Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Astrologowie ogłaszają: Populacja dostarczonych przesyłek zwiększa się!

03 czerwca 2024 / autor Saruman

Podczas gdy ostatnie partie zamówień są dostarczane do graczy (mowa o wersji w czterech językach „podstawowych”) prace w Archon Studio nie ustają. W ostatnich tygodniach twórcy ujawnili kilka grafik przedstawiających bohaterów Wrót Żywiołów: Ciele, Erdamona, Monere, a także Twierdzy: Gundulę, Yoga, Shivę i oczywiście Crag Hacka. Zaprezentowano też projekty figurek Behemota oraz jednego z bohaterów Twierdzy.


Pierwsze próby rozgrywek zaowocowały wieloma ciekawymi inicjatywami ze strony fanów. Jedną z nich jest fanowska edycja zeszytu reguł gry. Tak zwana Fanowska Księga Zasad powstała jako projekt kolaboracyjny na Github i ma na celu doprecyzować reguły gry i ich spójną interpretację aby rozwiać wątpliwości. Zamieszczamy ją w dziale Download. Jest to nowy projekt, który może ulegać jeszcze zmianom (w odpowiedzi na dodatkowe wątpliwości zgłaszane przez fanów). Dlatego podajemy też link do źródła. Dokument ten ma oficjalne poparcie wydawcy.

Część graczy zwróciła uwagę na uciążliwość związaną z przechowywaniem i długim przygotowaniem gry przy zawartości z różnych pudełek. Jeden z fanów zaproponował osobne pudełka dla przechowywania osobno figurek (które nie są konieczne do rozgrywki z wyjątkiem bohaterów) i osobną wkładkę na wszystkie karty i papierowe tokeny do wydruku 3D. Wkładka ta jest dopasowana do pudełka z gry podstawowej. Pliki STL są dostępne w linku Wkładka "all in one" do pudełka "Base Game". Inna osoba zaprezentowała podkładkę z wgłębieniami na planszetki, karty i tokeny pozwalające przyspieszyć rozłożenie kart dla pojedynczego gracza. Link tutaj.

Ciekawą inicjatywą jest też odtwarzacz muzyki z Heroes III w postaci aplikacji internetowej i komórkowej. W założeniu odtwarzacz autorstwa niejakiego Piotrka ma towarzyszyć grze w planszówkę – bez konieczności tworzenia playlisty i z możliwością kontroli przy wygaszonym ekranie oraz intuicyjnym, prostym menu. Zmiana muzyki z terenu/zamku na muzykę bitewną jednym klikiem pozwala poczuć klimat znany z gry PC. Wszystko to bez potrzeby tworzenia playlisty, a także z możliwością odtwarzania w trybie offline. Odtwarzacz jest dostępny w kilku wersjach językowych z czego francuską i niemiecką przygotowała Jaskinia Behemota.

Na koniec dodajmy, że podstawowa wersja gry jest już dostępna w przedsprzedaży w sklepach online jak rebel, gry bez prądu i innych.

Komentarze

Nikt jeszcze się nie wypowiedział. Napisz pierwszy komentarz!

Zaloguj się aby skomentować nowinę!

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.