Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z listopada 2010

Przerwa techniczna

22 listopada 2010 / autor MiB

Dzisiejsza ponad dwugodzinna przerwa techniczna spowodowana była koniecznymi pracami konserwacyjnymi w mechanizmach rejestracji i logowania. Dodatkowo zostały wdrożone spore zmiany w kod odpowiedzialny za działanie profili. W związku z powyższym to i owo może nie działać jak powinno (o niedziałającym mechanizmie nieprzeczytanych na forum wiemy). W ciągu kilku najbliższych dni będziemy starali się usunąć wszelkie usterki, ale do tego konieczna jest Wasza pomoc! Jeśli zauważycie jakieś problemy - dajcie nam znać. W tym celu możecie skorzystać z "]forum, komentarzy do tej nowiny, czy mejla (mib@heroes...). Za wszelką pomoc z góry dziękujemy, zaś za błędy i niedogodności - przepraszamy!

Konkurs Jubileuszowy - podsumowanie

19 listopada 2010 / autor Arcymag Erin

Od nowiny ogłaszającej wstępne wyniki Konkursu Jubileuszowego minął ponad miesiąc, najwyższy czas więc na podsumowanie. Zdobywców miejsca pierwszego już poznaliśmy - są to "]Avonu oraz "]Hammmurabi], zaś miejsce drugie wymagało rozstrzygnięcia.
Z przyczyn niezależnych dogrywka nie odbyła się jednak w wyznaczonym terminie. Co to oznacza dla uczestników Konkursu? Aby zrekompensować pretendentom do drugiego miejsca długie oczekiwanie, podjęta została decyzja, aby zwycięzcami uznać ich wszystkich. Drugie miejsce w Konkursie Jubileuszowym, z wynikiem 13 punktów na 15 możliwych, zajęli więc "]Hellburn, "]Wiewek oraz "]Ziechiel. Gratulacje!]
Nagrody dla całej piątki - King's Bounty: Nowe Światy] - są już w drodze, tymczasem zapraszam do zapoznania się z odpowiedziami i rankingiem uczestników...

Ankieta Ubisoftu

14 listopada 2010 / autor MiB

Dziś chwila odpoczynku od kolejnych artworków stworów z "]Heroes VI. Na stronach Age of Heroes pojawił się link do ankiety dotyczącej sagi HoMM opublikowanej przez Ubisoft. Zachęcay do wypełniania - a nóż coś dobrego wyniknie dla kształtu ostatecznego produktu (może odpowiedź na pytanie dotyczące formy zakupu gry będzie znacząca dla wydawcy ;-) ). Niestety producent najnowszej odsłony sagi HoMM nie dał nam zbyt wiele czasu na wyrażenie swojej opinii - ankieta dostępna jest tylko do poniedziałku, do 10 rano].

Panowie Geronci

09 listopada 2010 / autor Sulia

Elfka spojrzała na zgromadzonych panów, następnie jej wzrok powędrował w kierunku suto zastawionego stołu, po chwili spojrzenie jeszcze raz skupiło się na panach, by po sekundzie znowu przeskoczyć na stół. Kiedy po raz kolejny jej oczy zaczęły błądzić po sali, Nuk znacząco chrząknął. Sulia spojrzała na kolegę, a widząc pytanie w jego oczach, westchnęła i wyjaśniła: - Tak się śpieszyłam na dzisiejszą uroczystość, że śniadania nawet nie zjadłam. - Zdarza się. - Mag nie wykazał ani odrobiny zrozumienia. - Nie mnie. - Sul pokręciła z niedowierzaniem głową. - Bez śniadania nie przeżyję. Poważnie. A spójrz, ilu ich jest. - ponownie pokręciła z niedowierzaniem głową. - Nie ma co zwlekać z awansami. Życie mi miłe. - Elfka ruszyła w stronę zgromadzonych, nie zapominając o rzucaniu tęsknych spojrzeń w stronę stołu.

Sukkuby i Kusicielki

08 listopada 2010 / autor MiB

W ramach kolejnych działań promocyjnych Ubisoft ujawnił artworki oraz opis fabularny kolejnych jednostek Inferno. Tym razem gracze mogą podyskutować na temat Sukkub i Kusicielek: "] [small]Więcej informacji w rozwinięciu nowiny.[/small]

Turniej Aren Heroes V

06 listopada 2010 / autor MiB

Ruszyły zapisy na 3. Turniej Aren Heroes V organizowany przez ligę Hall of War! Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej emocji, głównie dzięki nowej mapie, na której toczyć się będą pojedynki oraz licznym zmianom w mechanice gry mającym na celu zbalansowanie rozgrywki. Wszystkich fanów "]Heroes V zachęcamy do uczestnictwa. Po więcej informacji zapraszamy na strony Ligi, gdzie można znaleźć regulamin rozgrywek. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

VCMI 0.83

04 listopada 2010 / Heroes III / autor MiB

W gorączce informacji o nadchodzącym "]Heroes VI bez echa przeszła wiadomość o wydaniu wersji 0.83 VCMI - nowego silnika do "]Heroes III. Nowa wersja przynosi szereg usprawnień, z których najważniejsze to: - wsparcie dla sojuszy, - specjalne tygodnie i miesiące, - wstępna implementacja trybu wieloosobowego, - dodanie zaklęcia "Brama miasta" (Town porta), - nowe artefakty: Statuetka Legionisty oraz Fiolka Smoczej Krwi.
Pełna lista zmian dostępna jest w podlinkowanym ogłoszeniu. Zachęcamy do pobierania oraz zgłaszania znalezionych błędów. Jest to kolejne wydanie, które przybliża nas do finalnego produktu. Z każdą nową wersją VCMI jest co raz bardziej grywalne, ale wciąż pozostaje wiele obszarów wymagających dopracowania. Dlatego każdy chcący dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju tej inicjatywy będzie mile widziany - projekt rozwijany jest bowiem w duchu open source.

Wieści z targów Igromir

04 listopada 2010 / autor MiB

Jak podaje Kwasowa Grota serwis Heroes Corner opublikował kilka ważnych informacji uzyskanych na targach Igromir. Całość można przeczytać na podlinkowanym forum, ale oto kilka najważniejszych informacji (tłumaczenie translatorem, więc możliwe są pewne przeinaczenia): [quote] - Magia w znanej formie oraz gildie magii najprawdopodobniej znikną z gry. Zamiast tego szkoły magiczne będą w drzewku umiejętności bohatera.
- Każda z klas bohaterów mocy i magii danej frakcji będzie posiadać trzy klasy zaawansowane (w sumie sześć takich profesji na frakcję) z unikatowymi zdolnościami klasowymi czy rasowymi.
- Na razie musimy poczekać z ujawnieniem czwartej frakcji (na szczęście listopad jeszcze się nie skończył).
- Smoki znikną jako jednostki, lecz wrócą jako bossowie. Przynajmniej w podstawce.
- Magia ma stracić na ofensywie, zyskując w zamian rolę wsparcia armii.[/quote]

Nowy adres Nimnaros

04 listopada 2010 / Osada / autor MiB

Po ostatnim ataku na Nimnaros serwis został przeniesiony pod nowy adres: Nimnaros.org]
Od dziś adres ten będzie wskazywał na aktualną lokalizację Twierdzy Białego Płomienia, niezależnie od przeciwności losu! Życzymy Nimnarejczykom szybkiego powrotu do dawnej świetności i dalszego rozwoju w nowej lokalizacji!

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.