Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Nowiny z czerwca 2006

Kolejny trek

09 czerwca 2006 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Od ponad roku Jaskinia tułała się po różnych serwerach. Przez długi czas nie byliśmy w ogóle obecni w sieci. Jednak dzięki pomocy serwisu CelestialHeavens.com mogliśmy ponownie zaistnieć w internecie.
Jednak dziś tułaczka wortalu dobiegła końca.
Od dziś bowiem działamy na własnym serwerze. Dzięki pomocy [[ Acid Dragona]] i serwisu CelestialHeavens przez najbliższe 2 lata nie będziemy musieli się martwić, czy jutro znajdziemy nasz wortal pod adresem heroes.net.pl.
Po więcej szczegółów odsyłam na forum.

Ruszają oficjalne sondaże Jaskini

08 czerwca 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Jako że Herosi 5 są już oficjalnie dostępni na Polskim rynku, Jaskinia Behemota, (oficjalnie uznana przez Ubisoft reprezentacja polskich fanów serii Heroes!), rozpoczyna cykl sondaży popremierowych. Ich tematy są uzgadniane z producentem serii Heroes, Fabrycym Cambounetem, a ich zebrane wyniki posłużą Ubisoftowi jako wskazówki przy wypuszczaniu najpierw łatek, a potem dodatków do Heroes V. Zaś część niewykorzystanych pomysłów, kto wie, może trafi do Heroes VI?...

Pierwszy sondaż wystartował już dziś! Jego temat to: Czego Wam brakuje. Zapraszamy serdecznie do licznego w nim udziału - Wasze wypowiedzi mogą wnieść pewien wkład w rozwój gry! Osoby, które nie mają jeszcze konta w Jaskini, a chcą wziąć w sondażach udział mogą rejestrować się tutaj.

Premiera!

08 czerwca 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Dziś, 8-go czerwca 2006, mamy dzień oficjalnej polskiej premiery Heroes of Might and Magic V - gra właśnie trafia na sklepowe półki. I choć zagorzali fani serii w większości grę już maja dzięki zamówieniom przedpremiererowym, to dziś właśnie dociera ona do "świeżych" graczy. Oby im przypadła do gustu!

Dwie trzecie łaty

07 czerwca 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Jak się okazuje, polski pacz v.1.1 do wersji kolekcjonerskiej działa dobrze, ale łatka do wersji "zwykłej" działa tylko z podwersją CD, a nie działa z podwersją DVD.
Problem jest już zgłoszony do Ubisoftu, właściciele niekolekcjonerskiej wersji DVD powinni otrzymać swój pacz wkrótce.

Parę słów dla rozjaśnienia sytuacji

05 czerwca 2006 / Jaskinia Behemota / autor Arcymag Enleth

Wiele działo się przez ostatnie miesiące, wiele się w Jaskini zmieniło. Mimo przeciwności losu, przetrwała ona najgorszy chyba rok w całej swojej historii, rok, w którym cztery razy zniknęliśmy z sieci na długie tygodnie, trzykrotnie cały wortal przenoszony był z serwera na serwer, za każdym razem gubiąc kolejne działy, a ostatecznie zaistniał tylko w niewielkiej części swojego dawnego rozmiaru, dzięki pomocy CelestialHeavens.

Jednak, mimo pozornego przestoju, prace trwały przez cały ten czas, a ich efekty zaczynają się ukazywać - tak, dopiero zaczynają. Na dalsze niespodzianki czas przyjdzie już niedługo. Starczy powiedzieć, że problemy techniczne nie powinny nas nękać przez bardzo długi czas.

Oczywiście, nic się samo stać nie mogło - przywrócenia Jaskini do dawnej świetności podjęła się grupa w składzie: Aerilien, Aryene, Crazy, Enleth i MiB. Niniejszym, jest to obecna administracja wortalu, zarówno techniczna, jak i decyzyjna.

Co w paczu?

05 czerwca 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Po sieci krąży całkiem sporo informacji (często wzajemnie sprzecznych, choć wszystkie pochodzą z tzw. "wiarygodnych źródeł"!), co takiego będzie się znajdować w pierwszym, a co w drugim i kolejnych paczach do Heroes V.
Radzę zachować wstrzemięźliwość zarówno w zachwytach jak i w wyrazach oburzenia nad zawartością łatek, wielokrotnie już okazywało się, że rzeczywiatość różniła się od zapowiedzi.

Wysyłka polskiej edycji rozpoczęta

03 czerwca 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Jak podał CDProjekt, zamówień przedpremierowych na Heroes V nadeszło tak wiele, że ich wysyłka rozpoczęłą się już w piątek. Do chwili obecnej pewna część osób, która zamówiłą grę w wersji kolekcjonerskiej, otrzymała ją! Zamówienia rozsyłane są w kolejności: najpierw edycja kolekcjonersjka (już przerobiona) potem DVD, w końcu CD.

Ubi patrzy graczom na ręce

02 czerwca 2006 / Heroes V / autor Geomanta Ururam Tururam

Wśród niektórych graczy podniosły się ostatnio niepokoje, że program Heroes V usiłuje się połączyć z serwerami Ubisoftu nawet wtedy gdy rozgrywana jest gra jednoosobowa. W istocie takie próby połączenia (uwieńczone sukcesem jeśli dostęp do sieci jest otwarty!) mają miejsce. Co takiego jest przesyłane?... Czytajcie w dziale Heroes V.

Archiwum

 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002

Rok:

Miesiąc:

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Klon Archanioła może jednorazowo użyć wskrzeszenia, nawet wtedy, gdy klonowany Archanioł już go użył. Jednostki wskrzeszone nie znikają po bitwie.

Urodziny

Aktualnie nikt nie obchodzi urodzin.

Rocznice rejestracji

Dziś nikt nie świętuje rocznicy rejestracji.