Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Woda i Ogień

02 sierpnia 2011 / autor Sylath

Nowy dzień przyniósł nam informacje na temat kolejnych spośród Smoczych Bogów, stanowiących podstawę świata Ashan. Przyjrzyjmy się zatem Arkathowi oraz Shalassie, ucieleśnieniu dwóch przeciwstawnych żywiołów: ognia i wody.

Arkath, Smok Ognia

Pod władzą Arkatha jednoczą się Krasnoludy - ponurzy mistrzowie kuźni i ognia. Smok Ognia jest gwałtowny, porywczy i kłótliwy. Powiadają też, że jest samolubny, narwany i brutalny w boju, oraz że władają nim rządze i impulsy. Czczą go głównie awanturnicy, dla których życie to igranie z ogniem, lecz także ci, którzy jak kowale czynią ze swojego potu i krwi ofiarę dla płomieni. Arkath jest patronem Krasnoludów (frakcja Forteca).

http://pliki.jaskiniabehemota.net/h6/uploads/avg/arkath.jpg

Opis graficzny:
Arkath to największy spośród Smoków Żywiołów. Jest uosobieniem siły fizycznej, zaciekłości i pasji. Jego grube łuski są niczym lawa: piekielnie gorące i żarzące się złotem i czerwienią. Jego oddech to strumień płomieni, który spali wszystko, co napotka na swojej drodze. Arkath pozbawiony jest jednak skrzydeł i przyjmuje pozycję wyprostowaną (stojąc na tylnych łapach by zastraszyć swoich przeciwników).

Shalassa, Smok Wody

Shalassa zaludnia swe królestwo gadzimi Nagami, które mogą poruszać się tak w wodzie jak i na lądzie. Smok wody jest pokorny, cichy i tajemniczy. Jest spokojnym mistykiem, najmądrzejszym spośród Smoków, a jej wiedzę przewyższa jedynie wiedza jej siostry Malassy, Smoka Ciemności, bowiem jej podwodne królestwo obfituje w zapomnianą wiedzę i zaginione skarby. Zawsze ceni sobie dyplomację, wszechstronność i plastyczność. Jednak, jeśli zdecyduje się działać jest szybka i nieustraszona. Próżna jest nadzieja na zwycięstwo, kiedy walczy się z falami… Shalassa jest czczona przez marynarzy, rybaków i piratów, ale także przez wieszczów, pustelników i mędrców. Jest patronem Nag (frakcja Świątynia).

http://pliki.jaskiniabehemota.net/h6/uploads/avg/shalassa.jpg

Opis graficzny:
Shalassa posiada najwięcej gracji spośród wszystkich Smoków Żywiołów. Jej cechy są ucieleśnieniem spokoju i mądrości. Jej łuski tworzy harmonia jadeitowej zieleni i turkusowego błękitu. Shalassa pozbawiona jest skrzydeł, a zamiast łap posiada płetwy. Właściwie wygląda niczym wąż morski albo smok azjatycki. Oddech Shalassy może przyjąć formę fali, gejzeru wrzącej pary, albo mrożącej do kości śnieżycy.

Ponadto, jeżeli ktoś z Was nie ma jeszcze klucza do bety Heroes VI, to zapraszamy do udziału w konkursie Ubisoftu. Zasady są proste: każdy użytkownik Tweetera, który jako pierwszy danego dnia odpowie na pytanie związane z serią Mocy i Magii otrzyma klucz. Zapraszamy zatem do zabawy!

Komentarze

Filko
Niby jest napisane, że "jego oddech to strumień płomieni", a na grafice widac zwyczajny dymek (chodzi o Arkatha oczywiście).
Nicolai
Niby Arkath nie ma skrzydeł, a ja jednak je widzę.
Sylath
Niestety opis to jedno, a artwork to drugie. Prawdę powiedziawszy, Shalassa też nie może się poszczycić jadeitową zielenią na mój gust, ale na to już nic nie poradzę.
Mosqua
Ognisty smok -10 do produkcji papierosów.
Volkolak
Głowa Arkatha jest podobna do głowy Deathwing'a z WoW.
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

: