Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z stycznia 2014

Gry-OnLine.pl recenzuje DoC

29 stycznia 2014 / autor Archidyplomata Kameliasz

Serwis Gry-OnLine.pl opublikował dziś bardzo przychylną recenzję karcianki kanadyjskiego oddziału Ubisoft. Pochwalone zostały między innymi różnorodność możliwych typów talii, ciekawa oprawa graficzna i niecodzienny, acz bardzo ciekawy pomysł na planszę, na której rozgrywane są potyczki.

W recenzji znalazł się też "jaskiniowy" wątek - parę słów od siebie napisał nasz Archidyplomata Bazaltovy (do niedawna znany jako Kameliasz).

Recenzję możecie, oczywiście, przeczytać na portalu Gry-OnLine.pl. Zgadzacie się z osądami "Czarnego"? Sekcja komentarzy jest do Waszej dyspozycji!

Moc i Magia po raz dziesiąty!

23 stycznia 2014 / autor Włodarz Hellburn

Z dniem dzisiejszym na sklepowe półki trafiła najnowsza część cyklu Might & Magic o dość jednoznacznie brzmiącym podtytule: Legacy. Gra czerpie garściami z poprzednich odsłon serii. W zamierzeniu twórców - mimo iż akcja dzieje się w uniwersum Ashan - produkcja ta miała stać się swego rodzaju hołdem dla całej serii gier spod znaku Might & Magic.

Cena gry w sklepach waha się od 85 do 105 zł. Might & Magic: Legacy można również nabyć za 24,99€ na platformie Steam.

A oto premierowy trailer:

Koniec Królestw

22 stycznia 2014 / Jaskinia Behemota / autor Włodarz Hellburn

Dzisiejszego dnia, na oficjalnej stronie Heroes Kingdoms pojawił się news zwiastujący koniec przygody z przeglądarkowymi bohaterami. Vorbann w imieniu całego zespołu pracującego nad "Królestwami" zapowiedział, że serwery zostaną wyłączone pod koniec sierpnia 2014. Jednocześnie zapewnił, że dołoży się wszelkich starań, by gracze nie napotkali żadnych problemów w ostatnich miesiącach rozgrywek. Oprócz tego, zdecydowano nieco ułatwić życie wszystkim prowadzącym swe królestwa - m.in. subskrypcja stała się całkowicie darmowa.

Więcej szczegółów we wspomnianym newsie.

Złoty Wojrad, srebrny Shiva!

18 stycznia 2014 / Heroes III / autor Mateusz

"Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz..." - zanucił Włóczykij

Znamy zwycięzcę Turnieju Areny Online! Pierwsze miejsce zajmuje Wojrad! (Prosimy o oklaski) Członek klanu Black Hoods pokonał w finale Shivę 2:0. Trzecie miejsce ex aequo osiągają Kwasi i Razer.

Gratulacje!

Turniej Areny Światowej!

15 stycznia 2014 / Heroes III / autor Mateusz

Włóczykij stawiał bardzo szybkie kroki. Na zewnątrz wiał zimny i porywisty wiatr. Mateusz nawet nie zdążył założyć ciepłego płaszcza na ramiona. Zaśnieżony trakt przemierzał w letnim obuwiu i przewiewnych szatach. Zdecydowanie mu się spieszyło. W ciemnościach wypatrzył siedzibę Włodarza. Ciepło bijące z okien zachęciło go do przyspieszenia kroku.

Gestem nieznoszącym sprzeciwu, rzucił plik pergaminów na stół Hellburna.
-Turniej? Znowu?! - wrzasnął Ifryt.
-Tak. - bez wahania odparł Włóczykij.
-Ale dopiero co...
-Wiem. - przerwał Mateusz i dodał - Przeczytaj!
Włodarz, chcąc nie chcąc, zabrał się do lektury...

http://i.imgur.com/GT6AtG1.png

Ognisko miejskie i literackie

09 stycznia 2014 / Osada / autor Tabris

Dnia 23 stycznia, we czwartek, o godzinie 20-stej, odbędzie się Ognisko Literackie poświęcone "Motywowi miasta w literaturze". Na Ognisku będzie można omówić rolę miast w powieściach, od potwora żywiącego się krwią jego mieszkańców, po przednówek nowoczesności. Od bluźnierczego R'lyeh do absurdalnego Ankh-Morpork, a także każde inne zagadnienie związane z tematem. Serdecznie zapraszamy.

Horn of the Abyss 1.3.0.0

01 stycznia 2014 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Pukanie do drzwi komnaty włodarza totalnie rozbudziło i rozzłościło ifryta. Wstał i mamrocząc coś pod nosem o przeklętym bólu głowy przekręcił klamkę i już miał nawrzeszczeć na nieproszonego gościa... lecz nikogo nie zauważył. Rozglądnął się na boki - również nikogo.

- Hej! - Krzyknął Hobbit. To zwróciło uwagę ifryta, który dopiero teraz spojrzał w dół i dostrzegł informatora. - Nowy Róg Otchłani już gotowy! - Pochwalił się wyciągając z plecaka lśniący artefakt.

Archiwum

 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Klon Archanioła może jednorazowo użyć wskrzeszenia, nawet wtedy, gdy klonowany Archanioł już go użył. Jednostki wskrzeszone nie znikają po bitwie.

Urodziny

Aktualnie nikt nie obchodzi urodzin.

Rocznice rejestracji

Dziś nikt nie świętuje rocznicy rejestracji.