Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z czerwca 2007

Emerytura

14 czerwca 2007 / Osada / autor Sandro

O poranku, gdy słońce ledwo wzeszło, lecz już zaczynało przypiekać, dwie klekoczące postacie sunęły z wolna alejkami Osady. Byli to dwaj lisze, Grododzierżca Sandro oraz Strażnik Słów Moandor. Kościste dłonie spletli na plecach, powłóczystymi szatami zmiatali ze ścieżek nieliczne gałązki i papierki, a żuchwy ich czaszek poruszały się miarowo w cichej dyskusji - znać było, że omawiają sprawy doniosłej wagi. Czytaj dalej w Osadzie

Garść nowin o ToE

06 czerwca 2007 / Heroes V / autor Tristan

Co jakiś czas w sieci pojawiają się informacje o drugim dodatku do Heroes V - Tribes of East.
Jedna z takich wieści niesie, że Szamani (rodzaj wiedźm) będą mogli rzucać slow oraz haste, a także poświęcać gobliny aby odzyskać swoją manę. Jednakże rasa ta nie jest zorientowana na magię, lecz na siłę i aby konfrontacje z magami nie były z góry skazane na porażkę, twórcy wyposażyli Orki w potężną umiejętność... (za Celestial Heavens)

Wieść z dawna oczekiwana

05 czerwca 2007 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Z dniem dzisiejszym swe podwoje w Osadzie otwiera na powrót Oberża „Pod Rozbrykanym Ogrem”. Tym samym potwierdziła się pogłoska, o której wspominał przed kilkoma dniami Grododzierżca. Prace renowacyjne trwały długi czas, mam jednak nadzieję, że wszyscy, którzy czekali z utęsknieniem na tę chwilę, będą w pełni usatysfakcjonowani. Mimo gruntownego remontu pragnę zapewnić, że Oberża nie straciła niczego ze swego dawnego czaru. Nadal jest tym samym miejscem, w którym z wolna toczą się Leniwe Pogawędki, w niezmienionej formie pozostał także, tak lubiany przez wszystkich, Zakątek Sulii.

W imieniu oberżystów [[ Sulii]] i [[ Fristrona z AvLee]] zapraszam "Pod Rozbrykanego Ogra”.

Nowe wiadomości o Konwencie

03 czerwca 2007 / autor Skryba Morgraf

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych odbyło się czwarte spotkanie Komitetu Organizacyjnego Konwentu Jaskini Behemota. Oto krótkie sprawozdanie z podjętych ustaleń.

Sprawa noclegu dla konwentowiczów znajduje się w fazie dogrywania szczegółów, czyli ceny i czasu trwania. Jak tylko konkrety zostaną ustalone z odpowiednimi władzami podamy szczegółowe informacje. Podobnie w trakcie ustalania jest kwestia gadżetów konwentowych (koszulek itp.), szczegóły wkrótce. Ustalani są organizatorzy poszczególnych przedsięwzięć szczegółowych, będziemy kontaktować się z nimi drogą mailową. Mamy osoby chętne do pomocy przy realizacji niektórych zadań, ale wciąż szukamy chętnych, szczegóły w tym temacie.

W związku z pojawieniem się poważnej możliwości zorganizowania koszulek konwentowych chcielibyśmy się dowiedzieć jak wiele osób zainteresowanych było by zakupieniem takowych koszulek(cena obecnie nie jest ustalona, dlatego jakiekolwiek deklaracje będziemy traktować jako wstępny, z możliwością wycofania się a nich w późniejszym terminie). Osoby zainteresowane prosimy o wypowiedź w temacie o gadżetach.

Wciąż oczekujemy na pomysły atrakcji konwentowych i inicjatywy zorganizowania ich. Do konwentu zostało jeszcze wiele czasu, plan jest nadal planem ramowym, który może się zmienić. Jeżeli więc macie ciekawy pomysł nie wahajcie się napisać o nim w tym temacie.

Miło nam poinformować, że kwestia wystawy prac plastycznych została zakończona pozytywnie i jej zaistnienie na Konwencie jest pewne. Zachęcamy artystki i artystów do zgłaszania chęci wystawienia ich prac.

Jeżeli ktoś z gości zainteresowany jest wzięciem udziału w Konwencie, a nie ma możliwości wypowiadania się na stosownym forum, przypominamy o możliwości kontaktu mailowego z organizatorami: Codhringherem, Islingtonem, Morgrafem, Vanderghastem.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować wszystkim za odzew w tematach związanych z konwentem, za wyrażenie chęci pomocy. Zachęcamy jednocześnie kolejne osoby do oferowania swej pomocy w kwestiach które wciąż czekają na organizatorów.

Archiwum

 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Klon Archanioła może jednorazowo użyć wskrzeszenia, nawet wtedy, gdy klonowany Archanioł już go użył. Jednostki wskrzeszone nie znikają po bitwie.

Urodziny

Aktualnie nikt nie obchodzi urodzin.

Rocznice rejestracji

Dziś nikt nie świętuje rocznicy rejestracji.