Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

MapMaker Akademii Wojny 2022

07 czerwca 2022 / autor Architectus

Zaprzyjaźniony serwis Akademia Wojny rozpoczął piątą edycję konkursu Map Maker AW, który ma za zadanie wyłonić najlepszego w 2022 roku twórcę scenariuszy do gry Heroes of Might and Magic 3.

Zarejestrowani użytkownicy na portalu Akademia Wojny, po zapoznaniu się z regulaminem mogą uczestniczyć w dwóch etapach tego wydarzenia. Pierwszy przeznaczony jest na kreślenie i wysyłanie dzieł (od 4 czerwca do 30 listopada), zaś drugi dotyczy ich oceniania (do 31 grudnia).

Dla przesyłania stworzonej mapy dowolnej, w granicach zasad serwisu, Akademia przygotowała formularz, w którym widnieje do zaznaczenia opcja mapy konkursowej.

Recenzowanie scenariuszy składa się z przyznawania not 1-5 z połówkami) i opisowego uzasadnienia oceny z podanymi argumentami tłumaczącymi ich wybór oraz wskazówkami dla autora co powinien zmienić na mapie, aby otrzymać najwyższy stopień ze skali.

Zachęcamy do udziału.

Komentarze

ToWeRH3
A dlaczego my nie organizujemy takiego konkursu?
Pamiętam poprzednie edycje na Akademii i cieszyły się mega dużym powodzeniem. Odzew graczy był spory, ludzie się cieszyli że mają w co grać, no i ruch na stronie od razu był większy.
Więc? Czemu nie my?
Architectus
To szlachetne, że wyrażasz troskę o Jaskinię. Ze swojej strony mówiąc, we własnym planie działania nie przewidziałem atrakcji jaką jest konkurs kartografów, ponieważ jedyny edytor z gier o bohaterach miecza i magii, w którym się orientuję, pochodzi z części trzeciej, a wobec tej byłem otwarty na pole skutecznego organizowania wydarzeń przez Akademię Wojny. Minionej zimy, mimo braku możności szybkiego zagrania w szóstego Herosa, zastanawiałem się nad konceptem poznania edytora do tej produkcji, co przy Twej inspirującej wypowiedzi ciekawie kształtuje wersję konkursu dla innej części. Jak szeroko, pod względem doboru tytułów, widzisz motyw Jaskiniowego konkursu twórców map? Na ile sił się czujesz, by pełnić rolę współprowadzącego takie igrzyska? Bądź zdrów.
ToWeRH3
Jak szeroko? A po co się ograniczać! Można zrobić konkurs dla twórców "dwójki", "trójki", "czwórki", "piątki"... tylko nasza fantazja nas ogranicza ;D
Czy czuję się na siłach? Mam czas, znajomość map i edytora (zwłaszcza "trójki"). Mógłbym pomóc jako 'moderator' i 'sędzia' w konkursie. Nawet wysilić się na pisanie tekstów/newsów na stronę. Trochę za to słabo u mnie ze znajomością informatyczną, więc na pewno bym potrzebował pomocy ze stroną techniczną.
Architectus
Brzmi przednio! Cieszę się widząc Twój zapał! Konkurs uwzględniający kilka części Herosa - z początkiem podczas jesieni - mógłby wpasować się w potrzeby tych osób, które pragną sprawdzić mapowe umiejętności w innym okresie czasu niż zaoferowany przez Akademię. Z aktywnych Jaskiniowców, na rzucaniu czarów (informatyce) zna się Crazy, zatem śmiało możesz przygotować tekst nowiny wraz z pomysłami na dekoracje i wysłać mu treść wieści Jaskiniową pocztą. Jakie pytania nasuwają Ci się przy rozważaniach o kształtowaniu scenariuszowych zawodów?
ToWeRH3
@Architectus
Zajrzyj na pw. Wiadomość Ci wysłałem.
Architectus
Słusznie! Dziękuję Ci. Przesłałem Tobie listowną odpowiedź.
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Bitwy toczone w opuszczonej kopalni, kryształowej groty i kopalni złota są zawsze na terenie podziemi.