Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z marca 2009

Koniec wieńczy dzieło

29 marca 2009 / Osada / autor Tabris

Zakończył się Wielki Ogniskowy Konqrs Zajawkowy! Pod auspicjami CI najpierw zaczął się pierwszy etap Konqrsu, w którym swe propozycje zajawek mogli wysyłać mieszkańcy Jaskini. Po trzech tygodniach zaczął się II etap, w którym przez tydzień można było głosować na propozycje. Ostatecznie udało się wybrać 38 propozycji, które dołączą do 37 wcześniejszych. W ten sposób 75 zajawek będzie bawiło Ogniskowiczów, a wszystko to Q Chwale Jaskini!

Narysuj mi...

22 marca 2009 / Osada / autor Darkena

(...)Pierwszego wieczoru zasnąłem na piasku, o tysiąc mil od terenów zamieszkałych. Byłem bardziej osamotniony, niż rozbitek na tratwie pośrodku oceanu. Toteż proszę sobie wyobrazić moje zdziwienie, gdy o świcie obudził mnie czyjś głosik. Posłyszałem: - Proszę cię, narysuj mi Osadnika. - Co takiego?(...)

PAH3 - Zwykła4

22 marca 2009 / autor Eru

Zwycięzcą czwartej zwykłej mapki Pucharu Areny Heros 3 został Thant. On także pozostaje liderem rankingu. Gratulujemy!
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapek.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich - i tych lepszych, i tych troszeczkę gorszych. Każdy może dobrze się bawić! Regulamin dostępny jest w Akademii, tak jak i mapki. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej "]podpisanego lub na forum.

Wyniki drugiej edycji FotoBitwy

21 marca 2009 / Osada / autor Opiekun Osady Tullusion

Jesienno - zimowa FotoBitwa doczekała się rozstrzygnięcia. Zwycięzcą fotograficznych zapasów został Dragonthan, którego praca pt: "Półmrok" przypadła najbardziej do gustu głosującym. Laury za drugie miejsce zawisną na skroni smoczycy Dinah, autorki zdjęcia "Krzaki".
Gratulacje, wiwat! Punktacja w rozwinięciu.

Gerontem być

15 marca 2009 / autor Sulia

Mag westchnął, zamruczał coś pod nosem a następnie cicho zapukał. - Proszę! - ton głosu elfki wskazywał wybitnie na lewą nogę podczas porannego wstawania. Nuk powtórzył westchnięcie, wspominając coś o kozie i śmierci, ale drzwi otworzył. Jego wzrok nie powędrował do biurka, gdzie Sulia, jeszcze do niedawna, miała zwyczaj pracować wśród dokumentów i papierów. Mag od razu skupił spojrzenie na piramidzie ksiąg ułożonej starannie przed kominkiem. Gdzieś tam powinna być i Pretorianka. Od paru miesięcy zakopywała się w swoich esejach z nieodłącznym piórem w ręce, podkreślając, skreślając lub mrucząc coś w obcym języku. Nuk zrobił parę kroków w stronę niewidocznej koleżanki. - Sul...- zaczął niepewnie, ale przerwał widząc jak zza ksiąg wyłania się ręka a w niej plik papierów. Dokumenty opatrzone pieczęcią Pretorii wylądowały u jego stóp. - Wiem, wiem. Niedługo będziemy mogli nazywać ich Grandgerontami - elfka przypuszczalnie westchnęła - Do ideału mi jednak trochę brakuje. - tym razem w jej głosie pojawiła się nutka rozbawienia - Gotowe. Do roboty. Nuk się uśmiechnął. Bez słowa podniósł upragnione pergaminy, by następnie cicho zacząć wycofywać się w kierunku drzwi. Zanim je zamknął usłyszał jeszcze typowe pożegnanie elfki: - Już niedługo!

PAH3 - Duża1 i Zwykła3

14 marca 2009 / autor Eru

Zwycięzcą pierwszej dużej mapki Pucharu Areny Heros 3 został Brzozak. Natomiast trzecią zwykłą wygrał Thant. On też objął prowadzenie w rankingu. Gratulujemy!
Zapraszam do dyskusji na temat wyników mapek.
Do uczestnictwa w naszym turnieju offline zapraszamy wszystkich - i tych lepszych, i tych troszeczkę gorszych. Każdy może dobrze się bawić! Regulamin dostępny jest w Akademii, tak jak i mapki. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę zgłaszać do niżej "]podpisanego lub na forum.

Nowy keros

08 marca 2009 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Aerilien w pełnym skupieniu pracowała nad swą kolejną "]pracą, gdy ziemia w Thomeheb zatrzęsła się. Słoik z pędzlami spadł ze stolika, sztaluga zachwiała się i upadła na ziemię, zaś sama elfka jęła wykonywać akrobacje w celu utrzymania równowagi... W tym samym czasie MiB spokojnie drzemał w swym bujaku i śnił o gładkolicych pięknoś... ekhm... o nowych mechanizmach Jaskini, gdy trzęsienie ziemi brutalnie wyrwało go ze snu- wylądował z rogami wbitymi w drzwi swego domu... Podobnych wypadków było wiele. Ponoć Jegomość SAM-UeL został owym nagłym gniewem bóstw zaskoczony gdy dziewiąty raz próbował skomentować pewną pracę w Galerii Mistycznych Obrazów (ponoć udało się dopiero za podejściem jedenastym...), zaś Ognisko tak zadymiło okolicę, że przez dobrych kilka minut żadna z grzejących się przy nim osób nic nie widziała i nie mogła się odezwać! Jedynie Arcymag Enleth stał niewzruszony na wzgórzu górującym nad stolicą Jaskini Behemota i wpatrywał się w horyzont jakby nigdy nic...

Bohaterowie z dawnych lat

06 marca 2009 / autor MiB

"]Sanctum dwoił się i troił aby uzupełnić "]Kronikę o kolejne fakty z historii Jaskini Behemota. A to przepytywał mieszkańców grzejących się przy "]Ognisku, a to wysyłał gońców do jaskiniowców przebywających w odległych krainach, nie zawahał się nawet nękać samego Diabła codziennie o poranku! Tego popołudnia przepytywał wojowników biesiadujących w Karczmie. Chciał się dowiedzieć jakie turnieje organizowano na Arenie, kto w nich brał udział i wreszcie- kto zwyciężał. - Stary Turniej powiadasz - rzekł Sanctum i ją wpisywać drobnym pismem kolejną informację - Ano tak my na niego mówili - odparł jeden z rozmówców - A wiesz może kto brał w nim udział, albo choć kto zwyciężył? - Ni mam pojęcia! Mam pamięć dziurawą jak moje stare portki! Sanctum zasępił się słysząc te słowa. Nie żeby jakoś specjalnie interesował go stan spodni wojownika, ale martwił się, że uczestnicy i zwycięzcy turniejów zostaną zapomniani na wieki - Pit Klos, Blazifigus, Raj - rzekł niski głos tuż za plecami arcymaga. - Hę? Kto to? Będą wiedzieli coś o owych turniejach? - zapytał ktonikarz w przypływie nadziei - Z pewnością. Ale to nie będzie potrzebne. - Dlaczego? - Bo od dziurawej pamięci stokroć lepsze są skrupulatne zapiski kronikarza - rzekł przybysz i podał Sanctumowi księgę, którą trzymał w dłoni...

Dziesiąte urodziny Heroes of Might and Magic 3

04 marca 2009 / Heroes III / autor MiB

Tak, moi drodzy. Dziesięć lat temu, 4 marca 1999 roku, 3DO udostępniło polskim graczom trzecią odsłonę serii Heroes of Might and Magic (premiera światowa odbyła się 3 dni wcześniej)! Niewątpliwie jesteśmy świadkami fenomenu - niewiele jest gier, które po tylu latach nadal skupiają wokół siebie taką rzeszę graczy i są powodem tylu zażartych dyskusji!

Czas... na nową odsłonę "Czasu..."

01 marca 2009 / autor Opiekun Osady Tullusion

Kolejny raz przychodzi czas podsumowań, ogłaszanych wraz z każdym kolejnym wydaniem, nową edycją, wznowioną publikacją. Przyjęło się wówczas dzielić włos na czworo i z samozachwytem ogłaszać wzniosłą chwilę triumfu, moment zadumy czy też po prostu suchym, czerstwym tonem wymieniać punktowo kolejne zalety, nowalijki, atrakcje. Trudno o oryginalność i kreatywność w tak, co by się nie rzekło, nudnym i schematycznym procesie...

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.