Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Ziemia i Powietrze

03 sierpnia 2011 / autor Sylath

Kolejny dzień, kolejny smok. Tym razem zapraszamy Was do zapoznania się z opisami Smoka Ziemi, Sylanny, oraz Smoka Powietrza, Ylatha.
Sylanna, Smok Ziemi]
Elfy], bezszelestni strażnicy lasów, umiłowały sobie Sylannę. Smok Ziemi jest najbardziej powściągliwym, powolnym i łagodnym spośród Smoków Żywiołów. Ziemia jest bezkonfliktowa i ostrożna – decyduje się działać jedynie po długim namyśle i analizie. Często pełni rolę rozjemcy w sporach pomiędzy rodzeństwem. Powiadają o niej, że jest strażnikiem Natury, który troszczy się o rośliny, zwierzęta i żyjące skały, które rosną „na jej plecach”. Jej gniew można wzbudzić jedynie bezczeszcząc jej święte gaje i kamienne kręgi. Do wyznawców Sylanny należą druidzi, gajowi, łowcy, farmerzy i hodowcy zwierząt, lecz także snycerze i rzeźbiarze. Jest patronem Elfów] (frakcja Sylwan).

Opis graficzny:] Sylanna jest najtęższym spośród Smoków Żywiołów. Jej cechy stanowią ucieleśnienie odporności i cichej determinacji. Jej grube szmaragdowe łuski są twarde niczym diament i zawsze są pokryte warstwą mchu, roślinami i drzewami. Sylanna nie posiada skrzydeł i stąpa na masywnych i krótkich łapach (żeby być bliżej ziemi). Rozwścieczona może tupać nimi, wywołując wstrząsy. Oddech Sylanny to chmura odłamków skalnych, które mogę rozszarpać przeciwnika na strzępy lub zmienić go w „marmurowy pomnik”.
Ylath, Smok Powietrza]
Ylath uczynił swoimi wybrańcami Ludzi], bowiem dostrzegł w nich iskrę ciekawości świata, którą on sam posiada. Młody i porywczy Smok Wiatru poszukuje niebezpiecznej wiedzy: o sztuce rzemiosła przekazywanej wśród ludzi z ojca na syna, czy o niezliczonych faktach o świecie, który obserwuje z oddali. Podróżuje wszędzie z wiatrem, ciesząc oczy i uszy wszystkim, co świat ma do zaoferowania. Wrodzona dociekliwość i intuicja sprawiają, że bez trudu poznaje prawdziwą naturę rzeczy, ale czynią go także niespokojnym i lekkomyślnym.
Ylath nigdy nie prosił by oddawano mu cześć. Jedyne przykazanie, jakie ofiarował swoim wyznawcom, nakazuje poznawać świat, uczyć się i cieszyć się życiem, ale co najważniejsze postępować tak jak uznają za słuszne, o ile będą szanować i czcić świat stworzony przez Smoki (fakt ten stanowi kluczową różnicę między Ylathem a Urgashem).
Jest patronem Ludzi] (najmłodszej spośród ras, bowiem jest najmłodszym ze Smoków), jednak w Świętym Imperium wyparł go kult jego starszego brata Elratha, Smoka Światła. Jednakże Ylath jest wciąż popularny pośród koczowniczych plemion barbarzyńców, które przemierzają otwarte tereny rozciągające się poza Imperium, oraz w federacji Wolnych Miast Południa. Wielbią go także podróżnicy, bardowie oraz szpiedzy, a także artyści, dworzanie, hulacy i złodzieje, a nawet niektórzy czarownicy (za sprawą jego olbrzymiej wiedzy o rzeczach tajemnych, ale i tendencji do przedstawiania najprostszych nawet faktów w zawiły i “hermetyczny” sposób).


Opis graficzny:] Ylath jest najmniejszym spośród Smoków Żywiołów. Jego cechy to uosobienie prędkości i zręczności. Pokrywają go delikatne srebrno złote łuski, a skrzydła, choć wydają się kruche, są dość mocne by wywoływać wichury. Oddech Ylatha to groźny piorun, który dosięga celu z niedoścignioną precyzją.

Komentarze

Nicolai
To dzisiaj nie Asha i Urgash? Dziwne, bo w Sieci można dorwać już ich zdjęcia.
Co do dzisiejszej pary to Sylanna jakoś średnio mi odpowiada, a Ylath mocno średnio, ale ujdzie.
Vandergahast
Sylanna wygląda jak kamień nerkowy :D
Nebirios
Smokowie!:)
Feanor
Podoba mi się obrazek (S)Ylatha, ale opis jego wyglądu już nie do końca. I też nie do końca pasuje do obrazka. Jego skrzydła powinny być właśnie wielkie i potężne, a nie wyglądające na kruche. Obrazek fajnie to oddaje, choć ciekaw jestem skali, w jakiej są te rysunki. Jeśli wszystkie w jednakowej, to... Malutki ten Ylath xD Wolę myśleć, że nie jest dużo mniejszy od pozostałych, a odpowiednio zmodyfikowano skalę, by zmieścić te wspaniałe skrzydła :)
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Zaklęcie Pogromca nie działa na Ogniste Ptaki oraz Feniksy.