Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z maja 2002

King's Bounty

29 maja 2002 / Osada / autor Guinea

Od dzisiaj z Jaskinii można ściągnąć King's Bounty - grę będącą przodkiem serii Heroes. Spakowana zajmuje jedyne 650kB. Grafika może nie jest najlepsza, ale kogo obchodzi grafika, jeśli gra jest dobra?
KB można ściągnąć tutaj.

Patch 1.3 do Heroes IV

29 maja 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Podczas gdy my jeszcze nie mamy patcha 1.2, 3DO opublikowało już patcha 1.3 dla Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Można go znaleźć na stronach 3DO.

Program obliczający skuteczność zaklęć z Heroes IV

Powstał nowy program do obliczania wyniku czarów w Heroes 4. W obliczeniach uwzględniony jest poziom i umiejętność klasowa bohatera, bonusy pochodzące z posiadanych przez niego artefaktów oraz wybudowanego Grala. Program podaje nie tylko uszkodzenia zadawane przez czary ofensywne, ale również skuteczność czarów leczących i przyzywających. Na dodatek jest łatwy w obsłudze. To cudo można ściągnąć stąd (Newsa nadesłał Guinea).

Heroes IV PL - patch 1.2 już niedługo!

28 maja 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Firma 3DO ogłosiła, że w przyszłym tygodniu zostaną udostępnione materiały lokalizacyjne do polskiego patcha 1.2 Heroes IV. Oznacza to, że najpóźniej do połowy czerwca zostanie opublikowana polska wersja językowa tej "łatki"! Jednocześnie firma 3DO podała, że w czerwcu zostanie podana dokładna data publikacji aktualizacji, dzięki której w Heroes of Might and Magic IV pojawi się możliwość gry wieloosobowej w sieci lokalnej i internecie. Więcej informacji już wkrótce!

Pierwsze zamknięcie map

24 maja 2002 / autor Rastlin Arch

Mamy już ponad pięćdziesięciu uczestników, którzy razem ukończyli sto czterdzieści siedem map turniejowych zdobywając ogółem dziewięćdziesiąt tysięcy czterdzieści punktów!
Nastąpiło oficjalne zamknięcie map, które zostały wybrane jako startowe. Po więcej szczegółów zapraszam na arenę NT. Warto!

Nowe narzędzie do edycji map w Heroes 4

22 maja 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Główny programista projektu Wake of Gods, zwanego także Heroes 3 i 1/2, Slava Salnikov, stworzył nowe narzędzie wspomagające edycję map Heroes IV. The Map Enchanter (nazwa nadana przez serwis CH), pozwala na kopiowanie części mapy, przygotowanie i zapisanie jej w pliku, tworzenie plików skryptowych jak w C, które mogą być edytowane, a później wykonywane ponownie. Można napisać skrypt do swojej mapy w czystym txt a potem go wykonać, co jest bardziej wygodne niż "pisanie" skryptów w Map Editor. Narzędzie nie posiada jeszcze kompletnej dokumentacji, zostanie ona dodana później. (Newsa podesłał jOjO.)

Heroes IV resource explorer v.1.4a

Rozwija się program Алексея Белова - najpotężniejsze narzędzie do przeglądania zasobów tworzenia własnych modów w Heroes IV. W wersji 1.4а, jak zwykle, poprawiono kilka bugów :). Począwszy od tej wersji wszystkie moduły będą dołączane do programu w postaci pluginów (dzięki temu autor łatwiej i sprawniej będzie poprawiał niedoróbki). Każdy plugin będzie teraz rozwijany poprawiany oddzielnie. Autor sygnalizuje, że gotowy jest moduł do konwersji grafiki, ale jest to jeszcze surowa wersja, stąd jeszcze nie publikowana. Program można znaleźć tutaj, a pluginy tutaj.(Newsa podesłał jOjO.)

Disciples II - premiera w lipcu!

Firma CD Projekt poinformowała o dacie premiery Disciples II: Mroczne Proroctwo. Gra ukaże się 17 lipca i zostanie wydana w profesjonalnej polskiej wersji językowej! DII to strategia turowa osadzona w świecie mitów i magii, przez wielu graczy porównywalna do słynnej serii Heroes of Might and Magic. Gracz wybiera bohatera, którym prowadzi jedną z czterech ras do zwycięstwa. W grze dostępne jest ponad 200 różnorodnych jednostek, ponad 100 czarów oraz niezliczoną liczba magicznych przedmiotów. (Newsa podesłał CD Projekt :)

Patch 1.3 do Heroes IV

21 maja 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

3DO ogłosiło kolejnego patcha do czwórki. Likwiduje on problem zwalniania gry po długim czasie grania. Patch 1.3 naprawia również wszystkie błędy naprawiane przez wersję 1.2. Wersje amerykańska i angielska zostaną niebawem udostępnione, o polskiej na razie nic nie wiadomo.

Rekrutacja recenzentów - errata

18 maja 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Tak jak wspominałem zgłosiło się już kilku chętnych recenzować mapy. Podstawowym z wymogów jakie postawiłem jest ocena dwóch mapek do Heroes III. Niestety nie wpadło mi do głowy, że nie wszyscy muszą mieć trójkę. :) Wybrałem do recenzji mapki z Heroes III, ponieważ je dobrze znam, a w Heroes IV nie grałem jeszcze za wiele. W zasadzie jedyne scenariusze, które przeszedłem to dwa pierwsze z kampanii Lysandera, i te można recenzować zamiennie z mapami z Heroes III, jeśli ktoś nie posiada trójki.

Rekrutacja recenzentów - c.d.

17 maja 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Dziś umieściłem w Jaskini opracowany przeze mnie system recenzji map. Możecie go znaleźć TUTAJ. Każdy, kto chciałby zostać recenzentem w Jaskini proszony jest o napisanie oceny dwóch map do Heroes III: Reavers of the North autorstwa Ungolianta oraz Out of the Realm autorstwa Gwhenwyfar. Szczegóły na podanej wyżej stronie. Dziękuje tym, którzy zgłosili chęć współpracy do tej pory oraz tym, którzy wysłali swoje mapy do Heroes IV i czekam na następne zgłoszenia oraz scenariusze.

Poszukujemy recenzentów!

13 maja 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Od premiery Heroes IV minął już ponad miesiąc, więc najwyższy czas otworzyć dział mapy. Ponieważ jednak mam ambicję stworzyć w Jaskini coś więcej niż sam dział map, a mianowicie selekcję najlepszych scenariuszy, potrzebuję do tego Sztabu Recenzentów. Wszystkich chętnych proszę o kontakt, w celu otrzymania szczegółowych informacji. Twórców map zachęcam również do wysyłania swoich dzieł do Jaskini. Więcej szczegółów o dziale map w weekend. Tymczasem zapraszam do dyskusji o Heroes IV na forum w Jamie Strategów.

Będą 2 expansion packi!

12 maja 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

3DO ogłosiło, że w ich planach wydawniczych są 2 dodatki do Heroes of Might and Magic IV. Patch 1.2 do wersji podstawowej został już wydany, a jego międzynarodowa wersja pojawi się w krótkim czasie. Zaraz po niej ma pojawić się patch 1.3 zawierający tryb multiplayer. Å»adnych dokładnych dat wydania patchy niestety nie podano. Ciekawy jestem jak 3DO chce sobie poradzić z dwoma expansion packami do Heroes IV, jeśli, jak pokazują ostatnie tygodnie, nie potrafili wydać bezbłędnie gry podstawowej. Co więcej, wydany patch nadal oczekuje międzynarodowej wersji, a obiecany w miesiąc po premierze multiplayer, do tej pory nie ujrzał światła dziennego. Dodać do tego zwolnienie z New World Computing ponad 2/3 ekipy, która od lat pracowała nad Heroes i mamy receptę na sukces...

Ulepszenia edytora w Heroes IV

07 maja 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

Christian Vanover - jeden z pracowników New World Computing, którzy przetrwali masowe zwolnienia - podał do wiadomości, że firma pracuje nad ulepszeniami edytora. Pojawić się ma nie tylko plik pomocy, ale również znane z Heroes III informacje o każdym obiekcie pojawiające się po kliknięciu prawym klawiszem myszy. Szkoda, że NWC nie pomyślało o tym przed wydaniem gry. Ciekawe ile patchy będzie potrzebnych, aby gra funkcjonowała bez zarzutu, no i kiedy pojawi się upragniony multiplayer...

Budowle z Academy

W dziale 'Miasta' umieściłem budowle z kolejnego zamku. Tym razem jest to Academy.

Patch do Heroes IV

06 maja 2002 / Heroes IV / autor Imperator Behemoth

3DO opublikowało pierwszy patch do Heroes IV. Oprócz dodania siatki pola walki oraz cieniowania zasięgu oddziałów, patch naprawia m.in. błędy związane z muzyką, karawanami, skrótami klawiaturowymi oraz spowalnianiem gry po długim czasie nieaktywności. Dokładne informacje podam na stronie, jak tylko pojawi się polska wersja patcha. Informacje o aktualizacji angielskiej wersji możecie znaleźć na stronie 3DO pod TYM adresem.

Oficjalne FAQ Heroes of Might and Magic IV

3DO opublikowało oficjalne FAQ do czwartej części Heroes'ów. Wyjaśnione są w nim między innymi kwestie pojawienia się mutliplayera oraz możliwości gry w trybie 'Hot Seat'. 3DO nie podało dokładnej daty opublikowania patcha z trybem gry wieloosobowej. FAQ możecie znaleźć TUTAJ.

Archiwum

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jednostki stojące tuż obok jednorożca zyskują 20% odporności na magię.