Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z kwietnia 2003

Mapy do Heroes II już są!

29 kwietnia 2003 / autor Strażnik Krypty Eldacar

Od wczesnych godzin porannych od strony Krypty dochodziły dziwne odgłosy. 0žCóż tam może się dziać?0Å¥ - pytali przechodnie. 0žCzyżby znowu jakiś nieszczęśnik zabłąkał się w korytarzach Krypty Map?0Å¥ Około południa na smukłym rumaku przybył nieznajomy trzymając pod ręką kilkanaście zwojów. Zeskoczył z wierzchowca i czym prędzej ruszył w stronę Krypty . 0žPoborca podatkowy, czy jakie licho?0Å¥ - pytali. Ciekawość gapiów rosła z każdą chwilą. Aż w końcu została ona zaspokojona - nad wejściem do Krypty Map pojawił się napis 0žKomora z mapami do H2 otwarta0Å¥ Czym prędzej pobiegli w stronę wejścia...

Bractwa...

28 kwietnia 2003 / Osada / autor Hetman jOjO

Chrzęst zbroji... Rżenie bojowych rumaków... Furkot chorągwi na wietrze... Wyczuwalne natężenie magicznej energii... Cichy dysonans dostrajanych instrumentów... Napięcie wyczuwalne u wszystkich i wszystkiego!
...-===-...
Tak może wyglądać ostatnia kwila przed Walnym Konwentem Imperium Jaskini Behemota! A czy będą się na nim prezentować barwne, ciekawe, dumne BRACTWA? To zależy tylko od nas!
Zapraszam do Przedsięwzięć Jaskini, aby omówić ważne szczegóły...

Kłopoty z PA H3

28 kwietnia 2003 / autor Hetman jOjO

W związq z trudnościami jakie dopadły Coltaina w reallife, chyba konieczna będzie Mu pomoc...
Być może od nowego sezonu będzie nowy arbiter...
Tymczasem - cierpliwości i zrozumienia - od graczy PA H3 dla załogi Areny...

Dżin ixcesal i jego magia

22 kwietnia 2003 / autor Rajst

Siedziałem w swojej wieży nad pergaminami, na których przy pomocy tajemnego pisma spisywałem ważniejsze zaklęcia, jakimi obłożyłem Akademię Wojenną. Nagle otworzyły się drzwi pracowni i w progu stanął Giater. Ubrany był, jak zawsze podczas ważnej wyprawy wojennej, w swoją białą zbroję. Z ramion zwisała mu szkarłatna peleryna, a przy pasie lśnił Glaudius Tytanów. Śmiało przestąpił próg i na podręcznym stoliku położył Hełm Gromu, który zwieńczony był purpurowym pióropuszem.
Ciąg dalszy i szczegóły w AW.

Dwie przeprowadzki w Forcie

21 kwietnia 2003 / autor Komendant Giater

Po kilkudniowej mojej nieobecności zastałem w kancelarii Komendantury wiele pism. Na samym wierzchu spoczywały raporty z arenowego placu ćwiczeń. Wielu Adeptów wykazało się niezłymi wynikami zarówno w PA jak i w TH1.
Dwóch z pośród nich, tj. Flash i AtakeeR, dzięki osiągniętym wynikom zostało awansowanych i zmieniło miejsce zamieszkania w Forcie. Adept Flash przeniósł się do Komnaty Dowódców, a AtakeeR do Komnaty Kadetów.
Gratuluję.

Łatka

16 kwietnia 2003 / autor Eremita Avatar

Do krainy WoG przybiegły roześmiane Driady. Tańczyły, zaczepiały przechodniów, fikały koziołki. Nie było nic w tym dziwnego; Driady nie po raz pierwszy odprawiały takie harce. Jednakże dzisiaj było w tej zabawie coś znajomego. Dotąd tylko wybrani rozumieli mowę tych uroczych duszyczek. Jednak dzisiaj ich głosy wydawały się wszystkim znajome i oczywiste.
W Nowinach serwisu WoG znajdziecie sposób na zrozumienie śpiewnej mowy leśnych duszyczek.

Wiosenne nowości...

15 kwietnia 2003 / autor Eremita Avatar

W Krainie WoG nastał nowy dzień. Kowal, wielce znużony, zabrał się do kucia gorącego żelaza. Był bardzo zły na wszystkich czeladników, bo żaden z nich nie stawił się dzisiaj do roboty. "Ha! Łotry!! Już ja wam wybiję z głowy wczorajszy Grenaturat!!! Będziecie dąć w miechy, z takim zapałem, że w mig wypocicie z siebie ostatnią kroplę!!!" Cedził przez zęby wściekły. Nie zauważył, że z półki pod stropem do kadzielni z roztopionym żelazem spadła srebra szabla. Była to zapłata od mrocznego rycerza, który 13 wiosen temu cichcem, ukrywając się przed wzrokiem ludzkim, dokonał pokaźnego zaopatrzenia u kowala. Szabla z ssykiem rozpłynęła się w czerwonym piekle. Nie minęły trzy piania koguta, gdy oślepiające światło wybuchnęło przez szpary kuźni. Rozległ się metaliczny dźwięk: "Jam Radeoth. Powstałem by Wam ogłosić przyszłość. Ale pamiętajcie - przyszłość jest ulotna jak płatek śniegu. Im bardziej będziecie go chronić, chuchać na niego, tym bardziej stanie się nietrwały. Tak jest i z przyszłością tej krainy! Oto parę sekretnych wiadomości..."

Runy, co nadzieję dają...

14 kwietnia 2003 / Osada / autor Kanclerz Grenadier

Kanclerz postanowił zaczerpnąć porannego, czystego powietrza. Skończył właśnie delektować się kolejnymi opowieściami i by nie zaprzepaścić tej chwili zadumy, i co tu dużo mówic, intelektualnej rozkoszy, jaką dostaczyła lektura, wyszedł na taras, skąd rozpościerał się widok na sporą część Osady, a zwłaszcza na miejsce szczególnie miłe dla każdego rycerza - karczmę. Kanclerz nie zawsze był bowiem urzędnikiem - kiedyś nad pergaminy przedkładał proste uderzenia miecza i nie miej nieskomplikowane rubaszne pieśni ryczane w karczmnie do słów niezrównanego rymoklety Giatera...
- dalsza część w Nowinach w Osadzie...

Aktualizacja DOŚ w Forcie Adeptów

13 kwietnia 2003 / autor Rajst

Zbliżał się wieczór, gdy kończyłem przeglądać wyniki ostatnich dokonań Adeptów na Arenie. Wielu spośród nich powiększyło swój dorobek DOŚ, choć tym razem nie spowodowało to żadnych awansów. Jeszcze tylko podpis na oficjalnych listach i przekazałem pergaminy posłańcowi do wywieszenia w Forcie Adeptów.
Na razie wszystkie bieżące sprawy zakończone - teraz, pomyślałem, czas zająć się zasobami biblioteki, a może dla rozruszania mięśni, samemu poćwiczyć z mieczem?

Przebudowa Fortu Adeptów

08 kwietnia 2003 / autor Komendant Giater

Jakiś czas temu, Młodszy Dowódca gOOmiAcK zasugerował przebudowę Fortu Adeptów. W izbie ogólnej robiło się ciasno (wydłużał się czas ładowania strony), a z każdym nowym Adeptem problem stawał się coraz bardziej dokuczliwy.
Wreszcie, gdy Komendanci dopracowali rozmieszczenie nowych komnat, a Adepci przebywali a to na placu Areny, a to w Osadzie, a to niewiadomo w jakich jeszcze innych zakamarkach Imperium, nadszedł czas na działanie. Wziąłem przygotowane plany i razem z Rajstem udaliśmy się do Fortu Adeptów. Prace, dzięki dobrym planom i sile magii, przebiegły szybko i sprawnie. Obok komnat przeznaczonych dla Adeptów poszczególnych stopni, powstała izba wspólna, świetlica, gdzie można zasięgnąć informacji o wszystkich mieszkańcach Fortu.

Pierwszy Lord Dowódca

07 kwietnia 2003 / autor Komendant Giater

Uroczystość była skromna, ale podniosła. Na Placu Apelu zgromadzili się wszyscy przebywający na terenie Akademii Adepci oraz członkowie Komendantury. Gdy gwar podekscytowanych głosów przycichł, rozpocząłem przemowę. - Za osiągnięcia na polach ćwiczeniowych Areny, które to obecny tu Hetman jOjO potwierdza. Za działania na rzecz rozwoju i świetności tejże Areny, które jako wykonanie MS zostały uznane. Wiadomym wszystkim się czyni, że dnia 8. księżyca 4. roku 6 A.C.C. Adept Qter do stopnia Lorda Dowódcy awansowany zostaje.
Po tych słowach rozległy się gromkie wiwaty zebranych i cały orszak ruszył w kierunku Wieży Chwały, gdzie przygotowana tablica pamiątkowa czekała na odsłonięcie.
Tu jednak nie obeszło się bez incydentu - tablica była... bez napisów i stała na posadzce opierając się o ścianę. Z pomocą pospieszył Dowódca ZUZEK, który zaprawdę mocarnym jest wielce. Tablicę, z litego kamienia, którą czterech tragarzy nieść musiało, niczym piórko porwał w górę i do ściany przystawił. Przed zgromadzonych wystąpił Rajst. Wysunął ręce do przodu, a z czubków jego palców wtrysnęły błękitne promienie. Gdy tablica była już przytwierdzona do ściany, kolor promieni zmienił się na czerwony. Mag powoli skierował go na dół, a drogę strug mocy po kamieniu znaczyły wyłaniające się litery. Po chwili każdy mógł przeczytać "Pierwszy w historii Akademii Wojennej Adept, który uzyskał zaszczytny stopień Lord Dowódca".
Lord Dowódca Qter utonął w uściskach i gratulacjach.

Czy znasz jaskiniowców?

07 kwietnia 2003 / Osada / autor Hetman jOjO

Mają inostrańcy swoje lasvegasy i montecarla? Mają, jeno tam się zgubnej a szkodliwej hazardownej grze oddają...
U nas nie tylko duszy radości przydasz, ale i zacne twarze Osadników lepiej poznasz, gdy w grę szlachetną i tężyznę wzmagającą, sił swych popróbujesz Intel i Ra-V zszykowali miłą i sympatyczną zabawę pozwalającą nie tylko mile spędzić czas, ale i utrwalić sobie twarze naszych sąsiadów... Wejdź, a zażyj rozrywki!
Wielkie dzięki za ich trud q chwale Jaskini!
PS. aktualna wersja Memo, to tylko i wyłącznie wersja testowa! Za kilka dni pojawi się superhiperextraprofesionalfullwypas wersja ostateczna

Pierwszy Lord Dowódca w AW

07 kwietnia 2003 / autor Komendant Giater

Uroczystość była skromna, ale podniosła. Na Placu Apelu AW zgromadzili się wszyscy przebywający na jej terenie Adepci oraz członkowie Komendantury. Gdy gwar podekscytowanych głosów przycichł, Komendant Giater rzekł: - Za osiągnięcia na polach ćwiczeniowych Areny, które to obecny tu Hetman jOjO potwierdza. Za działania na rzecz rozwoju i świetności tejże Areny, które jako wykonanie MS zostały uznane. Wiadomym wszystkim się czyni, że dnia 8. księżyca 4. roku 6 A.C.C. do stopnia Lorda Dowódcy awansowany zostaje Adept....

Adeptów 50... + 1

06 kwietnia 2003 / autor Komendant Giater

Jak zawsze na początku tygodnia, w kancelarii czekało na rozpatrzenie kilkanaście podań o przyjęcie do Akademii. Trzy z nich złożyły osoby, które walkami na Arenie udowodniły, że są godne tytułu Adepta AW. Serdecznie witamy nowych Adeptów, a są nimi: AtakeeR, ELW i eMTi.
Wśród podań było też zagubione pismo ZUZKA, w którym wycofywał wcześniejszą rezygnację! W tej sprawie Komendantura odbyła nadzwyczajne posiedzenie. Przeprowadziłem również rozmowy z samym zainteresowanym wyjaśniając zaistniałe nieporozumienie. W wyniku tych rozmów Komendantura postanowiła ponownie przyjąć Rycerza Śmierci ZUZKA do grona Adeptów AW. Jednakże uznano Adepta ZUZKA winnym zaniedbań w dopełnieniu Misji Specjalnej, oraz działań mogących szkodzić AW. Dlatego też, został on oddany na jeden dzień do dyspozycji Gunnara, co skończyło się obniżeniem DOŚ Adepta o 10 000 pkt.

PAH3

06 kwietnia 2003 / autor Arbiter Coltain

I po małej przerwie kolejne dwie mapy w PAH3. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału. A już w środę wszystkie zaległe rankingi zapowiadają się spore emocje więc wszystkich zapraszam.

ST - nowe milenium!

05 kwietnia 2003 / autor Hetman jOjO

Nowa era się otwiera! W zasobach Starego Turnieju, jest juz ponad 1000 udokumentowanych, wyjątkowych przejść! (czyli nie licząc poprawek!) Również ilość uczestników, wcale imponująca! 80 graczy.
Najmilsza, jak zwykle, wiadomość, to debiut kadeta Elwa. Serdecznie witam i życzę sukcesów!

Promocje w CDP...

03 kwietnia 2003 / Jaskinia Behemota / autor Hetman jOjO

Jak informuje zaprzyjaźniona firma CD Projekt: W związku ze zbliżającą się premierą polskiej edycji Gothic 2, firma CD Projekt poinformowała, że sieć sklepów EMPiK szykuje super promocję dla wszystkich wielbicieli RPG. Każdy, kto nabędzie grę w sieci EMPiK, otrzyma kupon rabatowy o wartości 20 PLN na zakup jednego z trzech wielkich "erpegów": Icewind Dale 2, Neverwinter Nights lub The Elder Scrolls III: Morrowind! Promocja potrwa od 16 kwietnia do 16 maja więc warto o niej pamiętać by nie przegapić dobrej okazji na uzupełnienie zbiorów.
Gothic 2 PL ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej w cenie 99,90 PLN, a w pudełku oprócz trzech płytek CD grą, znajdziemy dysk bonusowy z materiałami dotyczącymi obu części tej kultowej gry.

Herosowe Primaaprilisy

01 kwietnia 2003 / Jaskinia Behemota / autor Geomanta Ururam Tururam

Pierwszego kwietnia różne dziwne wiadomości obiegły sieć nie wyłączając serwerów poświęconych Herosom. Celestial Heavens zamieściło ciekawy kolaż mający przedstawiać ekran przygody z Heroes V. Wygląda intrygująco, jednak niemal na pewno jest to żart. Obrazek ten zaprezentował u siebie także (ale z datą drugiego kwietnia!) polski serwis herosowy w CDProjekcie. Czyżby dali się nabrać? Skoro jesteśmy już przy polskich serwerach... Twierdza Smoka podała, że niejaka Kasia osiągnęła rewelacyjny wynik w prowadzonym tam konkursie, przebijając wszystkich graczy. :) Zaś w rozmiarze żartu wszystkich przebił rosyjski serwis heroes.ag.ru - napisano tam, że 3DO skasowało projekt Heroes V i w związku z tym gra bedzie robiona przez programistów rosyjskich. A co w Jaskini Behemota? No cóż, przyznaję bez bicia, że mój wczorajszy news o paczu 1.4 oferującym jakoby wersję RTS Heroes IV to oczywisty żart. O prawdziwości pozostałych trzech newsów, niech wypowiedzą sie ich autorzy!

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.