Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z maja 2010

Nowe VCMI 0.8b

28 maja 2010 / Heroes III / autor MiB

Prawie 3 miesiące musieliśmy czekać na kolejne wydanie VCMI. Wersja 0.8b nie przynosi rewolucyjnych zmian, a jedynie wzbogaca listę obsługiwanych artefaktów, zaklęć, umiejętności jednostek, budynków w zamkach i obiektów mapy przygód (pełna lista zmian i poprawionych błędów znajduje się na stronie projektu). Warty podkreślić, że jest to pierwsza wersja zbudowana za pomocą środowiska Visual Studio 2010. Jak zapowiadają twórcy praca mają ponownie ruszyć pełną parą w czasie wakacji i wtedy też możemy spodziewać sie kolejnego wydania. Zachęcamy do pobierania i testowania projektu.

Podsumowanie clanwar BH vs GA

27 maja 2010 / autor MiB

Walka na szczycie polskiej sceny Heroes 3. Clanwar pomiędzy Black Hoods], a Gladiatorami Aren]. BH potwierdziło najwyższą formę pewnie pokonując swoich przeciwników aż 20 : 7]! Ta wygrana umocniła ten klan na pozycji lidera polskiej sceny Heroes 3! Podczas trwania rozgrywek dodatkowych emocji dostarczały zakłady, w których gracze mogli zyskać trochę złota. Wielkie podziękowania dla wszystkich graczy którzy podjęli wyzwanie i uczestniczyli w tym wydarzeniu. Więcej informacji można znaleźć na stronach ligi World of Heroes

KobRa wygrywa Szaleńczy Atak!

18 maja 2010 / autor Kumbat

Czas na małe podsumowanie pierwszego międzynarodowego turnieju w Lidze LH. W rozgrywkach udział wzięło 64 zawodników z 8 różnych krajów, po rozegraniu 107 pojedynków ostatni na placu boju pozostał najlepszy - KobRa, reprezentant Rosji, który wygrał swoje wszystkie 7 meczy jakie dane mu było rozegrać. Niestety w finale po wyniku 1-1 z Javdetem nie doszło do rozegrania decydującej partii, którą Javdet musiał poddać z powodu kilkutygodniowego wyjazdu, co jednak nie zmniejsza trudu jakim było dla KobRy wygranie całych rozgrywek.
Wynik ankiety jest już znany - żaden z polaków nie dostał się na podium, oto najlepsza czwórka turnieju Jebusa:
1.KobRa (RUS) - awans do Ligi Pro w II sezonie LH 2.[HW] Javdet (UKR) 3/4.[HW] bRitvo4kA (UKR) / vitalic (RUS)
Z polaków najdalej zaszli Wojrad i Tiamath (ćwierćfinał).

Odświeżenie działu Might and Magic

15 maja 2010 / autor MiB

Strona główna działu "]Might and Magic uległa dziś metamorfozie. Dzięki pracy "]Dagona, który przygotował nowy layout, a także "]Felagunda i mojej, autorów kodu, wszystkich wędrowców witać będzie nowa strona główna, na której oprócz linków do poszczególnych serwisów M&M znaleźć można "]archiwum nowin, listę ostatnich postów z forum oraz standardowe menu jaskiniowe, pozdrawiające wszystkich jaskiniowców ich nickiem. Mamy nadzieję, że nowy layout przypadnie Wam do gustu.

Historia polskiej sceny HoMM

15 maja 2010 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Polska scena fanów HoMM jest jedną z największych i najaktywniejszych na świecie, a Jaskinia Behemota zajmuje na niej znaczące miejsce. To przekonanie jest głęboko zakorzenione w umysłach polskich graczy, w szczególności jaskiniowców, jednak nikt dotychczas nie podjął się jego zweryfikowania. Niedawno jednak jeden człowiek, Mathias, administrator serwisu Tajemnice Antagarichu, postanowił zmierzyć się z tematem. Efektem jego wytężonej, kilkutygodniowej pracy jest bardzo obszerny artykuł opisujący 27 witryn internetowych związanych z polską sceną HoMM. Praca została wykonana rzetelnie, a przedstawione opisy są bardzo dokładne (choć jak sam autor przyznaje - językowa strona tekstów kuleje). Wszystkich zainteresowanych historią polskich, fanowskich stron WWW zapraszam do zapoznania się z artykułem

Targi Książki - ułóż pytania do twórców!

11 maja 2010 / autor Opiekun Osady Tullusion

W związku z planowaną obecnością części redakcji CI na Warszawskich Targach Książki odbywających się w dniach 14-16 maja b.r. oraz na Międzynarodowych Targach Książki tydzień później, dajemy Wam możliwość sformułowania pytań do autorów, którzy będą na stoiskach wydawnictw podpisywać swoje książki lub udzielać wywiadów]. Rzecz jasna nie gwarantuję sukcesu], ale mam nadzieję na tego rodzaju możliwość kontaktu z twórcami.

Wiosenny "Czas..." dosłownie dostępny

11 maja 2010 / autor Opiekun Osady Tullusion

Na początku nie było niczego (i w tym sensie realizowała się utopia imcipana Krzysztofa K.). Potem, jako pierwsze, pojawiło się Słowo. Długo, długo później na Ziemi rozplenił się homo sapiens. Aż wreszcie wśród nich znalazł się osiołek (powrót do animizacji, hi hi), który je wypowiedział. I tak to się zaczęło.

Pazur Behemota - najnowsze wieści

08 maja 2010 / autor MiB

Jak donosi "]Hugo sprawa turnieju Pazur Behemota wygląda następująco: studenci AGH rejestrują się drogą elektroniczną zaś pozostali proszeni są o napisanie e-maila na adres turniej@pazurbehemota.eu z imieniem i nazwiskiem, uczelnią i telefonem kontaktowym. W razie pytań można pisać na ten sam adres email. Wstęp kosztuje 10zł]. Przypominamy, że turniej odbywa się w stylu BYOC - Bring Your Own Computer, dlatego też proponujemy, aby dogadać się miedzy sobą, aby ktoś udostępnił laptop na cały dzień.

Wiosenne awanse

04 maja 2010 / autor Nuk

- Nuk, czas wstawać. - średnio kojący głos Sulii nie zwiastował nic miłego. - Masz gości.
Szybkie spojrzenie przez okno pozwoliło magowi ujrzeć pokaźny tłum przed bramą budynku. - Co się dzieje? Czyżbym zaprosił pół Osady na bal w Pretorii? - powiedział, starając się przypomnieć sobie jakiekolwiek fakty, dotyczące tej 'imprezy'. Jego rozmyślania ucięła Sulia: - Właściwie to... zrobiłam to za Ciebie. Sam zobacz. - rzekła, podając mu kartkę.
Oczom Nuka ukazało się ogłoszenie o dniach otwartych Pretorii z jego] prelekcjami i awansami jako główna atrakcja.
Kilka spojrzeń na kartkę oraz na Sulię otrząsnęło go z zaskoczenia: - Prelekcje!? - wykrzyknął, odruchowo szukając galowego stroju Straży Imperium. - Jak mogłaś? - Cóż, półelf miał swój sen zimowy, przyszedł czas na elfkę. - zaśmiała się Pretorianka.

W dniu dzisiejszym chciałbym serdecznie powitać w gronie Mieszkańców: zabójcę Soplicę, drowa Jarlaxe i Lucka.
Po raz pierwszy na nowych zasadach mam zaszczyt awansować na Jaskiniowca: szlachciankę rodem z Xeen Mosquę, strażnika Haloma, pogromcę Kha-Beletha - Nebiriosa oraz wojownika-aeromantę Taro.
Weteranami Imperium zostają zaś: drzewiec Jaskier, wódz klanu Wojennej Pieśni Hellscream, syntetyczny efekt eksperymentu - Tarnoob Jedwabislav, Jaszczurzy Golem, mag bitewny Laysander, a także Kameliasz.
Gratuluję!

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.