Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Heroes 3 na Androida

16 czerwca 2011 / Heroes III / autor MiB

Jak donosi Crazy w Android Market pojawił się port Heroes 3 na platformę mobilną firmy Google. W opisie opublikowanym w polskim serwisie poświęconym Androidowi port bazuje na silniku VCMI (zatem konieczne jest posiadanie własnej oryginalnej kopii gry oraz zainstalowanie WoG).
Niestety jak przyznaje sam autor gra nie jest jeszcze w pełni grywalna (co wynika też z faktu, że samo VCMI nie jest skończonym produktem), ale mimo wszystko spokojnie możemy rozegrać partyjkę H3 w podróży. Po więcej informacji odsyłamy do artykułu w serwisie Android.com.pl.

Komentarze

Sawyer
Mhm, ciekawe...
Ciekawe jest to czy Tow/Tow dragon wiedzą o takim porcie VCMI na androidy, wbrew wszystkiego to jest ich silnik i ci co zrobili port VCMI powinny zapytać o zgodę Towa/Tow dragona.

Ale możliwe że udzielili im takiej "licencji". ;)
MiB
Po pierwsze VCMI formalnie jest OpenSource, więc dopóki wszelkie modyfikacje wprowadzone do silnika są publikowane - można wykorzystać go do czegokolwiek.
Po drugie mam nieodparte przeczucie, że owa "gra" to tylko poradnik instalacji H3 z wykorzystaniem VCMI na platformie Android + może jakieś niewielki program tworzący brakujące pliki (manifest, config).

Pozdrawiam
Kameliasz
Ach, w tej chwili moja wychwalana pod niebiosa Xperia X8 stała się chłamem i śmieciem.
Mam za mały wyświetlacz :(
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Klon Archanioła może jednorazowo użyć wskrzeszenia, nawet wtedy, gdy klonowany Archanioł już go użył. Jednostki wskrzeszone nie znikają po bitwie.