Jaskinia Behemota

Jaskinia Behemota - pierwszy polski wortal o Heroes of Might and Magic oraz fantasy

Los HoMM przypieczętowany...

03 listopada 2009 / Jaskinia Behemota / autor MiB

Nie tak dawno informowałem o pomyśle Ubisoftu na zmianę nazwy serii Heroes of Might and Magic. Wedle nowych założeń wszystkie gry miałyby być prefiksowane frazą Might and Magic, a nie jest dotychczas - suffiksowane. Pomysł ten niestety został przez Ubisoft przeforsowany, o czym poinformowała fanów Xanhe - manager do spraw kontaktów ze społecznością fanów serii. I tak w przyszłości będziemy mieli: Might and Magic: Heroes VI, czy Might and Magic: Heroes Kingdoms.
Nie pozostaje nam nic innego jak przyzwyczaić się do nowego nazewnictwa gier serii HoMM i MM... o przepraszam: M&M.
News za Celestial Heavens

Komentarze

Taro
Zupełnie nie rozumiem co im z tego przyjdzie. A tak możemy się pożegnać z pięknym tradycyjnym skrótem HoMM. Pewnych rzeczy nie powinno się zmieniać.
Irydus
I skrót się nie zmieni, fani i tak będą używać dawnych nazw. Tylko w sklepach będziemy szukać innych tytułów.
Kameliasz
Zgadzam się z przedmówcą.
Jared
Może mają w planie większą ilość gier w tym uniwersum i chcą je nazywać w jednakowy sposób, tak, by laik bez problemu powiązał je ze sobą.
Nicolai
żal i smutek...
Nebirios
Zgadzam się z Irydusem, zawszę będę mówił HoMM i tyle.
Feanor
Nicolai, raczej syf i malaria.
Irydus
[*] w końcu był dzień zaduszny :P
Hellscream
No to ja się dołączę i postawię trzeciego w historii znicza dla serii.

[*]
Jaszczurzy Golem
No, It can't be! Oh, I freakin' hate you, UBICRAP!

To działanie nie ma sensu. Absolutnie żadnego sensu, chyba że spełnia się najgorszy koszmar: UBI posuwa się tak daleko, by zaniżyć próg wiekowy i tym samym zwiększyć liczbę odbiorców, że nawet nazwę skrócili! To... To się w płonącym czerepie nie mieści(Tymczasem Nocny Strzelec skwapliwie przytaknął przedmówcy).

Reasumując - Jeżeli kiedyś zaopatrzę się w szóstą część serii, zmienię jej na wejściu nazwę na HoMM. Ech, znicz.

[*]
Irydus
Taaa, zanim zakupię kolejną część od Ubikacji, zaopatrzę się w markera :]
Nicolai
Feanor, i dochodzi do tego płacz i zgrzytanie zębów
Laysander
Seria skonczyła się na H IV. Wreszcie zaznaczyli, że te nowe badziewia to coś innego! Hura!
Irydus
Wiedziałem, że Lays to napisze :]
Trang Oul
Zgadzam się z Laysanderem, przynajmniej teraz będzie można odróżnić syf od Sagi.
Dagon
Tytuł jak dla mnie to "zeszłoroczny śnieg". Grunt żeby gra była tak dobra jak h5.
Mosqit
No szkoda - otworzyli sobie furtke do wypuszczania różnych badziew pod szyldem M&M. Teraz pozostało tylko czekać na Might & Magic: Arkanoid :/
Kameliasz
Might and Magic: Mario Adventures?
Tak to się skończy, jak Ubikacja zacznie myśleć o kĄsolach.

[*]
MiB
Mosqit ma rację - Ubi może teraz rozszerzyć ofertę gier! Tylko to sobie wyobraźcie:

M&M: Pong
M&M: Snake
M&M: Tomb Raider
M&M: Generalis
M&M: Tetris

... XD
Jaszczurzy Golem
M&M: Sonic Adventure... (Dostaje palpitacji).

Pozostaje mieć nadzieję, że w UBI znajdzie się ktoś na tyle roztropny, by uderzyć do starych fanów i zrobić naprawdę dobrą grę, np. Może jakiś prequel pierwszego HoMM. HV był przyzwoity, ale na tle pozostałych części wypada po prostu ŹLE!
Tullusion
Ojej, jakie to smutne.
Kameliasz
Ubi(kacja) powinna zająć się ważniejszymi rzeczami, np. dostosowaniem HoM&M III do rozdzielczości 1280x1024.
Fentrir
Bezczelnie kładą łapy na tytule Might and Magic. M&M to był rasowy RPG, a wszystko inne ...of M&M to były gry inne niż RPG, powiązane fabułą z "rdzeniem" sagi, czyli z M&M. Czy oni sobie zdają sprawę, że te literki coś znaczą i nie są ich zabawką, z którą mogą sobie robić co im się podoba? Tępe <cenzura>, pewnie teraz zaniżą próg wiekowy do 3+, porobią po 10 gier, każda inny gatunek, na każdą możliwą platformę (w tym komórki).
Najpierw pogrzebali starą sagę - fabułę, bohaterów itp... A teraz posuwają się dalej... Hehe, no tak, grunt, żeby się sprzedało...
Przykro mi, ale straciłem resztki szacunku do Ubisoftu. Nie obchodzi mnie co będą robić z serią, ani też nie zainteresuję się ich nowymi grami. Ale jak już wspomniał Laysander, jest plus: teraz odróżnimy starą, prawdziwą sagę, od komercyjnego chłamu (który zapewne w niedalekiej przyszłości się ukaże). Szkoda tylko że prawdziwa saga będzie tylko dla tych, którzy będą ją pamiętać, bo maniacy grafiki i recenzenci piszący pod publikę będą się zachwycać nad "dziełami" Ubisoftu... Co raz bardziej odsuwając starą sagę w cień...
Pozdrawiam prawdziwych fanów... I miłośników starych, dobrych herosów... i Might and Magic...
...
Kameliasz
Zuma of Might and Magic.
Irydus
Ciekawym czy WoG team też nazwę zmieni na Might & Magic: Heroes III In The Wake of Gods :P
Shaggy
"Wstyd. Smutek. Żal."
Czy trzeba coś dodawać?
Ingham
Zupełnie nie rozumiem o co chodzi większości z Was. Firma Ubisoft ujednolica przekaz marketingowy. Dzięki temu ruchowi będą mieli znacznie łatwiej zarządzać produktem. W rynek będzie mógł iść jednolity przekaz, nakłady na budowanie wizerunku marki zmaleją kilkukrotnie. Wiernych fanów nie stracą, a nowi łatwiej chwycą. Ruch zbuduje silne związki między grami powiązanymi z uniwersami Antagarich, Axeoth, Enroth itd. I tak w głowach wszystkich z nas był zakodowany człon "might and magic", teraz to zostało oficjalnie potwierdzone.
Mi się bardzo to podoba, nabierają elastyczności. Może w planach mają jakiś rewolucyjny produkt...
Irydus
o_O
Hellscream
Ze Public Relations nie pogadasz. :)
Mosqua
Nikogo (na dole i na górze) nie wzruszą wasze płacze i stęki.
Taro
No cóż, równowaga wymaga, żeby po dniu zapadła noc, a po nocy dzień. Firma sprzeda kilka tandet pod dobrym tytułem, potem nastąpi przeciążenie i... trzeba będzie jakoś wrócić do korzeni. Ktoś w końcu zauważy, że w HoMM nie chodziło o grafikę 3D i nie wiadomo jeszcze jakie oh - ahy, tylko o grywalność. Ingham - oni rzeczywiście ujednolicają przekaz marketingowy, ale nie po to by tytuły były lepsze, tylko żeby się lepiej sprzedały. Zresztą, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze...
Volkolak
Nie pozostaje mi nic innego jak zapalić świeczkę, ale jak na razie tylko nad tytułem, bo ten nowy się jakoś nie "klei" i nie ma w nim tego uniesienia, jakie tkwi w słowach Heroes of Might and Magic! [*] Boję się tego, czego niektórzy moi przedmówcy - że będziemy mieli lawinę gier słabej jakości, żerujących na Might and Magic. Jednak trzeba mieć nadal nadzieję, że Heroes of Might and Magic VI będzie tym, czego oczekujemy.
Aryene
"#
MiB wczoraj, 12:05

Mosqit ma rację - Ubi może teraz rozszerzyć ofertę gier! Tylko to sobie wyobraźcie:

M&M: Pong
M&M: Snake
M&M: Tomb Raider
M&M: Generalis
M&M: Tetris

... XD"

:D Zastanawiałam się o co biega, ale to mi wszystko wyjaśniło.

Ale pomysł mi nie leży... mmh.
Acid Dragon
do Inghama: Panie "public relations" :) - chodzi właśnie o to, że to co tak chwalisz graczom właśnie przeszkadza - granie pod publikę. Przedkładanie zysków i zdobywanie nowych rynków przed szacunkiem do sagi i historii, przed kontynuowaniem ciągłości, przed nawet swojego rodzaju tradycją (bo wszak chyba można mówić o tradycji w przypadku tytułu obecnego od 14 lat), przed tym, co dotychczasowi gracze lubili i cenili.

Spójrz na to nie z punktu widzenia firmy dążącej do zysku, ani z punktu widzenia nieokreślonych "potencjalnych odbiorców", ale z punktu widzenia nas - fanów HoMM-MM, którzy siedzą w tym od lat.

Natomiast nie kwestionuję, że dla firmy z punktu widzenia marketingowego ruch jest bardzo dobry.

Dla ludzi nie przywiązanych do tytułu i/lub do starszych gier tak bardzo ta zmiana będzie wręcz kosmetyczna, a ułatwi budowanie w umysłach graczy skojarzeń z "marką".

W dodatku ci, którym pomysł się nie podoba - a więc fani - i tak pewnie kupią grę. niewielkie straty, a potencjalnie (na dłuższą metę) spore zyski.

Musimy się pogodzić, że marketing i "public relations" rządzą obecnymi prawami rynku przed wolnością twórczą, tradycją i robieniem gier lepszych, choć dla węższego grona odbiorców i z mniejszymi zyskami. Ale wciąż do jednego mamy prawo - ZA CHOLERĘ MOŻE SIĘ TO NAM NIE PODOBAĆ :)
Trang Oul
I za cholerę nie damy rady zbojkotować gry...
Def
To szczególna okazja...:( zapalę siedem zniczy... Może jeszcze ta liczba co pomoże :(

[*] [*] [*] [*] [*] [*] [*]
Mosqit
Nie obraźcie się ale z tymi zniczami to duże przegięcie, bo przecież gry ze starej serii Might and Magic nadal żyją na naszych komputerach i mają się całkiem dobrze. A może na przekór naszym wątpliwościom Ubisoft wypuści mega hiper miodną gre z tejże serii. Spokojnie. A znicze to sie na cmentarzu bliskim zapala i to nie tylko 1 i 2 listopada ;D
Def
Ja bym na Twoim miejscu takich nadzieji nie miał :P.
Ynaf
I didn't expect that! I na co im to? Żeby mogli sobie poszpanować, że HoMM to ICH produkcja, z ICH pomysłami? Przecież każdy debil wie (okej, przymrużmy na to oczy), że 3DO wpadło na pomysł stworzenia Heroesów. (Also piątka wcale nie byął taka zła *broni zaciekle*)
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.

Forum

Osada

Śledź nas na

Czy wiesz, że...

Heroes 3: Teleskop oraz Luneta zwiększają pole widzenia nawet, gdy nie posiadamy umiejętności Odkrywanie.