Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Zapowiedź King's Bounty: Nowe Światy

23 sierpnia 2010 / autor Arcymag Enleth

Od kilku dni dociekliwi mieszkańcy Jaskini Behemota zaobserwować mogli nietypowe zjawisko u wrót Pałacu Imperialnego - grupy opuszczających go wspólnie o wszelkich porach dnia i nocy, to znów powracających z odpowiedziami posłańców w całkowicie różnych barwach. Byli wśród nich wysłannicy sprzymierzonej Kwasowej Groty, sędziów na arenach Legend Heroes, World of Heroes oraz Hall of War a nawet emisariusze kompanii handlowej zwanej Cenegą. Dzisiejszego ranka zaś przybył powóz tej ostatniej, pod strażą i w eskorcie Pretorii. O czym rozmawiano, co przywieziono? Jakby w odpowiedzi na te pytania, zjawił się herold z pokaźnym afiszem i jął przybijać go do tablicy ogłoszeń...

Na premierę Heroes VI przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku, tymczasem zbliża się wrześniowe wydanie polskiej wersji King's Bounty: Nowe Światy, najnowszej odsłony gry dzielącej wspólną historię z serią Heroes of Might and Magic.

To jednak nie jedyna niespodzianka, a i ta nie będzie ostatnią - w ramach współpracy z Cenegą podjętej przez Jaskinię Behemota, Kwasową Grotę, Legendy Heroes, Hall of War i World of Heroes otrzymaliśmy kody promocyjne dające zniżkę w trwającej właśnie przedsprzedaży gry.

King's Bounty: Nowe Światy to dodatek do ostatniej części serii, King's Bounty: Wojownicza Księżniczka. Najważniejszą nowością ma być edytor map i kampanii, nieobecny w poprzednich wydaniach. Oprócz tego, zapowiadane są dwie nowe kampanie (Mistrz Areny oraz Obrońca Korony), liczne rozszerzenia do oryginalnej kampanii Wojowniczej Księżniczki, znane pod wspólną nazwą jako Marsz Orków i wiele drobnych nowości. Podsumowując je w liczbach, mówimy o siedmiu nowych przygodach, siedemdziesięciu przedmiotach, pięćdziesięciu umiejętnościach oraz trzynastu czarach.

Słowami wydawcy, "King's Bounty: Nowe Światy jest odpowiedzią na liczne prośby fanów, którzy marzyli o pełnym edytorze gry z możliwością tworzenia całych kampanii! Dzięki rozbudowanemu edytorowi gracze będą mogli zbudować swoje własne King's Bounty i stworzyć nową legendę! Poza edytorem gry najnowsza produkcja ze świata King`s Bounty zawierać będzie dwie nowe kampanie (Mistrz Areny i Obrońca Korony), pełną wersję gry King's Bounty: Wojownicza Księżniczka wraz z potężnym dodatkiem Marsz Orków rozszerzającym rozgrywkę, mnóstwo nowych przygód, przedmiotów, czarów i potworów.. Podobnie jak we wcześniejszych grach z serii King's Bounty - gracze będą mieli okazję konfrontacji z dziesiątkami nowych przeciwników. Nowe umiejętności jak również latające wierzchowce będą nieocenione w walce z hordami atakującymi królestwo bohatera. Księżniczce towarzyszyć będzie jej oswojony smok który na początku jest mały lecz rozwija się wraz ze wzrostem umiejętności gracza, aż staje się bardzo cennym sprzymierzeńcem. Smok zrobi wszystko by bronić księżniczki podczas bitwy, zaczynając od prostych ataków a na zionięciu ogniem i przywoływaniu wulkanów kończąc."

Nowe Światy mają być dostępne w dwóch wersjach - w zestawie z Wojowniczą Księżniczką, oraz jako sam dodatek, dla posiadaczy podstawowej wersji gry.

http://www.acidcave.net/img/kb_screen1.gif

http://www.acidcave.net/img/kb_screen3.gif

http://www.acidcave.net/img/kb_screen4.gif

http://www.acidcave.net/img/kb_screen5.gif

http://www.acidcave.net/img/kb_screen8.gif

Komentarze

Mathias
O, Jaskinia też zaczęła współpracę z Cenegą? Moje forum - Tajemnice Antagarichu - też ją prowadzi od jakiegoś czasu. Gra zapowiada się rzeczywiście ciekawie. No i teraz mamy korzyść z korzystania ze stron internetowych: już w sumie 5 portali o HoM&M otrzymało kody promocyjne :). Jedni wcześniej, drudzy dziś. Fajnie! <OK>
Hubertus
Bardzo fajnie, miło że Cenega nie zapomina o fanach zrzeszonych w największych serwisach w Polsce. To dobry znak.
Vandergahast
hmm, to może wreszcie się skuszę na KB :]
Nebirios
Niespodziewanka dla Neba:)!
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Magiczne Lustro nie odbija czarów rzucanych przez Czarodziejskie Smoki.