Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

VCMI 0.74 wydane!

02 października 2009 / Heroes III / autor MiB

Po kolejnych 2 miesiącach zespół VCMI oddał w ręce graczy kolejną wersję nowej implementacji silnika Heroes 3. To wydanie znów przynosi wiele zmian i usprawnień, w tym usprawniony mechanizm wyszukiwania drogi, ulepszoną obsługę jednostek w armii bohatera (dodano m.in. informacje o liczbie jednostek), znacznie poprawiona animacja jednostek, czy zapowiadane pierwsze elementy oblegania miast (mury obronne i wieże strzelnicze). Ponadto dzięki pomocy Dru i innych ochotników, została dodana obsługa nowych rodzielczości ekranu, tym samym gra obsługuje już 6 różnych rozdzielczości! Pełna lista zmian wraz z instrukcją instalacji znajduje się w informacji o wydaniu.
Uwaga! Zmiany w tej wersji są niekompatybilne wstecz i m.in. stare zapisy gier nie będą działać!
Ekipa skupiona wokół projektu z miesiąca na miesiąc powiększa się, niemniej jednak twórcy wciąż zachęcają do współpracy. Tylko dzięki pomocy graczy możliwe jest przygotowanie finalnej wersji produktu!

Komentarze

Dagon
Super, że jest wsparcie dla dużych rozdzielczości takich jak 1440x900! Chociaż ciekaw jestem jak to rozwiążą w miastach i na polach bitew.
MiB
O to, drogi Dagonie, możesz zapytać jednego z mieszkańców Jaskini - Dru. On bowiem zajmuje się tworzeniem grafik pod kolejne rozdzielczości :-)

Pozdrawiam
Kameliasz
Nareszcie H III w 1280x1024. Jestem zachwycony :]
Dagon
Zrobie to! xD
Dru
Witam!

Na chwilę obecną ekrany miast i pól bitew, będą otwierane w okienkach w oryginalnych rozmiarach 800x600 - tak jak jest zresztą teraz ;). Nie ma sensu rozciągać tych ekranów do danych rozdzielczości bo nie będzie wyglądało to dobrze, także pozostaje dorobienie jakiś obramowań wokół nich, ale to pieśń dalekiej przyszłości ;). W tym czasie najłatwiejszym sposobem jest pozostawienie oryginalnych ekranów w oknach. Chyba, że ktoś jest chętny dorobić parę grafik lub ma inne ciekawe pomysły to zapraszamy! :).
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Zaklęcie Usunięcie Przeszkody na poziomie eksperckim pozwala na usunięcie tylko jednej miny z Fortecy.