Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

25-lecie Heroes III

28 lutego 2024 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Trzecia część Heroes of Might & Magic świętuje dziś swoje ćwierćwiecze. Dokładnie 28 lutego 1999 roku w Stanach Zjednoczonych miała miejsce premiera Odrodzenia Erathii. Dla wielu z nas narodziła się wtedy legenda, która po dziś dzień zajmuje specjalne miejsce na niejednym PCcie bądź laptopie. Nierzadko nazywana "strategią wszechczasów", gra skradła serce niejednego nastolatka, który teraz, po latach, ową miłość - jak czytamy po różnorakich forach i platformach dyskusyjnych - czasem zaszczepia u swoich latorośli.

Pomimo upływu czasu, Heroes III zdaje się starzeć jak dobre wino, którego lampkę niekiedy popijamy wieczorami, relaksując się przy niezwykle miodnej rozgrywce okraszonej wpadającą w ucho ścieżką dźwiękową. Żadna odsłona cyklu nie zaskarbiła sobie tylu fanów, a dzięki ich zaangażowaniu w różnorakie projekty i modyfikacje - w mniejszym lub większym stopniu - wciąż nie traci popularności.

Z tej wyjątkowej okazji życzymy sobie i Wam, byśmy wszyscy pielęgnowali sentyment do tych miłych wspomnień związanych z Heroes. Życzymy drugich 25 lat popularności i trwania legendy, która w jakimś stopniu zdefiniowała gatunek gier strategicznych.

Wszystkiego najlepszego, Heroes of Might and Magic III!

Komentarze

TheAzureDragon
25 lat razem❤️ Heroes III to inny wymiar życia!
ToWeRH3
Cieplej się zrobiło na serduszku, że to już tyle lat razem. Mało co wzbudza we mnie tak pozytywne wspomnienia i nostalgię lat minionych, jak HoM&M3 (i prezentowany tu ekran startowy). Oby dane nam było ujrzeć 30stą, 40stą, a może nawet i 50tą rocznicę razem!
Architectus
Wybitnie dobrana grafika do poruszająco napisanej nowiny z zastosowaniem poloru!
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Wszystkie zamki poza Inferno posiadają układankę złożoną z 48 puzzli. Inferno ma ich 49.