Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z sierpnia 2014

Opowieść o Wojnie Dziesięcioletniej

29 sierpnia 2014 / Heroes VII / autor Hayven

Na blogu Heroes VII udostępniony został wpis opowiadający historię wydarzeń poprzedzających fabułę tejże części, a konkretniej opowieść, która rozpoczęła się po zamordowaniu Maeve Falcon przez sukkubusa Jezzebeth, a zatem po Ostatnim Locie Sokołów.

Jeśli nie znacie języka angielskiego, albo nie macie ochoty na czytanie w obcym języku, zapraszam do rozwinięcia nowiny :)

Drugi etap rozpoczęty!

27 sierpnia 2014 / Osada / autor Silveres

Od kilku godzin w całej Osadzie aż kipiało. Nawet ci widywani tylko od święta mieszkańcy dali o sobie znać. Choć - co może wydać się dziwne - nie nastąpił żaden protest, czy bunt przeciw zwierzchności Imperatora. Wręcz przeciwnie, wśród tłumów panował powszechny entuzjazm. Największe skupisko Osadników zebrało się pod budynkiem Gorących Dysput, który został tymczasowo oddany w prywatę Komisji IV Konqrsu Zajawkowego. Za zgodą i poparciem Grododzierżcy, rzecz jasna.
- Dwieście sześćdziesiąt jeden zajawek - podsumował Silveres. - Słownie, dwieście-sześćdziesiąt-jeden. Zgadza się?
- Mhm - mruknął Tabris w dalszym ciągu nie spuszczając wzroku z Włodarza, który od jakiegoś czasu obserwował cały proceder.
- No. W takim razie skończyliśmy - rzucił elf. - Teraz trzeba tylko oddać je do wglądu opinii publicznej...

Konqrs ostatniej szansy

24 sierpnia 2014 / Osada / autor Silveres

Silveres od dłuższego czasu krążył po ulicach Osady w poszukiwaniu jej mieszkańców. Mieszkańcy zaś od dłuższego czasu krążyli po ulicach Osady tak, by elfa unikać. A wszystko to z powodu wielkiego wydarzenia, w którego organizacji aktywnie uczestniczył.
- Ignis! Ignis! Czekaj! - zawołał, gdy tylko ujrzał za rogiem jedną, nieuważną duszyczkę.
- Niech to... - wcześniej wspomniana zatrzymała się w pół kroku i, z miną osoby czekającej na niechybną śmierć, powoli odwróciła się na pięcie.
- Słyszałaś o trwającym właśnie Ko... - tylko tyle zdążył jeszcze powiedzieć, by przekonać się, że stoi sam pośrodku jednej z uliczek, a po Ignis nie został nawet ślad...

Ognisko ładu i chaosu

21 sierpnia 2014 / Osada / autor Tabris

Ognisko Literackie zapłonie znowu, a tematem dla którego to zrobi będzie "Ład i chaos w literaturze". Wątek porządku, oraz anarchii jest często eksplorowany w różnych dziełach literackich. Na ogół to chaos pełnił rolę negatywną, był smokiem, wilkiem, samym diabłem którego trzeba zwalczyć i przywrócić dobro. Jednak spotkanie z totalitaryzmami, systemami idealnego porządku, spowodowało inne spojrzenie na te dwie siły. A może już we wcześniejszych czasach odchodzono od konwencji "chaos=zło, dobro=ład"? Zapraszam do dyskusji już we czwartek, 28 sierpnia, od godziny 20-stej.

Wideo z Heroes 7

19 sierpnia 2014 / Heroes VII / autor Hayven

Wczoraj na oficjalnym blogu o nazwie Rada Cieni, którego zadaniem jest ujawnianie informacji o siódmej części serii Might & Magic: Heroes, zaprezentowane zostało nagranie, na którym Erwan Le Breton opowiada o Heroes 7.

Można też podejrzeć, jak w H7 prezentować się będzie rozgrywka, w tym ekran Przystani.
Rzecz jasna, niektóre aspekty gry nie są dopracowane, np. interfejs czy księga czarów.

Księżyc z Mahadevą w toku

09 sierpnia 2014 / Jaskinia Behemota / autor Architectus

[i]Kolejna Behemlunowa noc w Thomeheb była rozjaśniona gwiazdami na niebie i upiększona dźwiękami cytających świerszczy oraz kumkających żab. Mieszkańcy wyraźnie zwolnili kroku, czerpiąc podczas spacerów przyjemność z chłodu nocy. Tymczasem głęboko pod ziemią - gdzie początkowo miało swoje miejsce centrum powstającego Imperium - podwyższona za dnia promieniami słonecznymi temperatura wciąż się utrzymywała. Życie Jaskiniowców głównie miało miejsce na ulicach stolicy, lecz nieliczni Geronci systematycznie powracali pod masywne sklepienie, by się zatrzymać i poświęcić zadumie. Potężne czeluści zaostrzonych stalaktytami i stalagmitami pieczar rozchodziły się w każdą stronę świata. U ich podstaw stały wielkie budynki, a jeden z nich otaczała niebieska poświata. Po dokładniejszym przyjrzeniu się tej budowli można było dostrzec grupę postaci, które zebrały się przy kilku teleportach i zaczęły do nich wchodzić...[/i]

„Gryf nie kłania się nikomu”

08 sierpnia 2014 / Heroes VII / autor Sylath

Chociaż wielu osobom wakacje kojarzą się z tzw. sezonem ogórkowym, kiedy to wszyscy wokół wyjeżdżają na urlop pozostawiając po sobie spowolnienie i posuchę w każdej możliwej sferze życia, dla nas wakacje oznaczają tylko jedno: Gamescom, czyli największe targi gier, które corocznie odbywają się w niemieckiej Kolonii.

http://i.imgur.com/G4XJpkD.png

IV Konqrs Zajawkowy!

07 sierpnia 2014 / Osada / autor Silveres

Silveres z zaciekawieniem obserwował migoczący punkcik na środku nocnego nieba. Od kiedy stał się istotą eteryczną nie musiał już sypiać, co - jak zresztą wszystko - miało swoje plusy i minusy. Zdecydowanie za plus można było uzna...
- Hej! Ty! Złaź na dół natychmiast! - dobiegło elfa wołanie gdzieś z dołu, toteż szybko opuścił bezpieczną koronę Drzewa Nowin, by zręcznie wylądować na ziemi.
- O co cho...
- Masz, skoro nie śpisz, to zajmij się czymś pożytecznym. Wtedy przynajmniej przyzwoici ludzie będą mogli wrócić do łóżek - mówiąc to, dość wątłej postury karzeł wręczył zmiennokształtnemu plik papierów, a samemu odszedł mamrocząc coś pod nosem.
Silveres stał jeszcze chwilę skołowany, by następnie spojrzeć na - jak się okazało - plik pełen ogłoszeń traktujących o konkursie...

Archiwum

 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Klon Archanioła może jednorazowo użyć wskrzeszenia, nawet wtedy, gdy klonowany Archanioł już go użył. Jednostki wskrzeszone nie znikają po bitwie.

Urodziny

Aktualnie nikt nie obchodzi urodzin.

Rocznice rejestracji

Dziś nikt nie świętuje rocznicy rejestracji.