Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z czerwca 2005

Gorące wieści

29 czerwca 2005 / Heroes V / autor MiB

Serwis GameStar.pl zamieścił na swoich stronach obszerny artykuł o HoMM 5. Autor opisuje 5 elementów gry: fabułę, świat, bohaterów, miasta i walkę. W treści odnajdziemy kilka nowych informacji, kilka innych kolejny raz zostało potwierdzonych. Nie brak niestety małych rozbieżności ( autor pisze o 6-7 zamkach, po czym wymienia 8 "pewnych" ). Niemniej jednak polecem lekturę tego tekstu, a następnie zapraszam do dysputy na naszym forum w TYM temacie.

Nowe recenzje w Linkowni

28 czerwca 2005 / autor Arvilla

W linkowni dwie nowe recki, obie rzetelne i nie owijajęce w bawełnę - niczym hakownice na galeonie trafiające bezbłędnie w czułe i słabe punkty omawianych stron, ale i z honorem podkreslające to, co na nich dobre. Kanonierami są tym razem Lobo i Friston z Avlee
Zapraszamy

Sfinks vs Wiedźmin

28 czerwca 2005 / autor Mistrzyni Zagadek Nami

- Witaj wędrowcze! Wiesz, że nie przejdziesz póki nie odpowiesz poprawnie na moje pytania? - Tak wiem i jestem na to przygotowany! - odważnie stwierdził przybysz. - A dokąd zmierzasz? - zaciekawił się Sfinks - Do Nilfgaard - Ha! To mam dla Ciebie coś specjalnego! - ucieszył się Mistrz - Będziesz musiał odpowiedzieć na zagadki z tamtych ziem. - Ale...Ty wcześniej nie zadawałeś takich pytań... - No to od dzisiaj zaczynam - uśmiech zagościł na twarzy Sfinksa.
Zmierz się śmiałku z zagadkami z Sagi Wiedźmina - zobacz czy Twoja wiedza jest wystarczająca by pokonać Strażnika i dalej podążać wyznaczoną wcześniej drogą.

Nowy film zapowiadający H5

24 czerwca 2005 / Heroes V / autor Kanclerz Grenadier

Ze strony np. CD Projektu można ściągnąć kolejną zapowiedź H5. Filmik niewiele mówi (a raczej wcale) co do samej rozgrywki, ale daje pojęcie jakim sprzętem (zwłaszcza jaką kartą grafiki) trzeba będzie dysponować, by pograć w nowych hirków. Niestety - w zapowiedzi jest mały buraczek. Angielski jęzik piana ljektiora jeśt tjoszke dziwny. Pomijam, że filmik wyprodukowali Rosjanie, ale mogli by się bardziej postarać...
PS. Są dwie wersje filmu - 25-megowa i 2-megowa.

Turniej On-line - START

23 czerwca 2005 / autor Arbiter Mr.Pool...

Dnia 26 czerwca 2005r. rozpocznie się IV SEZON Ligi TO. Wszystkich zainteresowanych proszę o przygotowanie się do walki i zapoznanie się z terminami rozgrywek. Informacje te oraz rozstawienie zawodników dostępne są na FORUM, a w niedługim czasie również na stronach ARENY. Zapraszam Serdecznie !!!

Awanse na Linkowni

23 czerwca 2005 / autor Arvilla

Pomyślne wiatry pchały Linkownie ku jej macierzystemu portowi. Słońce właśnie chowało się za horyzontem, a na Linkowni wielkie święto. Za zgodą Namiestnika Imperatora, Admirał nowe odznaczenia nadał. Za zasługi na rzecz Linkowni godność Mata otrzymują:
Lobo
i
Ghost
Q Chwale Imperium

Nowe wyzwania...

21 czerwca 2005 / autor Gromowładny Ra-V

- STÓJ! - ryknął Sfinx - Jeśli chcesz przejść dalej, musisz odpowiedzieć na moje pytania! - Ha! Nie lękam się Ciebie. Znam ja wszystkie Twoje pytania i na każde mogę udzielić odpowiedzi bez zastanowienia - rzekł przybysz. - Jesteś arogancki i pewny siebie chłoptasiu! Ale skoro mówisz, że znasz odpowiedź na wszystkie moje pytania, to odpowiedz na to: "Kto stworzył rasę ludzi w świecie Discples?" - Co?! Ale... ale... ale przecież Ty nie.... skąd.... jak... Ty nigdy nie zadawałeś zagadek dotyczących świata Disciples! - Od dziś już będę...
Sfinx od dziś, dzięki pomocy emisariuszy z Krainy Nevendaar, wzbogacił swe zbiory zagadek o pytania dotyczące świata Disciples. Serdecznie zapraszamy!

Dobre nowiny z AW

18 czerwca 2005 / autor Arbiter Mr.Pool...

Rozpoczęcie 4 SEZONU tuż tuż !
... to już ostatni gwizdek by zadeklarować swoje uczestnictwo w tym Turnieju. Szczególnie ważne jest to dla osób, które kontynuują grę w lidze nie zgłoszenie swojego uczestnictwa w terminie zakończy się degradacją do najniższej ligi.
Mam dla wszystkich graczy pewną nowinkę, ... ma to być niespodzianka.
Lista graczy i ich rozstawienie w danej lidze dostępna jest na forum. Proszę wszystkich graczy o zapoznanie się z poprawionym REGULAMINEM.
Więcej informacji wkrótce.
Szczegóły w AW.

Kto żyw - do boju!

15 czerwca 2005 / autor Gromowładny Ra-V

Hetman kończył właśnie przeglądanie nowych map - lądów dotąd nieznanych - przekazanych przez Gildię Kartografów Nevendaaru, gdy zwiadowca przybiegł z wiadomością:
- Wojowie... z Krainy... idą tu! - wysapał. - Czyżby zerwali pakt? - pomyślał jOjO.
Po więcej informacji zapraszamy do Nowin Heroeslandu!

Nowe nieznane lądy

14 czerwca 2005 / autor Arvilla

Portal pomiędzy Imperium, a Krainą Nevendaar był otwarty od kilku dni. Jak to zwykle bywa i tym razem mieszkańcy obu krain byli nadwyraz ostrożni i nieufni wobec siebie. Niemniej jednak szybko znalazła się grupa śmiałków, która wyruszyła do Krainy w celu zgłębienia wiedzy zawartej w Księgach Neevndaaru. Tego dnia jeden z emisariuszy powrócił, przynosząc ze sobą prezent od Gildii Kartografów Nevendaaru - mapy nowych i nieznanych lądów. Od razu trafiły one na pokład Linkowni, do specjalnie w tym celu przygotowanej gabloty.
Mapy te każdy chętny może przeglądnąć udając się TUTAJ

Sfinks na Dysku...

11 czerwca 2005 / autor Mistrzyni Zagadek Nami

Jesteś fanem serii Świata Dysku? Przeczytałeś wszystkie tomy? Uważasz, że bardzo dobrze znasz rzeczywistość wykreowaną przez Terry'ego Prachett'a?
Zmierz się ze Sfinksem. Od dzisiaj jego wiedza zagadkowa wzbogaciła się o nową kategorię.
Wędrowcze - jesteś ciekaw swoich możliwości? Sprawdź się z Mistrzem!

Bardzo miła chwila...

09 czerwca 2005 / autor Hetman jOjO

Na podstawie Dekretu o Jaskiniowcach z dniem dzisiejszym podnoszę
do godności Weterana: Jej Mość Panią Nami]
niech daje przykład innym, młodszym mieszkańcom Imperium niech przyczynia się do rozkwitu Imperium niech staje się ozdobą Imperium!

Nowe idzie...

07 czerwca 2005 / autor MiB

Ciemności zalegające nad ziemiami Imperium nieco się rozjaśniły ku wschodowi. Straż natychmiast wysłała patrole, bo widok nie był tym starym, znanym od lat. Coś się zmieniło...
Po powrocie z patrolu można było złożyć radosny raport: To nie żadne zagrożenie. To efekt wysiłków, tak intensywnych, że nie ogłaszanych publicznie aż do dziś. Oto dzięki staraniom kilku Jaskiniowców udało się otworzyć portal ku Krainie Nevendaar.
Zatem można radośnie ogłosić, że do naszego Imperium włączono dziś Krainę Nevendaar.
Na razie jesio jest to bardziej plac budowy, bo umocnienia wymagają magiczne mosty, ale już zainteresowani mogą nieco pogwarzyć o Disciples.
Serdecznie zapraszamy!

Wieści z KANTYNY AW

05 czerwca 2005 / autor Arbiter Mr.Pool...

Sezon 3 ligi TO dobiegł końca. Zwycięzcą został Mr.Pool... z 17 pkt. ,drugie miejsce zajął Siny - 12 pkt., trzecie miejsce eMTi - 11 pkt.
Od kilku dni trwają zapisy do 4 Sezonu naszej Ligi ON-Line oraz pierwszej edycji Pucharu Jaskini Behemota. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału. Szczegóły oczywiście na forum tutaj .

Wielkie święto!

03 czerwca 2005 / autor Hetman jOjO

Na podstawie Dekretu o Jaskiniowcach z dniem dzisiejszym podnoszę
do godności Weterana: Jej Mość Panią alienn, Jej Mość Panią Darkenę, Imć Pana Aiwelosse, Imć Pana Ghosta, Imć Pana Ginterlena, Imć Pana Haaralda, Imć Pana Kumbata, Imć Pana Sir Wookasha, Imć Pana Starlessa oraz Imć Pana Waylandera]
a do godności Jaskiniowca: Bubeusza, Enialisa i Sevorn]
niech dają przykład innym, młodszym mieszkańcom Imperium niech przyczyniają się do rozkwitu Imperium niech stają się ozdobą Imperium!

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.