Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

14 na 14 #8 - "Krew przelewam jedynie w Clash of Heroes." - wywiad z Grzegorzem Szablą

14 września 2012 / Jaskinia Behemota / autor Imbryczkolot Field

Rozpoczynamy drugą połowę obchodów 14. urodzin Jaskini i przyspieszamy :) Dziś wywiad z osobą może mniej znaną, ale nie mniej ciekawą - poznajcie Grzegorza Szablę, Brand Managera w Ubisoft Polska. Czym się zajmuje de facto polski oddział? Jaki bastion się świetnie trzyma (mimo zeszłorocznych zapowiedzi Imperatora ;)? Dlaczego dyplomacja jest aż tak istotną umiejętnością dla niektórych? Zapraszam do lektury!

* * *

http://pliki.jaskiniabehemota.net/users/field/gszabla.jpg

Pytanie na rozgrzewkę - opowiedz nam coś o sobie, o swojej pracy. Ubisoft Polska to, mimo wszystko, mało znany oddział.

Moje oficjalne stanowisko to Brand Manager. W polskim oddziale firmy Ubisoft zajmuję się tytułami z tzw. grupy core - Assassin's Creed, Heroes, Far Cry, Splinter Cell i inne.

Czym zatem zajmuje się Ubisoft Polska? Jak powstał ten oddział? Ciężko wam było wystartować w naszym kraju?

Zajmujemy się dystrybucją i marketingiem na terenie Polski. Początki nie były łatwe ale dosyć szybko udało nam się pokonać przeciwności i stać się jednym z czołowych "graczy" na polskim rynku.

Jaką rolę pełni dla was seria Might & Magic? Jak oceniacie jej pozycję w Polsce?

M&M oraz Assassin's Creed to najważniejsze dla nas marki na terenie Polski. Obie cechuje niezwykła popularność, bogate i ciekawe uniwersum oraz co za tym idzie bardzo zaangażowana społeczność.

Co sądzicie o polskim rynku i polskich fanach? Czy w swojej kilkuletniej pracy na tym stanowisku widzisz jakieś zmiany zachodzące w polskich społecznościach i na polskim rynku gier komputerowych?

Wbrew powszechnie panującej opinii polski rynek nadal cechuje przewaga graczy pecetowych. Jest u nas bardzo wielu fanów strategii oraz RPG. Wprawdzie tendencja pokazuje znaczący wzrost popularności konsol jednak nie ma się czego obawiać, z całą pewnością jeszcze przez wiele lat pozostaniemy bastionem PC.

Jak Jaskinia Behemota wpasowuje się w ten nurt? A może się nie wpasowuje? ;)

Jaskinia jest jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań fanów M&M i jedyne co mogę powiedzieć to dzięki, że jesteście z nami. Dzięki, że tak silnie się angażujecie. Bardzo to doceniamy.

Ostatnie pytanie: gdybyś miał wybrać między armią czarnoksiężników i barbarzyńców, to którą byś poprowadził? Wolisz siłę, czy dyplomację? Ścieżkę łez czy krwi?

Zdecydowanie dyplomację! To jedyna dopuszczalna w moim zawodzie droga. Krew przelewam jedynie w Clash of Heroes. Jeśli chcecie się przekonać zapraszam na partię, mój nick GubiS_1977 :)

I, ponieważ Jaskinia Behemota obchodzi w tym roku swoje czternaste urodziny, czego chciałbyś życzyć nam i całej polskiej społeczności?

Kolejnych, co najmniej 100, lat i wielu kolejnych, znakomicie ocenianych tytułów z serii M&M!!

Komentarze

Nikt jeszcze się nie wypowiedział. Napisz pierwszy komentarz!

Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jeden archanioł wskrzesza do 100 punktów życia.