Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Heroes Chronicles pod HDmoda, całkowicie po polsku!

13 grudnia 2020 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Spolszczenie do Horn of the Abyss to nie jedyny aktywny projekt lokalizacyjny ostatniego czasu. Niedawno bowiem światło dzienne ujrzało całkowite] i rozszerzone spolszczenie Heroes Chronicles], które - co najważniejsze - jest w pełni kompatybilne z HDmodem].
Kroniki Heroes przedstawiające przygody Nieśmiertelnego Bohatera Tarnuma to pakiet 8 dodatkowych kampanii, z których tylko 4 zostały oficjalnie przetłumaczone na język polski. Fani postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i przetłumaczyli pozostałe 4 kampanie, jednakże nigdy (aż do teraz) nie doszło do pełnej polonizacji (wraz z menu głównym oraz filmami wprowadzającymi).
Użytkownik Kwasowej Groty o pseudonimie VIP postanowił zmienić ten stan rzeczy i przy pomocy kilku innych osób stworzył paczkę polonizacyjną, która oferuje:
◻️ Rzeczone 4 oficjalnie przetłumaczone pliki kampanii oraz 4 pliki zlokalizowane przez fanów
◻️ Pełna polonizacja menu głównego dla każdej z Kronik
◻️ Lektor dla filmów wprowadzających czterech Kronik: Ognistego Księżyca, Drzewa Życia, Buntu Władców Bestii, Miecza Mrozu
◻️ Wersje rozszerzone ("ulepszone", o większym poziomie trudności) dla każdej z Kronik autorstwa znanego mapmakera Begrezena
◻️ Fanowską kampanię-kronikę "Chwała Wojny".
◻️ Alternatywne Menu główne dla Kronik: Szarża Smoków i Wojownicy Pustkowi
◻️ Minilauncher, który pozwala na wygodne i szybkie operowanie wersjami Kronik
◻️ Całkowitą kompatybilność z HDmodem]
Paczka polonizacyjna póki co pozostaje w fazie BETA, a projekt jest wciąż rozwijany, szlifowany i ulepszany.
Spolszczenie najlepiej instalować na polskiej wersji językowej Heroes 3 Complete/Złotej Edycji wraz z zainstalowanym HDmodem. Niezbędne jest również posiadanie na dysku zwykłych Kronik (np. zakupionych na GOG.com).
Po aktualizacjach HDmoda warto kliknąć w ikonę układanki, które naprawia i dodaje pewne funkcjonalności.
Pobierz Heroes Kroniki - Wszystkie Rozdziały v2.5.4 BETA
Film - instrukcja instalacji
Mini FAQ:
◻️ Jak to zainstalować?
Sugerowana kolejność instalacji:
1. Heroes 3 Complete W WERSJI POLSKIEJ / Złota Edycja
2. HotA 1.6.1 lub HDmod
3. Kroniki 2.5 BETA
4. Aktualizacja HDmoda
◻️ Fanowska Kronika "Chwała Wojny" nie działa! Jak to naprawić?
Ustaw dla pliku "Chwała wojny.exe" zgodność z Windows XP Service Pack 3
◻️ Spolszczone Kroniki nie chcą się uruchomić! Co robię nie tak?
Upewnij się, że zainstalowałeś/aś je na polskiej wersji językowej Heroes Complete lub Złotej Edycji.
Pomóc może również cofnięcie ostatniej aktualizacji HDmoda oraz ponowna aktualizacja.
Zalecane jest uruchamianie Kronik poprzez Minilaunchera!

Komentarze

Szajerem po rynnie
Fajna ta Chwała Wojny? Ktoś grał?
Szajerem po rynnie
No i czy działa ona na klasycznym SoD-ie czy na WoG-u? Bo widzę, że jej angielska wersja była przeznaczona na modyfikację Hero of Light, czyli opartą na WoG-u.

Dobrze by też było dać do niej osobny link. Nie chce mi się pobierać wszystkich kronik tylko po to, żeby sprawdzić jedną, fanowską.
Baronus
To nie jest tylko jedna nowa a 8 starych. Sa wersje ulepszone! Nie mysl ze jak grales juz w te 8 to juz te sa niepotrzebne. To nie jest to samo co było dotąd! Tu masz nową zawartość.
KarloB1990
No to teraz jeszcze niech pojawią się kampanie z RoE, AB i SoD pod HotA i znowu będą ogrywane.
JasioCebulak
Hej! Podczas próby odpalenia z Mini_Launchera, wyskakuje mi blad: Resource Manager::GetText could not find the "text" resource"campbttn.txt".

Moge odpalic kampanie przez HD launcher, ale nie maja wszystkich dodatków typowych dla hd moda (nie wiem ilu przeciwnikow zabije, nie ma pokazanej kolejnosci poruszania sie poszczegolnych jednostek podczas walki itp).

Ktos wie jak to naprawic? Dziex!
VI-P
Jeśli zainstalowano/uruchomiono kroniki na wersji ANGIELSKIEJ H3 COMPLETE. To wystarczy zduplikować plik wykonywalny Heroes3.exe w głównym katalogu gry i nazwać go H3blade.exe (zostanie to załatane w przyszłej aktualizacji).
VI-P
Polecam również kliknąć obrazek "układanki" w Launcherze Kronik w celu poprawy i dodania niektórych funkcji m.in. w 9 kronice (też postaram się to zautomatyzować w przyszłości). Oczywiście po aktualizacji HDMODa.
Shidx
Siemano, mam pytanko ponieważ kupiłem sobie H Chronicles i chciałem zainstalować sobie wls to wasze spolszczenie, ale wyskakuje mi błąd, a mianowicie, iż plik nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. Domyślam się, że to z powodu oprogramowania (lecę teraz na XP SP3), lecz jak próbuję ustawić zgodność jak pisaliscie wyżej, to takowej nie mam do wyboru. Po tym wstępie moje pytanko czy da się to jakoś obejść? Czy muszę czekać na nową wersję waszej paczki, na którą (być może) dacie wersje na Win XP. HDmod działa mi normalnie, tak samo jak HOTA, więc jeżeli paczka jest robiona na tych samych zgodnościach, to nie wiem gdzie leży problem - dlatego liczę na pomoc.
VI-P
Jeśli chodzi o zgodność to dotyczy to pliku wykonywalnego 9 kroniki "Chwała Wojny" ze względów operowania na silniku Ery. Cały czas projekt jest jak najbardziej rozwijany i szlifowany ;)! Tak jak sam pisałeś Twój problem dotyczy systemu. Instalator operuje na nowszej wersji środowiska. Przetestuje starszą wersje środowiska, która wspierała starsze systemy, a co za tym idzie postaram się to załatać jeszcze przed świętami pn/wt :P. Bardzo bym prosił, aby wszystkie problemy/pytania zgłaszać w temacie na kwasowej grocie :). Będzie mi łatwiej je odnaleźć ;).
PablitoIksralos13
Witam, mam wersje płytkową H3 complete i kroniki od GOG-a, przy pierwszej próbie instalacji, aplikacja przy próbie całościowej instalacji pokazała komunikat (nie wykryto kronik), więc rozpocząłem instalacje pojedyńczą, niestety po instalacji żadna z kronik nie chciała się uruchomić ani przez pobraną modyfikację, ani przez HD MOD-a. Niestety odinstalowanie rozszerzenia usunęło pliki podstawki więc, musiałem instalować wszystko od nowa.

Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tych kłopotów? kroniki zainstalowałem w osobnym folderze, ale skoro wykrywa je instalacja pojedyńcza, to dlaczego nie całościowa?
VI-P
Większość problemów o których mówisz zostały już załatane w najnowszej wersji :). Pomaga "Cofnij ostatnią aktualizacje" w HDMOD i nowa aktualizacja :P.
Degie
Mam pytanie, czy w przypadku gdy zakupiłem kroniki w wersji polskiej na płycie i mam jedynie pierwsze cztery kampanie, to czy dałoby się jakąś łatką dodać te kolejne 4 ? Czy jestem zmuszony ponownie kupić Chronicles, tyle że w wersji angielskiej ?
VI-P
Właśnie z wczoraj na dzisiaj w nocy pojawiła się aktualizacja 2.5.4, która wprowadza m.in. wsparcie dla płyt :). Z tego względu, że dwie kroniki (Drzewo Życia, Ognisty Księżyc) były udostępnione za darmo do pobrania przez NWC (https://www.chronicles.acidcave.net/inne.html) nie są brane pod uwagę podczas sprawdzenia, zaś pozostałe tak.
KarloB1990
Hmm, tylko z ciekawości, bo teraz sobie pogrywam i przypominam.
W kampanii Władcy Żywiołów została zmieniona kolejność misji? Bo o ile dobrze pamiętam, w oryginale chyba misja "na wodzie" była jako 3-cia, a tutaj nagle jako trzecia odpaliła mi się pierwsza z misji w świecie ognia?
Może pytanie śmieszne, ale chciałbym tylko wiedzieć, czy ktoś też miał taką zmianę (to będzie dla mnie wystarczająca odpowiedź, że to świadomie wprowadzona zmiana z Ulepszonej wersji).
VI-P
Tak, świadome ;). Tylko w Ulepszonej wersji.
KarloB1990
OK, dzięki za odpowiedź.
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Co tydzień liczba jednostek neutralnych na planszy zwiększa się o 10%.