Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Dział Heroes IV - Rozliczenie

06 czerwca 2015 / Jaskinia Behemota / autor Włodarz Hellburn

Kilka miesięcy zbierania danych, szerokich konsultacji oraz żmudnej pracy dały efekt w postaci całkowicie nowego, odświeżonego jaskiniowego serwisu Heroes IV. Miejsce to doczekało się nowej szaty graficznej, znaczącego uszczegółowienia danych tam zawartych, a także licznych tekstów oraz komentarzy. Oczywiście - tak jak w poprzednich wypadkach - serwis w całości powstał na naszej nowej platformie. Tutaj podziękowania oraz gratulacje należą się załodze serwisu, a także Warzywowi, który dokonał rewizji merytorycznej zawartości.

Oczywiście to jeszcze nie koniec - Heroes IV jest grą, o której można wiele napisać i z pewnością w przyszłości poinformujemy o aktualizacjach tej lokacji.

Zachęcamy więc do zwiedzania oraz do dzielenia się swymi opiniami oraz propozycjami na naszym forum, w odpowiednim wątku.

http://pliki.jaskiniabehemota.net/media/H4serwis.png

Komentarze

Thanathos
Wygląda super ;) Chwała!
Laxx
Panowie, wielkie uznanie dla Was :D Widać kawał wykonanej dobrej ale ciężkiej roboty.

nwcLaxx!
Morglin
Ogromne gratulacje! Po wstępnym przejrzeniu widzę, że dział nie tylko wygląda nieporównywanie lepiej od poprzedniego, ale i wzorem stron o H2 i H3, zawiera naprawdę szczegółowe informacje - z tego powodu się cieszę najbardziej, Heroes IV zawsze było grą, do której nigdy nie mogłem się zbytnio przekonać, a wszelkie próby grania w nią bardzo szybko się kończyły. A szkoda, bo wiele mechanik w niej zawartych wydaje się być naprawdę interesująca. Dlatego zabieram się do czytania, bo nawet jeśli ostatecznie nie uda mi się do Heroes IV przekonać, to może uda mi się je chociaż w pełni zrozumieć.

A po wstępnym i bardzo pobieżnym przejrzeniu, największą bolączką, o czym pisałem już wcześniej na Ognisku, wydaje się być dla mnie menu, które po kliknięciu bardzo często przenosi nie do tej pozycji, którą się chciało (szczególnie uwydatnia się to po rozwinięciu podstron danej pozycji). Możliwe jednak, że to po prostu efekt rozdzielczości mojego ekranu, więc niech ewentualnie inni dadzą znać, czy mają podobne odczucia.
Tarnoob
Chałwa! :-D To naprawdę miła niespodzianka. By tylu nieudanych i niedokończonych projektach w Jaskini trudno było uwierzyć, że aż tyle się uda zrobić! Skoro udało się z Heroes IV - które jest jednocześnie rozbudowane i mało popularne - to w takim razie musi się udać z pozostałymi częściami. :-) Już tylko Heroes V-VI, MM6-8, Crusaders, Konwent i cała JB będzie stała na JBMS, a radosne behemoty zawitają w nasze progi!

Niech żyje Włodarz, Tabris, Taro, Warzyw i cała załoga!

Zgadzam się z Morglinem, że menu jest odrobinę niejasne, bo linki do poddziałów zlewają się z tymi do dużych sekcji. Dzieje się tak m.in. przez to, że napisy są zmiennej szerokości i nie mają tła. Właśnie dodanie prostokątnego, lekko ciemniejszego paska na tło poprawiłoby czytelność.
Taro
Marzenia się spełniają. Wypełniliśmy testament Hayvena.
Dagon
"Zew Cthul... Śmierci" xD
Ymir
Na początek parę zastrzeżeń (z perspektywy monitora panoramicznego):
-Nie jestem przekonany co do tego przejścia z tła w pergamin po bokach strony - może lepiej byłoby zostawić samo tło HIV...?
-Pergamin z wyborem działu, jego boki/granice dolne i boczne mogłyby być bardziej zmiękczone czy coś, bo zwłaszcza na górnych bokach zwiniętego rulonu, wygląda na dość topornie ucięty.
-Być może przyciski na owym pergaminie mogłyby być opatrzone drobną ramką, która pokazywałby granicę kliknięcia (?)
-Link 'Strona główna - pogrubiłbym/powiększył, bo troszkę taki niewyraźny jest.


To są jednak drobnostki widoczne dopiero przy wnikliwszym przyglądnięciu się. Poza tym? WOW, trzymajcie tak dalej. Treść jest świetna wygląd też.
Laxx
Ojej, tam gra muzyczka :3
Crazy
To nasz mały easter egg, więc szczegóły proszę zachowaj dla siebie - niech inni czerpią radość z odnalezienia. :)
Taro
Heh, też znalazłem. Ten easter egg powinien tam zostać na stałe moim zdaniem. Ale to nie jedyny easter.
Tarnoob
O tak, nwcBychu, nwcAgon i nwcLaxx są zabawne, ale moim zdaniem powinny być podane w innej formie - tak żeby nie wprowadzały w błąd. Np. można by je opatrzyć komentarzem "Jaskiniowcy mogą też próbować poniższych kodów, ale nie gwarantujemy skuteczności". :-P
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jednostki atakujące podwójnie, dwa razy mogą otrzymać Szczęście.