Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

II Świąteczny Konqrs Zajawkowy

22 sierpnia 2015 / Osada / autor Silveres

Silveres od kilkunastu minut nieprzerwanie kręcił się w koło na swym nowym fotelu obrotowym. Trwało to wystarczająco długo, by Włodarz zaczął żałować złożenia podpisu na dokumencie, który kilka dni wcześniej elf podłożył mu pod nos, używając słowa "niezbędne wydatki", a który okazał się być zgodą na zakup nowych mebli.
- Łiiiiiii! - ten okrzyk pełen wesołości przelał szalę goryczy. Hellburn dał znak Kasztelanowi, który to z kolei dał znak swej wiernej lamie, która znowuż swym kopytem nagle zatrzymała domową karuzelę.
- Ałć - jak można się domyślić, Silveres wprawiony w ruch przez niewidzialną siłę fizyki wylądował po drugiej stronie pokoju. Chwilę potem spod jego bezwładnego ciała wyczołgał się Tabris. Biorąc pod uwagę widoczne na pierwszy rzut oka zaburzenie równowagi, kot musiał wbrew swej woli znajdować się na kolanach tego pierwszego przez cały czas trwania karuzelowego procederu.
- Tak się nie da pracować - Hellburn przewrócił oczami, zostawił na biurku wytyczne (z wielkim nagłówkiem "Świąteczny Konqrs!") i z godnością zniknął wśród płomieni.

Poprzedni Konqrs miał miejsce rok temu, przyszedł więc czas na kolejny. Lecz tym razem nie taki zwyczajny, a magiczny. Dlaczego magiczny? Ponieważ świąteczny. Dlaczego świąteczny? Bo nie zwy... Coś pomieszałem.

Niniejszym mam przyjemność ogłosić, że II Świąteczny Konqrs Zajawkowy wystartował! Zbierz inspiracje, przygotuj wenę i zasiądź do pisania! Wyślij dwadzieścia swych propozycji, a być może część z nich zobaczysz przy Ognisku już tej zimy!

Życzę wszystkim Łowcom Zajawek udanego polowania!

Komentarze

Kammer
O, Silv poruszy bardzo ciekawą kwestię. Im większy moment pędu miałby on na fotelu, tym dalej poleciałby. Oczywiście, Tabris miał tu BARDZO ważną rolę. Podczas rozpędzania kot winien być na maksymalnie skrajnym położeniu, co spowoduje maksymalizację momentu bezwładności. Po otrzymaniu maksymalnej prędkości kątowej kot powinien być przyciągnięty jak najbliżej do osi obrotu. Dzięki temu prędkość kątowa urośnie gwałtownie.
Teraz kolejna kwestia - masa Tabrisa definitywnie przerasta masę Silveresa, zatem to on powinien być na osi, to da minimalną utratę prędkości kątowej. Następnie Silv powinien opuścić pokład krzesła możliwie daleko od osi obrotów, dzięki temu zostanie niemalże wystrzelony z dużą prędkością liniową.
A Tabris? On powinien skoczyć minimalnie potem, by nadal był duży moment pędu. :)

---

Tak, Silv, wezmę udział.
Silveres
A gdzie wzór? Każdy wywód z fizyki musi mieć wzór, albo nie jest wiarygodny.
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Magiczne Lustro nie odbija czarów rzucanych przez Czarodziejskie Smoki.