Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Życzenia i Arena Konwentowa 2.5 HotA

24 grudnia 2017 / Heroes III / autor Włodarz Hellburn

Święta już za chwilę, rok 2017 zmierza ku końcowi, a rok 2018 nadchodzi wielkimi krokami. Z tej okazji Jaskinia Behemota tradycyjnie życzy wszystkim życia w zdrowiu, obfitości na świątecznych stołach, powodzenia w przyszłym roku, a także wielu wygranych bitew w Heroes! Marce Might & Magic życzymy zaś rychłego odrodzenia i powrotu do dawnego blasku i chwały.

Ale to nie wszystko! Jaskiniowy prezent pod choinkę to najnowsza wersja popularnej mapy turniejowej. W związku z otworzeniem online lobby oraz szeroko poważanymi usprawnieniami nieoficjalnego dodatku Horn of the Abyss postanowiono, że Arenie należy się aktualizacja. Prezentujemy więc mapkę w pełni grywalną i całkowicie dostosowaną do nowych mechanik wprowadzonych przez Róg Otchłani. Należy zaznaczyć, że początkowo autorem wszelkich zmian miał być autor mapy - Wojrad. Jednakże, z powodów osobistych zadanie to powierzył grupce doświadczonych arenowiczów, do których zaliczają się:
- Mateusz (koordynator prac)
- Hellburn
- Wawrzyniec
- Cez
- Taro
- Szadek a.k.a. Mały Farciarz
- Maestro Grande

http://heroes.net.pl/uploaded/news/2017/Arena2.5.png

Pobierz Arenę Konwentową 2.5 HotA
Pobierz HDmoda
Pobierz Horn of the Abyss
Pobierz Spolszczenie

Oto wprowadzone zmiany:
- Dodano kolejną możliwą do wylosowania frakcję - piracką Przystań.
Słowo komentarza: Przez kilka miesięcy szeroko testowaliśmy zmodyfikowaną wersję 2.4. Testy te pozwoliły nam na wprowadzenie potrzebnych zmian w balansie w obrębie Cove oraz oficjalne już dodanie tego miasta do areny.

- Dodano nową machinę wojenną - Armatę.
K: Armata jest alternatywą dla Balisty. Haczyk tkwi w tym, że mogą ją wykupić wyłącznie bohaterowie z wyuczoną artylerią.

- Nekropolis: Grupa smoków oraz rycerzy i ich ulepszenia zostały zwiększone o 1.
K: Zdaniem Wojrada ta frakcja odrobinę odstawała od pozostałych. Sugerował również zwiększenie oddziału liszów i wampirów, ale biorąc pod uwagę wzmocnienie dla liszów w postaci "ręcznego" celowania chmurą śmierci zdecydowano o poprzestaniu na dwóch wspomnianych zmianach.

- Inferno: Oddział magogów został zmniejszony o 15, oddział gogów zwiększony o 7.
K: Podobnie jak lisze, magogi otrzymały możliwość celowania kulą ognia, co zniwelowało ich największą wadę, a przez to stały się oczywistym wyborem. Zmiana ma celu przywrócenie balansu na 2 poziomie tego miasta.

- Nekropolis: Charna zastępuje Strakera.
K: Specjalizacja Charny nada nieco więcej znaczenia taktycznego zjawom, które są ważniejszym oddziałem na polu bitwy niż zombie.

- Pola bitwy zostały zmienione.
K: Zmiana ta została wymuszona ze względu na format map Rogu Otchłani. Pola bitew są o wiele ciekawsze i stwarzają więcej możliwości strategicznych. Poniżej prezentujemy nowe pola:

http://heroes.net.pl/uploaded/news/2017/1kaktus.png

http://heroes.net.pl/uploaded/news/2017/1pniak.png

http://heroes.net.pl/uploaded/news/2017/1grzyp.png

- Kompleksowa poprawa systemu komentarzy.
K: Teraz większość komentarzy będzie dostępna zarówno w języku polskim, jak i języku angielskim.

Komentarze

Begrezen
a co to za puszka na górze z samymi 200 piratami?
Taro
A chciałem napisać "pierwszy!". Spóźniłem się.
Hellburn
Begrezen: Przystań może zabrać 105 wilków morskich LUB 160 korsarzy LUB 200 piratów.
Mateusz
Cóż mogę więcej dodać... CHAŁWA!
Architectus
Znakomity pomysł z nazwaniem pól bitew!
Begrezen
nie lepsza była by puszka z samymi 3 rodzajami piratów? łatwiej byłoby wtedy wybrać pomiędzy nimi, bo tak to musisz odrzucić piratów w jednej puszce, by zobaczyć ile jest tych piratów w następnej xd a potem "oo to nie potrzebnie wywalałem tamtych" xdd
Mateusz
Chcieliśmy być konsekwentni i dostosować się do reguły, że całą ulepszoną armię mamy w pierwszej puszce, a nieulepszoną w drugiej.

Poza tym trochę absurdalną sytuację opisałeś ;)

Ktoś bierze 105 wilków morskich, otwiera drugą puszkę i decyduje, że woli 160 korsarzy, zamienia. Otwiera ostatnią puszkę i wg Ciebie jak zobaczy 200 piratów to nagle stwierdzi, że wybór korsarzy był zły i chce wziąć wilków morskich? Przecież to bez sensu :D
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: W Wiatraku nigdy nie otrzymamy drewna.