Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z lipca 2011

Największy z wielkich

29 lipca 2011 / autor Sylath

Ubisoft dokłada wszelkich starań, aby żaden z fanów nie zapomniał o tym, że obchodzimy w tym roku 25 rocznicę powstania pierwszej gry z serii Mocy i Magii. Co jakiś czas twórcy Heroes VI przypominają nam o tym na różne sposoby – tym razem publikując wywiad z ojcem serii - Jonem Van Caneghem.
[yt:http://www.youtube.com/watch?v=JxzGxkI6Qdc&feature=player_embedded]

Kompendium świata Ashan

26 lipca 2011 / autor Sylath

Czy tego chcą czy też nie, fani muszą przyzwyczaić się do myśli, że stare uniwersum Mocy i Magii odeszło w zapomnienie. Jednakże twórcy Heroes VI robią co w ich mocy by przekonać nas, że świat Ashan jest równie ciekawym i niepowtarzalnym miejscem. Trzeba przyznać, że idzie im coraz lepiej, czego dowodem niech będzie opublikowany dzisiaj rozdział z Kompendium Ashanu, który szczegółowo opisuje frakcję Haven (Przystań), znaną jako Imperium Sokoła: jej architekturę, podział polityczny, historię czy nawet relacje z innymi nacjami. Zapraszamy Was zatem do lektury!

Koniec fazy pierwszej

25 lipca 2011 / autor Sylath

Jak poinformowała nas dzisiaj Irina, za pośrednictwem konta Heroes VI na Facebooku, w dniu dzisiejszym (to jest 25 lipca) zakończy się pierwsza faza beta testów. Kolejna faza rozpocznie się 9 sierpnia i będzie trwać aż do 20 dnia tegoż miesiąca, po czym przyjdzie nam czekać już tylko na ostateczne wydanie gry.

Gry HoMM i MM na Androida

23 lipca 2011 / autor MiB

W czerwcu informowaliśmy o Heroes III na platformę Android, okazuje się jednak iż nie jest to jedyna gra z uniwersum Mocy i Magii, która zagościła na urządzeniach mobilnych. Fanów Heroes II z pewnością ucieszy dostępność Free Heroes2 na urządzeniach działających pod kontrolą zielonego robocika. Natomiast zapaleni gracza "]Might and Magic VII mogą zaopatrzyć się w Archmage, który jest niczym innym jak klonem Arcomage - niezwykle popularnej gry karcianej dostępnej w ramach MM7 właśnie. Obie gry dostępne są za darmo (choć Archmage tylko w wersji "Lite", która umożliwia jedynie 5 gier multiplayer) do pobrania w Android Market.

Wieści ze świata ciąg dalszy...

21 lipca 2011 / autor Sylath

Ostatnie dni przyniosły nam wiele nowości. Pierwszą z nich, jest długo wyczekiwany patch 1.2 do bety Heroes VI, który każdy gracz może już pobrać za pomocą właściwego do tego celu narzędzia dołączonego do gry. Listę zmian jakie wprowadza rzeczona aktualizacja znajdziecie na oficjalnym forum Ubisoftu. Największą gratką dla fanów powinno być jednak odblokowanie pierwszej misji kampanii Twierdzy, którą można także komentować w odpowiednim temacie.

Terminy, terminy...

15 lipca 2011 / autor Imbryczkolot Field

Field nie był zachwycony. Patrzył dokładnie w wyciągi z NBKO (Narodowego Banku Krasnali Ogrodowych), patrzył również na ścianę pokrytą runami mieszającymi się z różnymi rozpiskami i szczegółowymi wyliczeniami. Po dłuższej chwili pstryknął palcami, na co jeden z grasujących w okolicy chochlików poleciał z wielkim imbrykiem złocistego trunku. Na coś się przydało to kilkudniowe szkolenie metodą kija i marchewki. - pomyślał. Z lekkim zniesmaczeniem, pykając z gigantycznej fajki, zaczął pisać, mrucząc do siebie, że czasem też tak bywa.
W międzyczasie Tarnum patrzył bez przekonania na kamienne twarze administracji. W końcu eksplodował: - Mahadevo, broń! Zrobiliśmy tak, bo trzeba było. Trudno. Teraz okazuje się, że stało się, jak stało, ale przecież nie wisimy przed apokalipsą. Zresztą... - machnął ręką, w której pojawił się arkusz pergaminu. - Tutaj macie dodatkowe dokumenty i papiery. Jak widać, KOK się dostosuje do każdej sytuacji.

Fotel, Fajka, Filozofia - nowy stolik w Osadzie

07 lipca 2011 / Osada / autor Sandro

Wydmuchując z fajki ogromne ilości cynamonowego dymu, Sandro nieporadnie krzątał się wokół osadowego Drzewa Nowin. Usiłował doń przymocować pokaźnych rozmiarów afisz - z marnym rezultatem. Kości palców obił sobie do szpiku, czaszkę umazaną miał klejem, a szlafrok pokryty drzazgami i kawałkami pergaminu. W końcu, po niezliczonej nieudanej próbie, przypomniało mu się, że jest magiem. Błyskawicznie przymocował afisz czterema prostymi czarami i odszedł, głośno zrzędząc. Gdy fajkowy dym opadł, ukazały się duże, wykaligrafowane litery: CZY WIESZ, ŻE NIC NIE WIESZ?] poniżej zaś afisz obwieszczał:

Zaglądając w betę

06 lipca 2011 / autor Sylath

Nasi rosyjscy sąsiedzi nieraz już nas zadziwiali. Tym razem „dobrali się” oni do plików publicznej wersji beta gry Heroes VI i zaczęli eksportować z niej kolejne pliki. Rozpoczęło się od kilku modeli nieznanych dotąd bossów, a dzisiaj do kolekcji dodano ich szkice, oraz główne tła kolejnych kampanii, skrzętnie ukryte pośród innych plików.
Rozpocznijmy zatem od szkiców:

Konwent. Rejestracja. Start!

04 lipca 2011 / autor Imbryczkolot Field

Za oknem lało. Field siedział za biurkiem zarzucony od stóp do głów różnymi papierami i wykresami. Gdzieś w tle w pokoju grasowały chochliki uwolnione wskutek źle przemyślanej partytury. Po prostu błona między światami nie wytrzymała i w trakcie wygrywania muzyki coś trzasnęło, a chwilę później wieżę zalała fala małych, irytujących i leniwych potworków. Mam nadzieję tylko, że nigdzie nie popełniliśmy podobnego błędu. - pomyślał Field. Za oknem rozbrzmiały dzwony jednej z katedr. - To już? - w tym momencie drzwi otworzyły się z hukiem. Stał w nich Tarnum, a za nim jeszcze kilka innych osób. - Mahadevo, ale ty tu masz bajzel. Poza tym co tu robią te potworki, sam się upierałeś, że w obsłudze w tym roku będą te twoje faerie? A tak w ogóle to tak, już. Przygotowałeś wszystkie dokumenty i kryształowe kule? - krzyknął stojący za plecami akolity jakiś diabeł. - Taaa... Jeszcze tylko Narodowy Bank Krasnali Ogrodowych wreszcie otworzy nam to konto i możemy zaczynać. - westchnął Field, odpalając fajkę. - Tylko żeby pogoda była lepsza niż dziś... - To akurat nie będzie problemem. Patrz, już się przejaśnia - powiedziała towarzysząca gościom elfa właścicielka całego roju falban u sukni.
Faktycznie. Za oknem można było dostrzec, jak przez zwały ciężkich chmur przebijają promienie słońca.
Dobry omen. Nareszcie. - pomyślał elf i z uśmiechem patrzył, jak zaadresowane koperty uniosły się ze stolików i zaczęły rozlatywać po całym Imperium niosąc wieści o nadchodzącym, ósmym już, Konwencie w dalekiej Byczynie.

O King`s Bounty po trzykroć

02 lipca 2011 / autor MiB

Jak informuje Kwasowa Grota do najbliższego numeru CD-Action dołączona zostanie gra King`s Bounty: Wojownicza Księżniczka]. Jest to świetna okazja do nabycia tej gry w przystępnej cenie 15.99zł! Ponadto tworzone są 2 kolejne tytuły z serii King`s Bounty. Pierwszym jest przeglądarkowy KB: Legions, skierowany głównie do użytkowników serwisu społecznościowego Facebook. Drugi to KB: Online] - sieciowe MMO. Obie gry mają być darmowe, ale z dużym prawdopodobieństwem oferować będą płatne bonusy.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jednostki atakujące podwójnie, dwa razy mogą otrzymać Szczęście.