Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Dary z Krypty Map

06 stycznia 2020 / autor Tabris

Dział Heroes II zasiliły następujące scenariusze, z czego wersji pierwotnej gry pochodzą:
Troll Trails - zaczynamy z Feniksem, a naszym celem jest pozbycie się z tego niewielkiego zakątka Trolli.
Wizard Pact - Grupa silnych czarodziejów z wysepek otaczających kontynent zamierza go podbić, ale będą musieli to zrobić po trupach nekromantów.
Z wersji Price of Loyalty pochodzą:
The Cabal - biedny nekromanta atakowany jest przez złowrogich paladynów. Aby pokonać żywych będzie musiał oswobodzić swych kamratów uwięzionych przez przeciwników.
Brothers of Troy - uważnie należy wybrać swą pozycję startową. Scenariusz średni rozmiarem, ale nie poziomem trudności!
Abode the Evil - trudna mapa, być może będzie warto przed rozegraniem zapoznać z załączonymi do niej wskazówkami.
Abjudication - ucieknij ze swego początkowego zamku, aby potem do niego wrócić z odpowiednio większą armią i doświadczeniem.
~~~
Najwięcej map jest zarówno dodawanych jak i pobieranych do działu Heroes III. Jeśli się chce zagrać w mapy z części oryginalnej – Restoration of Erathia warto spojrzeć na jeden z tych pradawnych scenariuszy.
3 zamki - Naszym celem jest odzyskanie księżniczki. Mapa średniego rozmiaru, ale autorstwa legendarnego Gutka, zatem czekające nas wyzwania na mapie są olbrzymie.
Atak na IM Group - Guinea znany jest głównie ze swej ekskretymentalnej twórczości, ale wykonał też scenariusz. Musimy w nim za pomocą tylko i jedynie behemotów dostać się do siedziby wrogów i pokonać ich w niezwykle szlachetnym celu
Batory pod Pskowem - duży scenariusz historyczny, w którym mężny król musi pokonać licznych wrogów, przede wszystkim tych ze wschodu.
SoD:
Abbotsbury - niewielki scenariusz, w którym jako jeden z sześciu graczy rywalizujemy o zajęcie tytułowej miejscowości. Istnieje też wersja tej mapy z sojuszem
Potyczka v. 1.0 - opis tej mapy jest zawarty w nazwie. Mała, dwóch graczy, niewiele zasobów, ograniczone ulepszanie jednostek, zablokowane wszystko co zdaniem autora psułoby balans.
Siekając Trupy - na małym obszarze istnieje stanowczo zbyt dużo nieumarłych, większość z nich w podziemiach. Naszym celem jest ich rozsiekać.
Skarb Ojca Wszechrzeczy - Duży wyspowy scenariusz. Celem szóstki graczy są Skrzydła Anioła położone w centrum.
Masakra - Zwykły scenariusz do gry Multi dla trójki graczy, którzy mogą zdecydować gdzie chcą się skonfrontować.
Niebiańskie Morze - Bardzo duża mapa dla kompletu graczy. Zamiast płynąć po wodzie, robimy to w chmurach. Istnieje wersja tej mapy z sojuszami.
Władca Pierścieni - możliwość przeniesienia się do Śródziemia. Tym razem nie musimy współpracować z innymi graczami. Plusem są specjalnie zmodyfikowani bohaterowie.
Lekcja Oszczędności - Scenariusz, w którym zwycięstwo odnosi się budując w mieście Graverstone zamek i ratusz, a nie pokonując wrogów. Należy jednak zrobić to w przeciągu pół roku, ze względu na niewiele kopalni należy też uważnie gromadzić zasoby.
Invasion of Vampires - przyjdzie nam skonfrontować się z hordami wampirów. Oprócz tego zagrożenie przyniosą nie tylko umarli, ale też pogrzebani.
Podzielony Świat - bardzo duży teren mapy podzielony został w siatkę krain połączonym portalami. Aby wygrać każdy z ósemki graczy musi uważnie się nimi posługiwać.
Vortex Anomaly - Europa w okresie wczesnego średniowiecza. Tylko jeden z ósemki władców będzie mógł zostać jej zjednoczycielem.
Bagienna wojna - średni scenariusz w całości pokryty bagnem – może poza podziemiami. Nie dysponujemy zbyt wielkimi ilościami złota. Istnieje wersja tej mapy z sojuszami.
Joined Lands - Duża mapa dla czwórki graczy ludzkich, którzy w swych strefach startowych znajdą obfitość surowców, siedlisk i artefaktów.
Misiu - Bardzo duża mapa dla ósemki graczy, przeznaczona do gry wieloosobowej. Zapewnia możliwość zebrania olbrzymiej armii i stoczenia pięknych bitew.
Last war - Bardzo duży scenariusz, kmplet graczy. Aby wygrać warto zadbać o zdobycie potężnych artefaktów składanych, bądź pomoc najpotężniejszych smoków.
Nowa wojna światów - Czwórka graczy ludzkich musi pokonać szereg krain aby móc potykać się ze sobą, ale też z potężnymi wrogami gromadzącymi się w podziemiach. Niestandardowe rozwiązania umilą rozgrywkę.
Fanowski dodatek Horn of the Abyss ostatnio zyskał kolejną wersję. Póki co obiekty z najnowszej wersji możemy znaleźć na tych dwóch scenariuszach:
New Year’s Bang - trójka graczy zmierzy się w tym starannie wykonanym scenariuszu. Jeśli ktoś chce poznać możliwie szybko jak wyglądają Pustkowia powinien wybrać gracza pomarańczowego.
Prismatic Greed - Mapa znajduje się od dawna w zasobie, ale autor tego wielkiego I kunsztownie wykonanego scenariusza nie omieszkał go zaktualizować I dodać najnowszy teren i związane z nim nowości.
~~
Ponad to dodano następujące mapy:
Winners take everything 2 - pogrupowanych w cztery sojusze ośmiu graczy, aby wziąć wszystko i wygrać będzie musiało zdobyć pół miliona sztuk złota.
Hota master - aby zasłużyć na ten tytuł należy w ciągu dwóch dni wykopać Graala I przetransportować do początkowego miasta.
Cztery gildie Hef - Mały scenariusz dla czwórki graczy, przedzielonych morzem. Mapa wymaga oszczędnego używania zasobów, pozwala zaś niestandardowo rozbudować armię.
Rozstaje - początkową przewagę warto wykorzystać szybko, bowiem przeciwnicy nie tylko są liczniejsi, ale i silni. Będzie trudno.
Night of the Serpents - dzielna Belladona musi pokonać potężną królową węży. A zanim tego dokona będzie musiała pokonać wyznawców i sojuszników bogini, co nie będzie łatwą sprawą.
Game of Thrones: Long Night - Biali wędrowcy już niedługo przekroczą Mur. Naszym celem jest stawić im czoło osłaniając jedyną nadzieję ludzkości – Brandona.
Game of Thrones: Iron Throne - Królowa Daenerys oszalała! Po spaleniu stolicy wciąż jej mało I dlatego naszym celem jest ją zatrzymać, co ze względu na jej siły proste nie będzie.
Manamagia - Bardzo duża mapa dla ósemki graczy. Każdy z nich zaczyna z kombinacją dwóch miast reprezentujących określoną nację. Aby wygrać należy wybudować sanktuarium Graala.
Wojna bogów - duża mapa na której zamiast zwykłymi bohaterami gramy greckimi bogami. Naszym celem jest przede wszystkim pokonanie Zeusa, a później także reszty kolegów z Olimpu. Istnieje wersja tej mapy z sojuszami.
Żniwiarz Dusz - ogromna rozmiarem i rozmachem mapa. Oparta jest na fabule znanej gry Diablo 2, przyjdzie w niej naszym Barbarzyńcą powstrzymać koniec świata.
Królestwo w Ogniu - kontynuacja fabularna map Przygoda Sir Jamesa, a także Demony Aulego. Tym razem jednak mapa jest gigantycznych rozmiarów, a naszym celem jest zniszczenie potęgi wrogich nekromantów i ocalenie monarchy. Na wymagającej mapie pojawia się kompletnie przebudowany poczet bohaterów.
Wojna o Tamriel - olbrzymi kontynent pogrążył się w wojnie. Ośmiu pretendentów stara się objąć nad nim władzę, a Ty możesz być jednym z nich.
World of Erathia - kontynent znany z Heroes III na olbrzymiej mapie. Jako jeden z bohaterów musimy podbić go, choć wrogowie będą liczni. Mapa była niedawno aktualizowana.
Ostateczne rozwiązanie - tym razem jest nietypowo – to żywi zagrażają pokojowej krainie nieumarłych. Wrogowie dysponują sporą siłą, a na dodatek umarlakom nie udało się zjednoczyć.
Gothic – Górnicza dolina - duża mapa oparta na fabule z gry Gothic. Możemy wybrać jedno ze stronnictw i zawalczyć ze Śniącym.
Australia - Mapa przedstawia tytułowy kontynent, a także okoliczne wyspy i oceany. Każdy z ośmiu graczy dysponuje szerokimi możliwościami rozbudowy swej armii.
Middle Earth - Wielka mapa zapewniająca możliwość rozegrania Wojny o Pierścień. Autor umieścił specjalną instrukcję z wskazówkami jak grać.
~~
Dział Heroes IV wzbogacił się o następujące mapy, dwa pierwsze z wersji The Gathering Storm:
Demonic Dream - Ignatius po Rozliczeniu oczyścił się ze swych demonicznych powiązań, ale nie do końca. W tym scenariuszu będzie musiał skonfrontować się z nimi na nowo.
Harry Potter: Rise of Darkness - Fabularna mapa zawierająca przygody tytułowego czarodzieju. Sam wiesz kto jest finałowym wrogiem.
Pozostałe scenariusze wymagają posiadania finałowego dodatku, Winds of War
Tomb King - mały zbalansowany scenariusz do gry między dwójką ludzkich graczy.
Maximus - Bardzo duża mapa dla szóstki graczy z wieloma wyspami pomiędzy nimi.
Three Quenns 2019 - Nieduży scenariusz dla trójki graczy przedzielonych rzeką. Ze względu na rozbudowane podziemia nie będzie to jednak dla nich większą przeszkodą.
Błysk Ciemności - Kampania w której gramy stronnictwem Śmierci przeciwko żywym, acz zróżnicowanym wrogom.
Sześć królestw - Bardzo duża mapa, bardzo dużo graczy, bardzo dużo obiektów, bardzo mało przeszkód, bardzo wulgarny humor.
~~
Po raz pierwszy od kilku lat zasób map z Heroes V został wzbogany. Obydwie mapy wymagają finalnego dodatku Tribes of East.
Arena 3PL - Znakomita mapa typu arena dla trójki graczy.
Shattered World - bardzo duży scenariusz dla ósemki graczy walczących ze sobą w postapokaliptycznej scenerii.

Komentarze

vonAue
Jest błąd w krypcie dotyczący mapy "Abbostbury". Jest to mapa o rozmiarze L, natomiast w krypcie jest podpisana jako M.
Tabris
Dziękujemy za uwagę, poprawiliśmy opis.
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Zaklęcie Pogromca nie działa na Ogniste Ptaki oraz Feniksy.