Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z grudnia 2003

Oby było lepiej!...

31 grudnia 2003 / autor Geomanta Ururam Tururam

Krypta Map powoli zarasta pajęczynami, a przyczyną jest złośliwość rzeczy martwych, czyli ciągły brak dostępu do zasobów Krypty, który występuje u mnie od ponad miesiąca. Miejmy nadzieję, że sytuacja poprawi się w Nowym Roku, czego sobie i wszystkim odwiedzającym serdecznie życzę.

Kolejny okruszek...

31 grudnia 2003 / Heroes V / autor Hetman jOjO

W kolejnej odpowiedzi, na pytania stawiane w Twierdzy Smoka, MuadDib rozwiewa wątpliwości: Nie zamierzamy wykorzystywać kodu z poprzednich gier. Czyli, co nie jest zaskoczeniem, (pisaliśmy o tym już w listopadzie!) H5 będzie tworzone od podstaw.

Małe conieco...

30 grudnia 2003 / Heroes V / autor Hetman jOjO

Na Forum Twierdzy Smoka MuadDib podał kilka szczegółów: * Szkice: tak, większość z nich bardzo mi się podoba i jak wcześniej pisałem to jest styl, który wykorzystamy w H5. * Scenariusz: podstawy są zrobione; poszło całkiem sprawnie, ale to na razie pierwszy zarys. * Dystrybuotrzy: za wcześnie o tem mówić. Ostatnia odpowiedź dotyczyła pytania o polskiego dystrybutora H5.
Natomiast na Forum Геройского Уголокa MuadDib po raz kolejny potwierdził: Będziemy się trzymać klasycznego zestawu stworzeń występujących w Heroes. w odpowiedzi na pytanie o możliwość wprowadzenia stworów z innych mitologii (azjatyckiej, afrykańskiej, australijskiej itp).
Oczywiście nadal wiele ciekawych tematów związanych z H5 poruszmay w Obsydianowej Wyroczni - zapraszam!

Wieści z Fortu Adeptów AW

30 grudnia 2003 / autor Komendant Giater

Po powrocie z wyprawy dalekiej, a przed wyruszeniem na kolejną, punkty DOŚ w Forcie Adeptów, tym co się w walkach ostatnich na Arenie wykazali, pozmieniać zdołałem. A i czterech nowych w szeregi Akademii przyjąłem. Po naradzie Komendantów, również STATUT znacznej zmianie uległ. Od teraz punkty w turnieju H2 zdobyte Akademia uznawać będzie. Więcej szczegółów na Placu Apelu AW.

Nowy!!! Felieton w Czasie!

29 grudnia 2003 / autor Hetman jOjO

Czas Imperium! tymczasowo zawiesił swoją działalność (ale uspokajam prenumeratorów, że zostanie wznowiony!), jednak autorzy nadal do niego pisują!
Wciąż i nieustannie można dyskutować o felietonach, i nie tylko, w Kafeterii "Bez Gwiazd", gdzie dziś swój felieton opublikować raczył znamienity myśliciel, lider rankingów popularności i wogle... czyli - Faramir...
Jego najnowsze dylematy moralne (a może tylko literackie...) możem poznać w felietonie pod jakże excytującym Sielskie życie superbohaterek!!! Dowiecie się czemu ich życie jest takie sielskie, piękne i idealne, że aż chce się...
Warto! Zapraszam! a przy okazji i w innych tematach może coś nowego ftoś napisze...

Wesołych Świąt!

24 grudnia 2003 / autor Imperator Behemoth

Wam, wszyscy uczestnicy i goście odwiedzający nasz zakątek składam życzenia z okazji, która co roku, od tysięcy lat jest wyjątkowa, z okazji Bożego Narodzenia. Å»yczę Wam tyle radości co w karpiu ości, tak dużo wesela ile minut ma niedziela, wszystkiego co najlepsze. Przyjaciół, co zawsze są gdy ich potrzebujemy, naszych bliskich, by szczęście bycia z nimi nie było niczym zakłócone. I wielu, wielu jeszcze rzeczy, które każdy w swojej duszy sobie dopowie...

Życzenia od MuadDiba

24 grudnia 2003 / Heroes V / autor MiB

Przy Okrągłym Stole, MuadDib złożył życzenia całej społeczności fanów HoMM: Have a merry Christmas! Here is a small present:
Od nas życzenia dla UbiSoftu posłał mailowo Ururam Tururam.
A o tym kolejnym szkicu do H5 więcej w kolejnych niusach...

Zaciąg na Linkownię

23 grudnia 2003 / autor Hetman jOjO

W dół od rzeki poprzez Thomeheb Pretorianów zwarty oddział szedł Ojczyźnie trzeba dziś świeżej krwi Marynarzy naszej Linkowni...
Q Chwale Imperium, dla wykreślenia kart opisujących lądy nieznane, ogłaszam zaciąg na Okręt Jaskini Behemota "Linkownia".
Każdy fto się zaciągnie dostanie godny żołd (w tym konto imperialne!), pod warunkiem solidnej służby. Chętni mogą się zgłaszać czy to do Admirała Tarbanda, tudzież do Bosmana Eldacara. OJB Linkownia

Pierwsze koty za płoty...

20 grudnia 2003 / Heroes V / autor Hetman jOjO

W ciągu minionego tygodnia (a pewnie i przez kilka najbliższych dni też...) serwis H5 przechodził transformację do nowego kształtu.
Jak to bywa przy narodzinach czegoś nowego czasem ból istnienia jest tak ogromny, że pojawiają się drgawki... ;) Serwis H5 czegoś takiego doświadczył, dążąc do optymalnego kształtu całości. Jednak poszczególne elementy nie zawsze były zsynchronizowane.
Proszę wszystkich odwiedzjących Jaskiniowy serwis H5 o wyrozumiałość i przepraszam za pojawiające się (oraz mogące się pojawić...) niedogodności.

Heroes of Might and Magic V PL - premiera polska równo ze światową(?!)

19 grudnia 2003 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Dobre wieści! Na Forumplanet (www.forumplanet.com/strategyplanet/homm) Fabrycy Cambounet, producent Heroes V powiedział co następuje: Chciałbym, żeby premiera obcojęzycznych wersji gry nastąpiła jak najszybciej, a najlepiej w tym samym czasie, co premiera ogólnoświatowa, w tych krajach, w których są społeczności fanów pomocne w tworzeniu gry. (Obecnie są to Chiny oraz Polska.)
Co jeszcze powiedział - czytajcie w dziale Heroes V!

Konwent się odbędzie!

16 grudnia 2003 / autor Kanclerz Grenadier

Właśnie wróciłem z rozmów z Namiestnikiem zacnego grodu Byczyna. Wieści o naszym sławnym Imperium dotarły i tam. Ustaliliśmy, że konwent nasz, czyli zlot Jaskini Behemotha, odbędzie się w przyszłym roku, w dniach od 13 do 15 ósmego księżyca. A przygotowania - właśnie ruszają pełną parą.

Nowe zagadki w Heroeslandzie

16 grudnia 2003 / autor Sperzdechly

- Ehhh... - westchnął - To kolejna długa historia. - Sfinks odparł niby od niechcenia, ale dobrze wiedziałem, że aż palił się by mi ją opowiedzieć. - Wszystko zaczeło się, gdy poznałem Behemota... - Imperatora Behemota?! - Wtedy jeszcze nie był Imperatorem. Chociaż... ta historia jest poniekąd również historią jego imperium... *** A Wy? Czy znacie tę historię? Sprawdź ile wiesz o Imperium Jaskini Behemota! Od dziś działa nowa kategoria zagadek w Heroeslandzie: Jaskinia Behemota
Przybyło również zagadek w istniejących już kategoriach. Dzięki pracy Sarumana, w dziale Świat Tolkienia mamy już ponad 100 zagadek!

Rusza nowy serwis Heroes V

15 grudnia 2003 / Heroes V / autor Sandro

Już od niemal tygodnia w okolicach serwisu Heroes V praca szła, aż wióry leciały. MiB, z czołem mokrym od potu, co chwila deski znosił i młotkiem kowalskim do szkieletu konstrukcji przybijał. Zaraz na to miejsce przylatywał Valturman z puszką farby i całość malował. Wiele razy deski trzeba było zrywać, malunki poprawiać, szkielet wzmacniać. Ann, czarodziejka jak wiadomo niezgorsza, przechodząc wyczarowała kilka bali przedniej jakosci dębiny, dzięki czemu praca od razu ruszyła sprawniej.
Trochę dalej na zydlu siedział Acid Dragon i intensywnie ssał pióro, czasem coś bazgrząc w trzymanych pergaminach. Nad czym tak pracował - na razie nie wiadomo.
MiB złamał dwa młotki i stępił sobie rogi, wielokrotnie zrozpaczony waląc głową w mur. Valturman zużył do szczętu tuzin pędzli, o farbie i nerwach nie wspominając. W końcu jednak powstający budynek nabierać zaczął znośnych dla oka kształtów...

Z prawdziwą przyjemnością ogłaszam, iż dziś w Jaskini Behemota rusza nowy, większy, lepszy, ładniejszy, serwis Heroes of Might and Magic V!
Dzisiejsza aktualizacja to dopiero początek zmian w serwisie - już w ciągu tygodnia powinny pojawić się następne, i to znaczne.
Nic by nie powstało, gdby nie nieoceniony zapał i umiejętności MiBa, oraz talent i chęć do pomocy Valturmana. Z tego miejsca chciałbym im serdecznie podziękować. Tacy ludzie (i nieludzie ;-) budują potęgę Jaskini!
Dziękuję także Ann, której pomoc okazała się bardzo cenna.
Acid Dragonowi podziękuję przy innej okazji, która, mam nadzieję, nastąpi już niedługo.
A teraz zapraszam do zwiedzania nowego serwisu Heroes V.
Q chwale Jaskini!

Talia w Kantynie...

15 grudnia 2003 / autor Hetman jOjO

Bywalcy i znawcy odwiedzający Bibliotekę - a zwłaszcza Galerię - zauważyli niezwykłe poruszenie wśród smakoszy dzieł tworzonych q ócz uciesze. Co i rusz kolejny z powszechnie znanych koneserów z Galerii, gdzie zwykle sycił zmysły sztuką wyższą, nieco ukradkiem, popod płotem, mykał w kierunq Kantyny... i zostawał tam nieco dłużej niż tylko na jeden łyczek... Jak się okazało, to Talia w ten sposób swoją moc okazała

Walczący herosi i ich zejścia śmiertelne

12 grudnia 2003 / Heroes IV / autor Geomanta Ururam Tururam

Ostatnio serwis Celestial Heavens przypomniał sprawy, które rozegrały się w ostatnich dniach przed wypuszczeniem Heroes IV na rynek. Rzecz była szerzej omówiona w maju tego roku przez 0žsir0Å¥ Mullicha, ale w Jaskini raport o tym się wtedy nie pojawił. Może warto skorzystać z okazji i napisać o tym teraz? Szło o bohaterów, którzy walczą. A dokładniej - giną. Poczytajcie w dziale Heroes IV.

WoGa 3.58 nie będzie...

12 grudnia 2003 / autor Hetman jOjO

w tym roku... Tak stawia sprawę Fnord (na Heroic Community). "Mamy kilka opóźnień i nie jesteśmy pewni udostępnienia 3.58 już teraz. Mogę powiedzieć, że >pierwszy kwartał 2004< jest nadal bardzo realny..."
Więcej w serwisie WoG.

Więcej o Heroes V

10 grudnia 2003 / Heroes V / autor Hetman jOjO

JE MuadDib wrócił z podróży do Rutenii... Tym samym mógł znów nawiązać łączność ze społecznościami fanów i wiele intrygujących sugestii ujawnić.
Na ile zostanie to potwierdzone - któż to wie? - ale ciekawe to wieści...

Grono Mistrzów rozrasta się!

10 grudnia 2003 / autor Sperzdechly

Dzisiaj do grupy Mistrzów dołączył nowy wybitny Śmiałek - Eru. Jako pierwszy zdołał 25 razy pokonać Sfinksa w kategorii Świat Tolkiena. Serdecznie gratulujemy!
Jeszcze w dwóch kategoriach Sfinks okazuje się lepszy. X Muza i Muitologia to te dziedziny, w których nikomu do tej pory nie udało się zdobyć tytułu Mistrzowskiego.

Nowa kategoria zagadek w Heroeslandzie

08 grudnia 2003 / autor Sperzdechly

Co robiła Bestia zanim zamieszkała w tej grocie? Kiedy tu przybyła? Podania mówią, że mieszka tutaj od niepamiętnych czasów. Ale on sam musi pamiętać co było wcześniej! Pytania mnożą się bez końca w mojej głowie. Musze go o wszystko wypytać! Jeszcze tej nocy... *** Wy również dowiedźcie się o starożytnych czasach! W Zagadakch Sfinksa przybyła nowa kategoria: Mitologia

Więcej widoków na Heroes V...

06 grudnia 2003 / Heroes V / autor MiB

JE Muad Dib rozesłał do herosowych społeczności (amerykańskiej, rosyjskiej, francuskiej i naszej, polskiej) po jednym obrazku.
Wczoraj anonsowaliśmy nasz widoczek. Na Forum od wczoraj o wszystkich rozprawiamy...
A dziś pozostałe trzy anonsujemy: z Celestial Heavens: z Heroic Corner (Ð"еройский Уголок): z Archangel Castle:
Bardzo serdecznie dziękuję Ann, za pomoc w wyszykowaniu tych grafik.
Nadal zapraszamy do dyskusji na Forum!

Start PAH4

04 grudnia 2003 / autor Arbiter Raj

Nadszedł długo oczekiwany start nowego już 8 sezony w turnieju PAH4 Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w turnieju i życzę powodzenia w bojach. Więcej szczegółów na arenie...

Nowy Mistrz!

03 grudnia 2003 / autor Sperzdechly

Dziś do grona Mistrzów dołączył Kamikadze!!!
Jako trzecia osoba pokonał Sfinksa 25-krotnie na najwyższym poziomie trudności w kategorii: Świat HoM&M. Gorąco gratulujemy!
Zachęcamy Śmiałków do prób sięgnięcia po status Mistrzowski również w innych kategoriach.

Nowe kategorie zagadek w Heroeslandzie

01 grudnia 2003 / autor Sperzdechly

- Ty? Co Ty wiesz o tworzeniu zagadek...? No i mu pokazałem. Cała noc spędzilismy na wymyślaniu pytań-pułapek. Sfinks szybko odzyskał dawny wigor, a że to przebiegła i strasznie wreda bestyja to zaproponował, by dać wędrowcom złudną nadzieję... - Niech im się wydaje, że jak mogą wybierać o co się zapytam to bedzie łatwiej!!! Ha, ha! I tak żaden nie przejdzie pomyślnie naszego testu! *** Pokaż Sfinksowi, żeś odważny!!! Jesli uważasz, że jesteś w stanie Go pokonać to spróbuj swoich sił w nowych kategoriach:: X Muza Świat HoMM

(P)Oczaruj mnie, Rycerzu!! - część II

01 grudnia 2003 / autor Eremita Avatar

Każdy kto grał w Disciples zapewne wie, jak dobrze jest rzucać wyniszczające zaklęcia na mapie przygody, a nie tylko podczas walki. W Heroes III mamy niewiele czarów globalnych i są to przede wszystkim zaklęcia informacyjno - transportujące. Dzięki składni ERM można by było to zmienić. I pewien człowiek z pięknej Rumuni, Deimios, poważył się na to! Napisał skrypt, który pozwala błogosławić i przeklinać bohaterów na mapie przygody!
Pełną historię poznać można w nowinach Krainy WoG. Zapraszamy.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.