Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Brama

09 lutego 2011 / autor MiB

Choć granice Imperium są otwarte dla wszystkich wędrowców, to jednak aby się w niektóre dzielnice Thomeheb należy posiadać specjalne klucze. Dzięki nim można przekraczać Bramy: niepozorne, okute metalem drzwi wzmocnione magią i pilnie strzeżone przez Pretorię. Klucze otrzymać może każdy, niestety te otrzymane od innych władców nie będą pasować, przez co każdy kupiec chcący handlować w kilku krainach musi nosić przy sobie ogromny pęk kluczy. Ponadto same bramy często się zacinały, a magiczne zabezpieczenia szwankowały blokując dostęp w pełni uprawnionym osobom.
To jednak miało się rychło zmienić...

Zapraszam wszystkich do testowania nowej lokacji: Bramy. Celem jej powstania jest przejęcie zadań rejestracji i logowania oraz rozszerzenie możliwości wortalu o integrację z zewnętrznymi serwisami. I tak od dziś można rejestrować/logować się za pomocą konta Google, Facebook, Yahoo oraz każdego innego, który oferuje logowania za pomocą OpenID (Wordpress, Blogger, Technorati, etc.). Oczywiście można łączyć istniejące konta jaskiniowe ze wspomnianymi serwisami (i to z niejednym :) ) - podczas pierwszego logowania mechanizm oferuje możliwość połączenia konta lub stworzenia nowego profilu!
Nim jednak Brama oficjalnie zastąpi Logowanie i Rejestrację trzeba jeszcze uzupełnić ją o kilka funkcji (m.in. odzyskanie hasła ;-) ), przetłumaczyć (na ten moment dostępna jest jedynie z języku angielskim) oraz dopracować mechanizmy w serwisie Jaskiniowcy (już teraz wykorzystują Bramę do zmiany hasła, ale brakuje jeszcze np.: listy połączonych serwisów).
Natomiast to co najważniejsze, to testy, o które chcielibyśmy Was prosić! Brama to dosyć skomplikowany mechanizm, gdzie o pomyłkę nietrudno. Dlatego zachęcam do testowania i zgłaszania uwag na forum.

Wierzę, że nowa Brama będzie tak samo gościnna jak ta opisana na kartach "Pana Tadeusza", pióra Adama Mickiewicza:
Brama na wciąż otwarta przechodniom ogłasza,
Że gościnna i wszystkich w gościnę zaprasza.

Komentarze

Tarnoob Jedwabislav
Cóż, póki co błędów żadnych nie widać. Mam tylko wątpliwości, czy w komunikacie dla zalogowanych zamiast "back to" nie powinno być "go back to".
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 2: Jednostki dwupolowe nie mogą przesunąć się o jedno pole do przodu.