Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Morskie światy

16 czerwca 2011 / autor As Gier Irhak

Któż z przyjaciół Shalassy nie lubi przebywać w wodzie? W dzisiejszym wydaniu 'Dziennika Ashan' prezentujemy wam ekskluzywny wywiad ze Smoczą Boginią Wody na stronie 8 i artykuł poświęcony podwodnemu światu i nacji nag (strona 12)

Kolejne łatanie przecieku nastąpiło. Dziś morska jednostka. Ciekawe czy feniks się jutro pojawi...

http://pliki.jaskiniabehemota.net/h6/uploads/avg/mermaid.jpg

Syrena
Klasa Żołnierza: Elita

W roku 512 RSS czarodzieje z Siedmiu Miast stworzyli zwierzoludzi jako strażników, sługi... i rozrywkę. Syreny, w połowie kobiety, w połowie delfiny, pierwotnie pełniły rolę zwiadowczyń i strażniczek wybrzeży czarodziei. Niestety, jako że ziemie Srebrnych Miast to głównie pustynie, syreny widziały bardzo mało wody i zostały zepchnięte do roli zwierzątek do bicia swych wystrojonych panów. W rezultacie, choć nie wzięły aktywnego udziału w Rewolcie Orków, były bardziej niż szczęśliwe, gdy mogły po niej zniknąć. Od tamtego czasu żyją na wolności wśród mórz, mając przeciwko sobie jedynie kilka drapieżników i jeszcze mniej opiekunów. W jednej rzeczy są nieubłagane: swej nienawiści do czarodziei i nieufności do mieszkańców stałego lądu. Jedynie Nagi i najmądrzejsi i najbardziej szanowani kapitanowie statków mogą mieć nadzieję, na zdobycie zaufania tych płochych i niebezpiecznych stworzeń.

(tłumaczenie opisu za Alamarem)

Komentarze

Irhak
Z rzeczy dodatkowych...
'Aaaa Ariel got old' ;)
Jak podaje profil fb MM, to syreny nie zastąpią Żywiołaków Wody...
Sawyer
To dobrze, czekamy teraz na żywioł wody i wreszcie potężne i mocarne smoki!
Mam nadzieje że ich nie przeuberują.
Co do syrenki, najładniejsza jest z tych trzech jednostek z przecieków.
Nicolai
Kolejny twór Czarodziejów? To już zaczyna być nudne. Czasami mi się wydaje, że oni po prostu nie mają pomysłu na historię danej jednostki. To Syrena jest półdelfinem? Dziwne, bo ogon raczej rybi, ale mniejsza z tym. Swoją drogą dziwne, że oficjalnej nie zaktualizowali o wykaz stworzeń neutralnych. Jest tam tylko Smoczy Wąż, nawet Matki Namtaru nie ma.
@Sawyer: Ale Smoków nie będzie jako neutrali. Tylko będzie jeden Czarny jako boss, a jego concept był już pokazywany. Nie wprost, bo znajdował się na plakacie edycji kolekcjonerskiej, ale był.
Avonu
@Nicolai
Nie jest tak źle, nie wszystko stworzyli czarodzieje. To czego nie stworzyli, pochodzi od smoków lub ze smoczych żył. ;)
Sylath
@Nicolai

To co jest na koszulce to nie do końca czarny smok, bowiem nazywa się to Layma.
Mosqua
Czy tylko mi przypomina syreny z filmowego Pottera?
Darkem
Tam były Trytony ;). Syrena bardzo się mi podoba, włosy są świetne (mimo, że nie lubię przerysowanych fryzur).
Opis zdecydowanie na minus. Kolejny twór ligi srebrnych siedmiu srebrzystych srebrem miast (siedmiu). Mogliby się zdecydować czy to Siedem Miast czy Srebrne Miasta. Czemu smoczyca wody nie stworzyła syren jako jakiejś odmiany nag? Gdzie w niej elementy delfinów :D ?

Mała off-topowa skarga: Czy ktoś z was nie mógł wczoraj zarejestrować się na forum ubi tak jak ja? Ktoś otrzymał kluczyki?
Nicolai
@Darkem: Bo Siedem Miast i Srebrne Miasta to dwa różne państwa. Siedem Miast upadło i potem Magowie założyli nowe państwo, czyli Srebrne Miasta.
Jakie problemy z logowaniem, bo nie rozumiem?
Darkem
@Nicolai
Dzięki. Czasem gubię się w "nowym" świecie :).

Po prostu: za każdym razem, gdy kończyłem rejestrację wyskakiwał błąd serwera. Próbowałem z różnych przeglądarek, a później dałem już sobie spokój. Wolę walki wykorzystam w innej dziedzinie.
Alchemik
Porządnie popłynęli z tą hybrydą. Doszukuję się owych znamion delfina i nijak doszukać się nie mogę. Może nie chcieli oszpecić jej otworami skrzelowymi, nie wiem.
Albo wiem. Poszli w biologię. Zabawię się w etymologa :)
W języku węgierskim, podobnie jak w polskim oraz kilku innych, słowo "mermaid" jest dość błędnie tłumaczone jako "syrena" ("szirén").
Syreny z kolei, między innymi oczywiście, są ssakami wodnymi. Dodatkowo, ich pozioma płetwa ogonowa, jak i kształt ciała przypominają nieco delfina. :)

Sorry za prześmiewki - są uroczą :) jednostką, ale swoboda twórcza kogoś na manowce poniosła.
Najlepiej zwalić wszystko na... czarodzieja.
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Jeden archanioł wskrzesza do 100 punktów życia.