Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Wyszukiwarka

04 lutego 2011 / autor MiB

W całym Imperium stało ich pełno - część nadgryziona zębem czasu, inne szczelnie oplątane przez nagie gałęzie bluszczu. Obecnie nawet nie szpeciły ukryte pod grubą warstwą białego puchu. Wyszukiwarki. Magiczne kamienie pozwalające szybko zlokalizować szukane miejsce, czy znaleźć upragnioną księgę. Niestety od samego początku działały nienajlepiej: na wynik poszukiwań trzeba było czekać bardzo długo, a podczas działania często doprowadzały cały keros do niestabilności, co objawiało się drżeniem ziemi. Dlatego też postawnowiono je zablokować, ale - jak powtarzali wszyscy Kowale - tylko czasowo i już za chwile urządzenia powrócą znacznie ulepszone. I tak mijały dni, tygodnie, księżyce, aż wszyscy przestawli w ogóle zauważać osobliwe pomniki, symbol klęski Kowali.

Od kilku dni jaskiniowa wyszukiwarka została ponownie udostępniona mieszkańcom. Odmieniona tak zewnętrznie jak i wewnętrznie powinna spełnić pokładane w niej nadzieje. Obecnie pozwala na wyszukiwanie nowin, postów, komentarzy i artykułów (m.in. z Warsztatu, Kroniki czy Heroes Kingdoms), które są aktualizowane na bieżąco. Dodatkowo można znaleźć też zwoje z Biblioteki czy pergaminy z Misternych Rękopisów, ale te zostały dodane jednorazowo końcem stycznia i nie są automatycznie indeksowane. Wyświetlane wyniki obejmują nie więcej niż 50 linków uszeregowanych według trafności z wybranymi kryteriami.
Każde wyszukiwanie posiada swój unikalny identyfikator, a w celu zmniejszenia obciążenia wyniki zapisywane są do końca dnia, zatem ponowne wywołanie wyszukiwania z tymi samymi argumentami nie zwróci innych wyników (w szczególności: nie zwróci nowo dodanych treści). Wszelkie błędy i problemy można zgłaszać na forum.

Komentarze

Tabris
Działa bardzo dobrze, zważywszy na to, że na me pytanie o sens życia wyszukała mi "robienie kampanii".
Mosqua
U mnie na to samo pytanie wysłało na "Pytania do Sulii".
Tullusion
U mnie pytanie o sens życia skutkuje odpowiedzią: "Eliksir życia ". Tak więc wyszukiwarka dostosowuje się do użytkownika i przekazuje mu to, co chce znaleźć - lecz podświadomie. ;)

BTW, czy ta wyszukiwarka wie, do jakich treści ma dostęp petent, czy pokazuje wszystko - łącznie np. z Niewidocznymi?
MiB
Wyszukiwarka indeksuje tylko ogólnodostępne treści - próżno szukać czegokolwiek w ukrytych forów.

Pozdrawiam
Tullusion
To ciekawe, bo mnie Piciutka wyświetliło (i powinno, ponieważ widzę to, co niewidoczne), jednak ogólnodostępny to on z pewnością nie jest. ;)
MiB
Ale ja mówiłem tylko o forum, nie rękopisach czy bibliotece. Wiem natomiast, że co prawda z ukrytych forów nie zindeksowało nic, ale złapało skasowane posty ;-)

Pozdrawiam
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Takie same artefakty zwiększające życie jednostek nie kumulują się.