Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z września 2009

To już 11 lat!

25 września 2009 / Jaskinia Behemota / autor Sulia

- Cicho! Macie być CICHO! Przyczepcie to tam. TAM!– Sulia tupnęła nogą i energicznie uniosła trzymany w ręce długi kij, wskazując jedną z wieżyczek Pałacu Imperatora. Ktoś odważniejszy zwróciłby pewnie Pretoriance uwagę, iż to ona sama była najgłośniejszą istotą w okolicy, ale, na szczęście dla owego bezimiennego śmiałka, był środek nocy. Na ulicach stolicy hulał jedynie głośny jesienny wiatr. Reszta mieszkańców hulała w ciepłych i przytulnych salach Oberży i Karczmy. Nieliczni pechowcy, którzy wracali wcześnie do domu, nie zapuszczali się w ciemne zaułki, a właśnie w jednym z takich miejsc znajdowała się elfka. Sul miała nadzieję, że uliczka była na tyle ciemna, a jej płaszcz na tyle magiczny, iż nikt nie zauważy jej obecności w tym jakże podejrzanym miejscu.

Elfka rozejrzała się uważnie dokoła, czy jej krzyki nie zwabiły zabłąkanego jaskiniowca, ale widząc tylko atramentową noc, westchnęła z ulgą. „Czyli plotki o niebezpiecznych istotach wałęsających się po nocy w pobliżu Pałacu były dobrym pomysłem." Sulia uniosła kąciki ust w lekkim uśmiechu i pogłaskała Morfa siedzącego na jej ramieniu.

- Powiadom inne niebezpieczne istoty, że ja już skończyłam i wracam do domu… – Kiedy kruk odleciał, uniosła głowę i zawołała – Schodźcie! Tylko uważajcie na tym stromym dachu. Nie wiem, czy bym zdążyła zareagować odpowiednim zaklęciem. W końcu Samuel udziela mi korepetycji tylko w wolnych chwilach. A tych ma wyjątkowo mało...

Turniej Aren 2!

24 września 2009 / autor MiB

Serwis World of Heroes zaprasza wszystkich graczy HoMM do udziału w drugiej edycji Turnieju Aren! Zabawa przypominać będzie tę znaną nam z Konwentu, tym bardziej, że rozgrywki odbywać się będą na naszej Arenia Konwentowej! Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zabawie zachęcam do zapoznania się z regualminem oraz zapisania się! Liczba miejsc jest ograniczona do 32, ale jak zapewniają organizatorzy, w przypadku większego zainteresowania ze strony graczy istnieje możliwość zwiększenia limitu graczy do 40.
Po więcej informacji odsyłam na forum turnieju.

Zmiany w systemie Poczty Imperialnej

21 września 2009 / autor Arcymag Enleth

- Wynieśli na zewnątrz większość sprzętów, wygląda na większe przedsięwzięcie...
- Pewnie kolejna z najnowszych zmian, ciekawe co tym razem...
Mieszkańcy Jaskini, mimo późnej godziny licznie zgromadzeni przed jednym z najstarszych budynków Poczty Imperialnej, obserwowali grupę przeraźliwie skrzypiących golemów wynoszących całe wyposażenie na niewielki, brukowany placyk. W dwupiętrowym, zaniedbanym budynku z szarej cegły od dawna znajdowały się skrytki pocztowe przyznawane osobom zasłużonym i pełniącym oficjalne funkcje, do których trafiała wszelka poczta adresowana bezpośrednio do Pałacu Imperialnego. Na plac wyniesiono właśnie poobijane, stalowe szafy z rzędami niewielkich drzwiczek, aż nazbyt znajome części zgromadzonych. Zaraz też zaczęła się dyskusja o problemach jakie sprawiają przestarzałe skrytki - zamki rdzewieją, klucze giną, wilgoć niszczy przesyłki...

Tymczasem na placu pojawiło się dwóch członków Wysokiej Rady, diabeł i arcymag. Podeszli do budynku, opróżnionego już przez golemy, polecili wszystkim się odsunąć ("na bezpieczną odległość", ktoś słysząc to zaczął uciekać) i przystąpili do bliżej nieokreślonego rytuału magicznego. Jeden z zebranych po chwili stwierdził, że właściwie nigdy nie widział, aby członkowie Wysokiej Rady w ogóle z tego budynku korzystali; inny podchwycił temat i powtórzył plotkę mówiącą, że pocztę dla nich i grupy bliskich współpracowników gońcy mieliby dostarczać bezpośrednio do ich domów; jakby w odpowiedzi ktoś z tyłu zaczął chaotyczną tyradę o jakimś rodzaju wyrobu stolarskiego, nie zdążył jednak wyjaśnić, o co właściwie chodzi...

Publiczne testy HoMM Kingdoms

21 września 2009 / autor MiB

Jak donosi serwis Celestial Heaven Ubisoft uruchomił publiczne beta-testy gry Heroes of Might and Magic Kingdoms, czyli przeglądarkowej gry strategicznej opartej na motywie HoMM V. W tym momencie gra dostępna jest jedynie dla mieszkańców Francji i oficjalnie nie wiadomo czy testy będą rozszerzone na graczy z innych krajów (choć na oficjalnej stronie testów znajduje się informacja, że dla posiadaczy kodów z wydań kolekcjonerskich sagi HoMM zostaną uruchomione osobne testy).

Gdy pojawią się jakieś nowe informacje poinformujemy Was o tym niezwłocznie. Tymczasem pozostaje nam cieszyć się grafikami prezentowanymi na stronie beta testów - część z nich przedstawia samą grę!

Jesienny "Czas Imperium" szturmuje osadowe saloniki prasowe

21 września 2009 / autor Opiekun Osady Tullusion

Lato przebrzmiało już symfonią koloratur, teraz zaś niepostrzeżenie jęło powoli, lecz nieubłaganie strącać z drzew liście, wysysać z przyrody soczystą barwę zieleni. W tych niesprzyjających okolicznościach szczególnej wagi nabiera gama czynności, dzięki którym można odegnać jesienną chandrę. „Czas Imperium” zna i podpowie, które to czasowniki związane w zwroty ową szczególną mocą dysponują.

Zamieszanie w Sali Chwały

17 września 2009 / autor Nuk

Sala Chwały była już wypełniona po brzegi, jednak zza drzwi do wewnętrznych komnat Pretorii można było usłyszeć jedynie ciche pukanie. Z czasem przeradzało się ono w głośniejsze stukanie, następnie dołączyły krzyki: „przecież on musi gdzieś tu być… wszyscy czekają”. Po chwili do Sali wkroczył z zewnątrz kot. Stanął na łapkach i wprawnie otworzył zamek pazurem. Drzwi rozwarły się z hukiem, a dwoje Pretorian spadło na biedne zwierzę. Z powstałej kotłowaniny wyłoniła się już cała trójka. Pierwsza przemówiła Sulia:

- Przepraszamy za opóźnienie, mieliśmy małe problemy z kluczem.
- A właściwie jego brakiem… - dorzucił Nuk.

Elfka rzuciła wymowne spojrzenie DruidKotowi i ten udał się wgłąb komnaty.

- Mamy zaszczyt powitać Was na uroczystości awansowania. - oprócz głosu Sulii słychać było jedynie odgłos pióra Kronikarza.

Nuk wyjął dokument i zaczął czytać:

- „Mocą nadaną mi przez Wysoką Radę, ogłaszam, co następuje:”

Z dniem dzisiejszym obywatelstwo Imperium, a co za tym idzie tytuł jego Mieszkańca otrzymują: zjawa Mosqua, Danyt, elf, założyciel osadowej Gildii Alchemików Def oraz Emanet.

Pełnoprawnymi mieszkańcami Jaskini, Jaskiniowcami, od dzisiaj mogą tytułować się: PenTus, elfi mag i dyplomata Tilogour, a także krasnolud Zyrpak.

W przedostatni krok jaskiniowego awansu właśnie wkraczają nasi nowi Weterani: nieumarła półelfka, Bibliotekarka Dirhavana, wojowniczka z Burdoff Kastylia i Pierzasty Elf ze Srebrnego Lasu - Ptakuba.

Wiwat!

Na ramieniu Pretorianki pojawił się kot i zaczął wesoło pomachiwać kluczem trzymanym w ogonie...

Nabór do Kroniki

11 września 2009 / autor Sanctum

Słońce już dawno zaszło za horyzontem a księżyc świecił krwawym blaskiem, ale Sanctum ciągle krzątał się po pokojach budynku jaskiniowej Kroniki. Wieczór był gorący- Kronikarz długo dyskutował z załogą o planach na najbliższe miesiące i dopiero teraz znalazł czas, by umieścić w Kalendarium wpis przygotowany przez samego DruidKota.

Krwawy Wrzesień

09 września 2009 / autor MiB

Liga Hall of War zaprasza wszystkich graczy Heroes V do kolejnego, po DuelMasters i What2Play, turnieju. Krwawy Wrzesień, bo tak został nazwany, to zmagania 1 vs 1, rozgrywane na dużych, losowo generowanych mapach. Pełny regulamin dostępny jest na forum turnieju, tam również należy się zwrócić z wszelkimi pytaniami. Zachęcamy wszystkich fanów Heroes V do wcięcia udziału w zmaganiach. Uwaga! Z racji ograniczonej liczby miejsc radzę rejestrować się szybko!

Mistrzostwa świata Heroes IV!

09 września 2009 / Heroes IV / autor MiB

Końcem sierpnia rozpoczęły się kolejne (drugie?) Mistrzostwa Świata Heroes IV! Impreza z roku na rok się rozrasta. O ile poprzednią edycję organizowały 4 serwisy (w tym polski The Generals Guild) i cieszyła się umiarkowanym zainteresowaniem, to w tym roku do organizacji zgłosiło się 5 serwisów, a w szranki stanęło ponad 50 zawodników z 10 krajów!
Szczegółowe informacje można znaleźć na forach poszczególnych organizatorów, w tym na Heroes Community!

News znalazł (na stronie projektu Equilibris) i zaproponował Trang Oul.

Biblioteka otwiera swoje podwoje

07 września 2009 / Osada / autor Crazy

W Osadzie już od południa czuć było wyjątkowe wyczekiwanie - po ulicach spacerowało więcej mieszkańców niż zazwyczaj, a wokół Ogniska zebrało się całkiem sporo osób. Wszyscy niecierpliwili się - i ich niecierpliwość w końcu została wynagrodzona - przed ogrodzony wysokim płotem gmach nowej Biblioteki wyszedł Kasztelan Crazy i przemówił...

Osadnicy! Jak wiecie, po wielu nieudanych próbach otworzenia tej lokacji postanowiliśmy spróbować jeszcze raz, ostatni - tym razem Wysoka Rada zdecydowała umieścić Bibliotekę w naszej Osadzie. I tak też się stało: po miesiącach planowania i tygodniach budowania w końcu jesteśmy gotowi, by oficjalnie ogłosić powstanie Starożytnej Biblioteki.

Nowa odsłona Might and Magic VI

06 września 2009 / autor MiB

Lato zmierzało ku końcowi, wakacje stanowiły już tylko wspomnienie i życie w Thomeheb wracało do normalnego stanu. Jednak nie wszyscy mieszkańcy leniuchowali tego lata. Jeden z nich, niejaki Tarnoob Jedwabislav, korzystając z mniejszego niż zazwyczaj ruchu podjął się zadania renowacji jednego z dominiów. Praca okazała się ciężka - żar lejący się z nieba każdego dnia czynił każdą czynność po stokroć cięższą niż w rzeczywistości była. Jednak po dwóch miesiącach wytężonych wysiłków efekt pracy Tarnooba przeszedł najśmielsze oczekiwania...

Wieści ze świata WoG

04 września 2009 / Heroes III / autor MiB

Kilka dni temu na forum Heroes Community pojawiła się wypowiedź członka ekipy zajmującej się nową wersją WoGa. Zapowiedział on nowy zamek Bastion, który miałby się pojawić się w wersji 3.59 tego znanego dodatku. Aby dodatkowo podsycić ciekawość fanów zaprezentował film prezentujący nowy zamek wraz z nowymi jednostkami. Trzeba uczciwie przyznać, że całość prezentuje się doskonale i pokazuje, że losy WoGa wciąż nie są jeszcze przesądzone. Niestety nie znamy nawet przybliżonej daty wydania kolejnej wersji WoGa, ani nawet dokładniejszych informacji o postępie prac. Niemniej jednak po zaprezentowanym filmiku widać, że jest na co czekać!

Międzynarodowa Liga Heroes III - Legendy Heroes

03 września 2009 / autor MiB

I gdy już wydawało się, że to koniec, że nie można wymyśleć nic nowego i scena HoMM i MM nie zmieni się już nigdy, przyszli Oni. I świat zadrżał, a nie był to delikatny wstrząs galaretki dźganej widelcem, ale poważne tąpnięcie! I nic już nie miało być jak wcześniej...
W dniu dzisiejszym chcielibyśmy zaprosić wszystkich graczy oraz ludzi zainteresowanych grą Heroes III do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu międzynarodowej ligi Heroes!

Tolkienowski wrzesień

02 września 2009 / Osada / autor Strażnik słów Moandor

Wrzesień to czas szczególnych tolkienowskich rocznic i śródziemnych świąt. Dziś, dnia 2 września, obchodzimy 36 rocznicę śmierci profesora J.R.R. Tolkiena. Zapalmy świeczkę i wspomnijmy tego dnia Autora, który dał nam Środziemie…

Ale tyś nie dla Ardy. Znajdź światło tam, dokąd zmierzasz. I czekaj tam na nas (z “Athrabeth Finrod ah Andreth”, HoMe X)

J.R.R. Tolkien pochowany jest na przedmieściach Oksfordu, na cmentarzu Wolvercote.

Za: Elendilion

Archiwum

 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Klon Archanioła może jednorazowo użyć wskrzeszenia, nawet wtedy, gdy klonowany Archanioł już go użył. Jednostki wskrzeszone nie znikają po bitwie.

Urodziny

Aktualnie nikt nie obchodzi urodzin.

Rocznice rejestracji

Dziś nikt nie świętuje rocznicy rejestracji.