Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Pełnoletność Heroes V i finały rozgrywek!

27 maja 2024 / Heroes V / autor Dagon

Dnia 16. maja 2006 roku, Heroes of Might & Magic V obchodziło dzień swojej premiery, co oznacza, że kilka dni temu tytuł ten obchodził swoje 18. urodziny. Polska premiera nastąpiła nieco później, gdyż dopiero 8. czerwca. Tych dat wyczekiwali wszyscy fani Heroesów w naszym kraju, czego dowodem był rekord otwarcia, a mianowicie najlepsza sprzedaż danej gry tuż po premierze. Liczne akcje promocyjne oraz kolekcjonerskie wydanie zachęcały do zakupu i nawet postronne osoby zdawały się kojarzyć coś więcej w tym temacie. Dla wielu jest to tytuł, który sprowadził najwięcej kontrowersji, dla innych najlepsza część serii. Nie ulega jednak wątpliwości, że Heroes V było nowym rozdziałem w dotychczasowej historii marki.

Tuż po premierze fora internetowe wrzały, zarówno od opinii krytycznych jak i entuzjastycznych. Również i nasze forum przeżywało w tym czasie istne pandemonium w dyskusjach, czego nie udało się już powtórzyć żadnej kolejnej części. Dlaczego? Twórcy zdecydowali się na wprowadzenie wielu usprawnień bądź zmian, które niekoniecznie zostały ciepło przyjęte, inne były bezdyskusyjnym krokiem naprzód; natomiast kolejne części nie były już tak odważne w swoich rozwiązaniach. I tak już zostało, że skrajne opinie dotyczące Heroes V do dziś budzą emocje i napędzają niejedną dyskusję.

O wadach i zaletach można mówić wiele, jednak faktem jest, że Heroes V niezmiennie pozostaje najpopularniejszą częścią serii, zaraz za H3, czego potwierdzeniem niech będzie druga młodość potyczek on-line w ostatnich miesiącach w tym min. naszego rodzimego trybu Arena.
To właśnie w najbliższych dniach rozegrane zostaną półfinały i finał TOP 20, II. sezonu rankingowego społeczności Tavern of Ashan (Discord), w którym same tylko zaraportowane potyczki przekroczyły w ciągu niecałych 4ech miesięcy liczbę 7000. Część rozgrywek finałowych można śledzić na żywo na platformie YouTube. Natomiast sezon III wystartował niezależnie od finałów, a wisienką na torcie ma być coroczny turniej Ashan Arena, którego 3. edycja ma wystartować w sierpniu. Jest więc czas na przypomnienie sobie mechanik i do boju!

Jak widać Heroes V żyje i ma się przyzwoicie, a nawet całkiem nieźle i życzmy jej jak najlepiej, gdyż nie zanosi się abyśmy mieli w najbliższej przyszłości otrzymać nową część sagi.

Komentarze

Athrty
Heroes 5 w wersji Tribe Of The East to jedna z lepszych rzeczy w całej serii :) Heroes III SOD i WOG, Heroes 7 wraz z obecnym dodatkiem Heroes 7.5. Dalej mega wciągająca rozgrywka. Po tylu latach.
Zaloguj się aby skomentować nowinę!

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.