Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z maja 2004

Than vs. Mr.Pool..., LEVY 4-0

24 maja 2004 / autor Komendant Giater

W I lidze TOnline dwie zwycięskie rozgrywki przeprowadził Thant! Zarówno Mr.Pool... jak i LEVY ulegli mu 0-2. Tym drugim zwycięstwem Thant praktycznie odebrał LEVEMU możliwość zajęcia 1. miejsca w lidze, a jednocześnie zwiększył swoje szanse na wyprzedzenie Ginterlena. Jednak pozostali przeciwnicy, z którymi musi rozegrać walki: McGregor, Duo, Sewrey i Dread Knight, choć zajmują dolną część tabeli, wcale nie będą łatwiejszymi przeciwnikami, bo każdy z nich walczyć będzie o utrzymanie w lidze!

Bramy szeroko otwarte...

17 maja 2004 / autor Hetman jOjO

Dzięki manie zakumulowanej przez długie zimowe miesiące, ostatnie sklęcia Dżinna podziałały nadspodziewanie chyżo i skutecznie! Pretorianie mają już w pełni sprawny i funkcjonalny system rozpatrywania podań. Sława Dżinnu ixcesalu! Sława!!!
W związku z natężeniem many, ostatnio było nieco problemów mejlowych. Wszystkich oczekujących u bram proszę o zrozumienie. Podania wpływają nawet, jeśli nie dotarło potwierdzenie e-mailem. Ponadto Dżinn zastosował środki zastępcze, które powinny załagodzić problem.

Ostatnie zwycięstwo Ginterlena! Awans Spaniarda!

17 maja 2004 / autor Komendant Giater

Ginterlen pokonując w swej ostatnie rozgrywce bieżącego sezonu TOnline Mr.Poola... (2-1) znacznie przybliżył się do końcowego sukcesu, którego jednak nie może być pewien! Teraz już wszystko zależy od Thanta i LEVEGO. Jeżeli Thant wygra pozostałe rozgrywki, uzyskując w każdej wynik 2-0, wtedy stosunkiem małych punktów wyprzedzi Ginterlena! Jeżeli natomiast tym, który wygra pozostałe rozgrywki będzie LEVY (obydwa przypadki są niemożliwe ze względu na mecz LEVY-Thant), przy założeniu, że każda zakończy się wynikiem 2-0, wtedy zrówna się on punktami dużymi (21), różnicą w małych punktach (+10), oraz ilością wygranych walk (14) z Ginterlenem. W takiej sytuacji, wg regulaminu, dojdzie do dodatkowej walki pomiędzy zainteresowanymi!!! Czy są to tylko rozważania teoretyczne - już wkrótce się przekonamy. Jedno jest pewne. Ginterlen może już tylko trzymać kciuki za przeciwników jego najgroźniejszych rywali.
W II lidze gr. B Spaniard pokonał 2-1 Xexilexa i tym zwycięstwem zapewnił sobie awans do I ligi!! W innym pojedynku tej grupy moonman wygrał 2-0 z Tiborem.

Ginterlen, LEVY, Mr. Pool.. czy Thant - kto wygra TOnline?

16 maja 2004 / autor Komendant Giater

Dwa zwycięstwa, które odniósł Mr. Pool..., 2-1 nad McGregorem i 2-0 z Dread Knight, dały mu w efekcie 3 miejsce i znacznie zwiększyły szanse na końcowy sukces. Wydaje się, że wszystko zależeć będzie od bezpośredniej rozgrywki Ginterlen - Mr.Pool.... Jednak w przypadku przegranej Ginterlena istotne będą dalsze pojedynki jakie stoczy Mr.Pool... Nie bez szans pozostają LEVY i Thant, którzy przegrali na razie po jednym pojedynku. Jedno jest pewne - to spośród tych wojowników wyłoniony zostanie zwycięzca tej edycji TOnline!
W drugiej lidze gr. B Spaniard pokonał 2-1 moonmana, dając tym samym do zrozumienia, że rywalizacja o awans jeszcze nie jest przesądzona! Czyżby o awansie miała zdecydować bezpośrednia rozgrywka Spaniard - Xexilex?

TOnline w AW

16 maja 2004 / autor Rajst

Komendantura AW po rozpatrzeniu propozycji Ginterlena, prowadzącego turniej TOnline, w sprawie naliczania punktów DOŚ za uczestnictwo w tym turnieju, postanowiła że każdy Adept AW może uzyskać: 400 DOŚ za każdy punkt zdobyty w I lidze TOnline; 200 DOŚ za każdy punkt zdobyty w II lidze TOnline. Punkty te są uwarunkowane długością sezonu ligowego TOnline, który powinien być równy sezonom PAH3 i PAH4. W przypadku znacznego skrócenia czasu trwania tych rozgrywek wielkość zdobytego DOŚ może ulec zmianie.
Punkty zdobyte w TOnline będą zaliczane Adeptom po zamknięciu każdego sezonu ligowego. W najbliższych dniach zostaną wprowadzone niezbędne zmiany do Statutu.

Turniej Heroes III na CH otwarty!

12 maja 2004 / Heroes III / autor Geomanta Ururam Tururam

Jak zapowiadaliśmy w zeszłym tygodniu, ruszył turniej offline Heroes III na Celestial Heavens. Pokażmy się na nim z dobrej strony! Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w tej rywalizacji mogą zajrzeć do tego wątku na forum Heroes Round Table. Wymagana jest podstawowa (naprawdę podstawowa!) znajomość angielskiego. Pierwsza mapa turniejowa to Dark Times, a czas na jej rozegranie zawodnicy mają do drugiego czerwca. Powodzenia!

eMTi zakończył rozgrywki jako pierwszy

10 maja 2004 / autor Komendant Giater

W walkach I ligowych Thant pokonał 2-1 eMTiego. Tym samym eMTi jako pierwszy zakończył rozgrywki w tym sezonie uzyskując 15 punktów (stosunek bitw 12-7). Kto jest w stanie odebrać mu druga lokatę?
W innym pojedynku Sewrey przegrał swoją kolejną, czwartą już rozgrywkę. Tym razem jego przeciwnikiem był Mr.Pool... Po tej porażce Sewrey zajmuje ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem 0 punktów? Czy w kolejnych czterech meczach zdoła odrobić straty? Ile punktów należy uzyskać, by się utrzymać w lidze?
Odpowiedzi na wszystkie pytania zapewne niedługo poznamy.

LEVY trzeci raz z rzędu zwycięża w TOnline

06 maja 2004 / autor Komendant Giater

W swej kolejnej rozgrywce (TOnline) LEVY pokonał Mr.Poola... 2-1. Ta wygrana przybliżyła go do prowadzącej dwójki - Ginterlen, eMTi. Jednocześnie jest to drugi mecz Mr.Poola... i ... druga przegrana! Teoretycznie jeszcze nie można przesądzać o końcowym układzie tabeli, ale czy przegranie 2 rozgrywek nie zamyka drogi do wygrania ligi?
W drugiej przeprowadzonej rozgrywce, również w I lidze, McGregor pokonał 2-1 Duo i dzięki temu wyprzedził go w tabeli.

Serwery nazw pracują

05 maja 2004 / autor Dżinn ixcesal

Po kilkunastu godzinach przerwy w widoczności domeny, powróciliśmy do sieci. W różnych regionach geograficznych strona może aktywować się o różnej porze. Ci którzy czytają niniejszą wiadomość mogą już spać spokojnie.

Turniej Heroes III na CH

04 maja 2004 / Heroes III / autor Geomanta Ururam Tururam

Serwis Celestial Heavens ogłosił, że wkrótce rozpocznie się tamże Turniej Heroes of Might and Magic III. Jako że ta część Herosów w Polsce cieszy się znacznie większą popularnością niż wynosi średnia światowa, powinniśmy zadbać, by i przedstawiciele naszego kraju wzięli w tym współzawodnictwie udział. O szczegółach można się dowiedzieć (i zapytać o nie) tutaj. O przebiegu turnieju i sukcesach naszych reprezentantów będziemy informować.

Aktualizacja PAH4

04 maja 2004 / autor Arbiter Raj

Do Turnieju dołączyło 3 graczy Emeszar, Gurth i Reptyl. Mapę 01 była pokazem możliwości zajki i Emeszara, którzy to uzyskali znaczną przewagę nad reszta grających na tej mapie, Lepszym okazał się Emeszar a drugą lokatę zajęła zajka.
Mapę miesiąca wygrała zajka. Gratulacje!
Dziś tez dałem 2 nowe maty do ściągnięcia

Masa krytyczna osiągnięta

04 maja 2004 / autor Dżinn ixcesal

W związku z trwającym nadal remontem serwera w najbliżyszych dniach mogą pojawić się problemy z dostępem do wortalu. Dodatkowo wystąpiły kłopoty z domeną obsługującą serwery nazw, stąd w różnycg regionach Polski mogą nastąpić kłopoty z dostępem już dzisiaj. Nie podam daty zakończenia remontu, gdyż co chwila pojawiają się nowe niekorzystne okoliczności. Na pocieszenie dodam, że idzie już z górki. Aktulna funkcjonalność powinna pozostać niezachwiana, wszelkie nowe elementy, o których to wiedzą poszczególne grupy pracujące nad serwisem, zostaną uruchomione dopiero po zakończeniu wszystkich prac terchnicznych związanych z serwerem. Przepraszam za kłopoty i tak długi czas trwania całego procesu, jednakże nie wszystkie rzeczy są uzależnione ode mnie. Mam nadzieję, że kolejny taki okres niemocy już się nie powtórzy. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań aby zaplanowane usprawnienia pojawiły się jak najszybciej.

Nowe Linki w Heroeslandzie

03 maja 2004 / autor Admirał Tarband

Radość z awansów niebezpiecznie się przedłuża. Pogoda sprzyja, załoga mniej czasu na pracy spędza. Podziwiamy piękno mijanych krain. Znamy te miejsca ale o tej porze roku całkiem inaczej wyglądają.
Humor mi dopisuje oświadczam co następuje. Każdy zobowiązany jest do próby zaaktualizowania map krain. Zadanie nie trudne a korzyści wiele może przynieść.
Oto dwie recenzje popełnione w szale radości awansami spowodowanym. Mecku: HeroesFan Mr Rabbit: Granda - klan HoMM III

Garść nowej poezji...

02 maja 2004 / Osada / autor Faramir

Poezja, choć kapryśna, jest jednak wiecznie żywa. O czym przekonać się możecie czytając nowe utwory zamieszczone ostatnimi czasy w Osadzie. Serdecznie zapraszamy! Aiwelosse, Faramir, Galador prezentują swe przemyślenia, wnętrza, uczucia...

(P)Oczaruj mnie Rycerzu! - część IV (i ostatnia)

02 maja 2004 / autor Eremita Avatar

Dziś kończymy następny cykl... Rycerz Grembambier ukończył swoją opowieść, ale najważniejsze ukryte jest za jego grafomańską paplaniną.
W dziale "Skrypty nieoficjalne" przedstawiamy ulepszoną przez Sagamosę wersję skryptu z części drugiej opowieści o Grembambierze. Skrypt Adventure Spell II pozwala na rzucanie całkowicie nowych zaklęć na mapie przygody. Istny majstersztyk! Bardzo polecamy - rekomendacja Krainy WoG :)
Ale jak niesie fama, to dopiero cisza przed burzą!
Więcej w nowinach Krainy WoG...

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Specjalizacja Rolanda oddziałuje tylko na Krzyżowców, nie na Zbrojnych.