Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Heroes III Board game na Konwencie!

08 sierpnia 2023 / autor Włodarz Hellburn

Wszystkich wybierających się na tegoroczny Konwent Jaskini Behemota informujemy o planowanej wizycie wysłannika Archon Studio. W najbliższą sobotę, 12 sierpnia, w domu studenckim "Jodełka" w Rogowie, przez cały dzień będzie można zobaczyć oraz zagrać w nadchodzącą grę planszową Heroes III. Przetestować będzie można wersję podstawową oraz dodatek "Battlefield" z figurkami. To również niezła okazja, by "przy hirołsach" poznać stałych bywalców naszego wortalu. Zapraszamy!

http://heroes.net.pl/uploaded/news-calendar/2023/homm%20kafel%201x1%20-%20bigbox.jpg

Ponadto, ostatecznie ustalono wymiary Big Boxa (dla przypomnienia: pełnej, kompletnej wersji planszówki z wszystkimi możliwymi dodatkami) na 50 cm długości, 32 cm szerokości i 20 cm wysokości. Wymiary wykraczające ponad standard jaki możemy spotkać przy innych grach planszowych podyktowany jest przede wszystkim ilością figurek jednostek.

Z ostatniego video update'u na kanale Youtube dowiedzieliśmy się nieco na temat wewnętrznej budowy. Na samym dole pudełka znajdzie się tacka na tokeny, kafelki terenu. Obok będzie miejsce na karty rozwoju bohaterów i miast. Wyżej będzie tacka z wytłoczeniami na karty, a obok na wszystkie zeszyty misji i instrukcje. Wreszcie na samej górze będzie dużo pustej przestrzeni na miniatury. Samo pudełko będzie miało złote nadruki z głowami jednostek siódmego poziomu na ciemnym eleganckim tle.

Drugą ważną wiadomością jest przypomnienie o konieczności sfinalizowania swojego zamówienia na Pledge Managerze przed końcem tego miesiąca (to jest sierpnia) jeżeli chcemy otrzymać grę w pierwszej turze a więc w grudniu tego roku. Dotyczy to wersji: polskiej, angielskiej, niemieckiej i francuskiej. To bardzo ważne gdyż ostateczne zamknięcie Pledge Managera ma nastąpić w październiku. Jeśli jednak nie sfinalizujemy zamówienia do końca sierpnia otrzymamy grę dopiero w lipcu przyszłego roku, razem z wersjami językowymi: czeską, szwedzką i hiszpańską. Wydaje się, że teraz po ujawnieniu szczegółów na temat przechowywania w pudełku całościowym jest czas na ostateczną decyzję o ewentualnym powiększeniu naszego zamówienia.

Komentarze

Andruids
Ale numer. Zastanawiałem się właśnie, czy coś takiego będzie organizowane.
Architectus
Zgadzam się, to miła niespodzianka.
Saruman
Super Nowina! Mam nadzieję że testerzy podzielą się swoimi wrażeniami z gry w odpowiednim wątku. Pozdrawiam Konwent !!

Najnowszy stream z unboxingiem podstawki i dodatków:
https://www.youtube.com/watch?v=Ge0YJ1qgEc4
Vandergahast
Grałem zarówno Nekropolią jak i Rampartem i oboma grało się wyśmienicie
Andruids
Ja spróbowałem tylko uproszczonego dodatku Battlefield. Superowy, i prawdopodobnie będzie to mój ulubiony sposób grania. Prawie 1:1 jak walka w H3.
Thanathos
Grałem tylko Battlefield. Wygląda przyjemnie, gra się przyjemnie. Problemy z balansem w trakcie zmian (tak patrzę na was gorgony). Zauważyłem szczegolną potęgę wysokopoziomowych tanków. Ostatecznie z pewnością projekt będę obserwował i z przyjemnością zagram.
McGregor
Było parę niedociągnięć jeśli chodzi o zasady gry.
Np. po czasie okazało się, że w Battlefield pełna strzała powinna być do 8 rzędu, a nie do 6.
Trochę razi bezcelowość strzału takich Gremlinów w Hydry np.
Nawet na pełnym szczęściu nie mają szans nic im zrobić.
Saruman
Dzięki za wasze refleksje. Właśnie zfinalizowałem zakup!!! +1000 to excitement!
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Trująca Chmura, zdolność Arcylisza, nie działa na nieumarłych, żywiołaki, golemy oraz gargulce.