Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Tracker

20 kwietnia 2011 / autor MiB

Jaskinia Behemota jest sporym wortalem, który stale ewoluuje. Szczególnie ostatnie miesiące obfitowały w zmiany, choć niewiele z nich było dostrzegalnych dla przeciętnego użytkownika. Jednocześnie na przestrzeni lat ekipa techników obsługujących serwis nie tylko się nie zwiększyła, ale uległa skurczeniu do zaledwie 3 osób. Z tego też powodu wiele projektów toczy się w tempie spowolnionego golema, a niektóre awarie czekają na rozwiązanie od miesięcy (jeśli nie lat, tak jak problem zliczania postów na forum). Dotychczas platformą do komunikacji pomiędzy załogami poszczególnych działów było forum. Ono też służyło do zgłaszania błędów i problemów w działaniu wortalu. Przez kilka lat były to środki zupełnie wystarczające, niestety ostatnio lista zadań do wykonania znacząco się zwiększyła, a czas, który możemy przeznaczyć na ich rozwiązanie wręcz przeciwnie - zmalał. Dostrzegliśmy potrzebę lepszego zarządzania zadaniami i w tym właśnie celu uruchomiliśmy [[ Tracker]].
Od dziś jest to oficjalny system zgłaszania i śledzenia błędów oraz zarządzania projektami w JB. Świadomi jesteśmy, że przekonanie użytkowników do korzystania z tego narzędzia zajmie sporo czasu, ale uważamy, że jest to krok konieczny do sprawnego zarządzania Jaskinią. Tracker działa w oparciu o aplikację Mantis z naszymi autorskimi poprawkami (m.in. integracją z jaskiniowymi profilami). Zachęcamy do testowania i zgłaszania błędów.
Stolik Sprawy Imperium wciąż będzie dostępny, ale wszelkie większe awarie będą przenoszone do Trackera właśnie.
Wierzymy, że usystematyzowanie obsługi awarii i zadań w perspektywie czasu usprawni działanie całego Wortalu.

Komentarze

MiB
"integracja z jaskiniowymi profilami" oznacza ni mniej ni więcej, że po założeniu (i aktywacji!) konta w JB można się zalogować. W przypadku problemów - proszę zgłaszać błąd starym sposobem, tj. na forum :-)

Sam Mantis może najpiękniejszy nie jest, ale obecnie to jeden z niewielu wciąż rozwijanych, darmowych i napisanych w PHP Bug Trackerów.

Pozdrawiam
Sanctum
Trochę strasznie wygląda na pierwszy rzut oka, ale powinno usprawnić pracę, szczególnie techników. Na dobry początek - dzięki MiB!
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Miesiąc Plagi nie występuje przed 28 dniami.