Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Krótkie podsumowanie roku 2007

02 stycznia 2008 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Rok 2007 już za nami. W trakcie tych 365 dni pojawiło się sporo informacji o sadze HoMM i MM, które bardzo dokładnie opisał [[ Acid Dragon]] w swojej Kwasowej Grocie. Ja chciałbym podsumować miniony rok, pod kątem zmian w Jaskini - czego udało się nam dokonać, a czego nie.

Największym sukcesem w roku 2007 jest niewątpliwie zmiana strony głównej. Nie byłoby to możliwe bez pomocy Agaty Haras z Laboratorium Sztuki Pi.

Niemniej ważnym wydarzeniem był Konwent miłośników serii HoMM oraz Fantasy, który nie mógłby się odbyć bez zaangażowania [[ Codhringhera]], [[ Islingtona]], [[ Morgrafa]] i [[ Vandergahasta]], czyli [[ Komitetu Organizacyjnego Konwentu]].

W minionym roku uruchomiono również kilka serwisów:
- Heroesland
- Mistyczne Obrazy
- Jaskiniowcy, będący zamiennikiem Mieszkańców, Grup i Poczty
- Przewodnik po Jaskini

Również Imperium nie uniknęło zmian - pojawiło się kilka usprawnień, kilka istniejących zostało poprawionych. O wszystkim skrupulatnie informował Herold

Jednak ostatnie 12 miesięcy przyniosło też kilka porażek.
Do największych zaliczam brak zmian w [[ Krypcie Map]], Akademii Wojennej oraz serwisie Heroes V. Również dawno zapowiadany Leksykon nie ujrzał światła dziennego, w Heroeslandzie nadal nie wszystkie lokacje działają, a zmiany w serwisie Heroes III ciągle pozostają w sferze planów.

Boli także zauważalna stagnacja w Osadzie i Imperium oraz brak zainteresowania Zagadkami Mędrców.

Nie da się również ukryć, że ekipa zajmująca się rozwojem Jaskini stale się zmniejsza - dotychczasowi redaktorzy rezygnują z prac nad serwisami, zaś nowi mieszkańcy nie chcą przejąć pałeczki.

Mam nadzieję, że ten rok będzie jeszcze lepszy niż poprzedni. Planów jest sporo - najbliższe miesiące mijać będą pod znakiem prac nad Akademią Wojenną, [[ Kryptą Map]] i Heroes V. Jednak najważniejszym wydarzeniem roku 2008 będzie podwójny jubileusz - 5-ty Konwent oraz 10-lecie Jaskini Behemota!

Zachęcam do interesowania się rozwojem wortalu - wszak jesteśmy tu po to, aby każdy fan sagii HoMM i MM oraz fantasy mógł znaleźć coś dla siebie!

Ku chwale Jaskini!

Komentarze

Nikt jeszcze się nie wypowiedział. Napisz pierwszy komentarz!

Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: W sakwie mieszczą się maksymalnie 64 artefakty.