taflę wody. Dumał o dawno nie widzianych przyjaciołach, o tym jak potoczyły się ich losy. Czas płynął a wieści nie nadchodziły, niepokój gościł w sercu Skryby. Zrezygnowany ruszył w kierunku Osady. Zgnębiony wbił wzrok w piasek plaży. Słońce rzucało ostatnie promienie. Uwagę opiekuna rękopisów przykuł nikły błysk kilka metrów przed nim. Zagrzebana w gruncie tkwiła flasza znajomego kształtu. Musiał ją rzucić tu sztorm sprzed kilu tygodni. U góry pergaminu wykaligrafowane było „Sestyna zamiejska”.
Skryba wciąż jeszcze przeżywał niedawne znalezisko, gdy w jego drzwiach stanęła zakapturzona postać. Nieznajomy cisnął zwój pergaminu na blat stołu i rzekł twardym choć dźwięcznym głosem: „To dla ciebie skrybo, przechowaj ten tekst, chcę by pamiętano o Krwi i Ostrzu nawet gdy nie będę już mógł o nich mówić.” Skryba poznał po głosie, że stoi przed nim Tee Jay, bard który niedawno zawitał do Osady. Odwrócił się i wyszedł. Oszołomiony pisarz sięgnął po tekst i zaczął czytać. Gdy skończył ze zrozumieniem pokiwał głową i ruszył szukać odpowiedniej półki dla nowego dzieła.

Otwarcie Gildii Łowców Przygód (fRPG)

04 marca 2007 / Osada / autor Ghost

Archiwalia już wróciły - wszystkie zasady, ballady i dawne dyskusje są ogólnodostępne, dlatego też otwieram nabór do Gildii Łowców Przygód. Wszelkie informacje - w tematach archiwalnych, jeśli chodzi o przyjmowanie do grupy fRPG, kontakt ze mną lub z Eru.
Jednocześnie apeluję do tzw. "starej gwardii" o potwierdzenie uczestnictwa.

Są zrzuty ze starego Imperium!

04 marca 2007 / autor Crazy

Długośmy na ten dzień czekali, z nadzieją niecierpliwą w duszy...
W dniu dzisiejszym zostały wgrane pierwsze partie postów ze starego Imperium. Postanowione zostało, że przegrywane będą tylko te tematy, które są naprawdę niezbędne i przydatne - z reszty stworzymy w przyszłości archiwum.
Więcej informacji w tym temacie.

MM Remake

01 marca 2007 / autor MiB

W internecie pojawiła się kolejna, po Might and Magic Tribute, próba przywrócenia świetności serii Might and Magic, nazwana przez autora Might and Magic Remake. Na razie zostało udostępnione pierwsze demo techniczne. Warto podkreślić, że demo powstało w 3 miesiące przy wspólpracy zaledwie 2 osób (programisty odpowiedzialnego za kod, modele 2D i 3D oraz jego brata, odpowiedzialnego za dialogi ;) ).
Nowina udostępniona przez Kwasową Grotę

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.