Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Turniej Heroes V: Ashan Arena III

01 lipca 2024 / Heroes V / autor Dagon

Ruszyły zapisy do turnieju Ashan Arena III. Społeczność "Tavern of Ashan" już po raz trzeci organizuje najpopularniejszy od lat turniej Heroes V.

Zeszłoroczna edycja turnieju - Ashan Arena II - to prawie setka zawodników, ogromna ilość obserwujących oraz świetna współpraca marketingowa z zewnętrznymi partnerami. Jeśli chodzi o trzecią edycję, już teraz są podstawy, aby powiedzieć, że będzie większa od swoich poprzedniczek pod każdym względem. Wszystko to za sprawą graczy, gdyż nigdy wcześniej na turniejowym serwerze Discord nie odbywało się ponad 2 tysiące gier rankingowych miesięcznie. Do tego należy dodać ogromną pulę nagród, która przekracza 3000 zł(i ma szanse jeszcze wzrosnąć), a także współpracę z markami takimi jak GOG.com, Mad Catz i oczywiście Jaskinia Behemota.Potyczki rozgrywane będą na najnowszej wersji Areny oznaczonej numerem 2.41, którą można pobrać ze strony ModDB, gdzie również znajdziecie informacje odnośnie zmian wprowadzonych w ostatnim patchu.


Turniej podzielony został na fazę grupową i pucharową:
- Faza grupowa turnieju to system Set of 3 co oznacza, że każdy mecz grupowy zawiera trzy pojedynki - liczą się małe punkty.
- Faza pucharowa to pojedynki w systemie Best of 5
- Półfinały i finał rozgrywane będą odpowiednio w systemie Best of 7 i Best of 9
Pełen regulamin dostępny jest TUTAJ.


Jak zapisać się do turnieju?
1. Dołączcie do kanału Tavern of Ashan
2. Zajrzyjcie do tematu #aa3-registration
3. Kliknijcie w emotkę w wiadomości od Niby Jamnika
To wszystko, jesteście zapisani!

Zapisy do turnieju zamykają się 13.07.2024, o godzinie 23:59.
Losowanie grup zostanie ogłoszone jak tylko zostanie ustalona liczba graczy.
Turniej startuje dzień po losowaniu.Tryb "Arena" charakteryzuje się krótkim czasem gry, nierzadko sięgającym kilkunastu minut na pojedynek. Pomimo tak krótkiego czasu, rozgrywka oferuje multum opcji taktycznych i rozwojowych. Dwójka graczy w ekspresowym tempie rozwija bohaterów, uczy ich zaklęć oraz wyposaża w artefakty, aby na końcu stoczyć epicką bitwę z przeciwnikiem. Podstawowe zasady są przystępne i łatwe do przyswojenia, a sama rozgrywka za każdym razem jest inna i wymaga zastosowania odmiennych taktyk.
Początki Areny sięgają 2008 roku, kiedy to powstała pierwsza wersja specjalnie do tego celu przygotowanej mapy. Od tego czasu w tym trybie rozgrywane były zarówno turnieje on-line jak i off-line. Sama mapa przeszła przez lata niezliczoną ilość poprawek, aby dostarczyć graczom jak największą liczbę możliwości taktycznych, przy jednoczesnym zachowaniu balansu rozgrywki. Po okresie ciszy, dzięki niestrudzonemu zaangażowaniu nowego pokolenia pasjonatów, tryb ten wrócił z przytupem na polską i zagraniczną scenę PvP.

Komentarze

Nikt jeszcze się nie wypowiedział. Napisz pierwszy komentarz!

Zaloguj się aby skomentować nowinę!

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jeśli zahipnotyzujemy jednostkę znajdującą się za murami zamku nie będzie ona mogła otworzyć nam bramy.